Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Żądanie podwyższenia alimentów

  alimentacyjnego. Jeżeli ulegnie ona zmianie, która uzasadnia podwyższenie alimentów, to można wystąpić do sądu z żądaniem zmiany wysokości zasądzonych alimentów. alimenty, podwyższenie (...)

 • Wysokość alimentów

  . wysokość alimentów, alimenty na dziecko, obowiązek alimentacyjny, jak się oblicza wysokość alimentów

 • Zmiana wynagrodzenia a wysokość alimentów

  czas ich trwania ograniczenie wysokości alimentów? Czy po ich ukończeniu, w związku ze zwiększeniem możliwości zarobkowych, możliwe jest podwyższenie kwoty alimentów? Według mnie moje możliwości

 • Porada prawna na temat wysokość alimentów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wysokość alimentów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wskazanie wysokości alimentów

  funkcjonowanie w środowisku, w którym żyje. Możliwości zobowiązanego muszą być większe ponadto, czego potrzebuje on do utrzymania siebie i swojej rodziny. Wysokość alimentów będzie zależała (...)

 • Ułamkowe/procentowe alimenty

  SN). Sąd nie będzie bowiem tym związany, a sposób ustalenia wysokości świadczeń alimentacyjnych będzie zależał od jego swobodnego uznania. alimenty, wysokość alimentów, obowiązek alimentacyjny

 • Granica wysokości alimentów

  uzależniona z jednej strony od wysokości przychodów rodzica, z drugiej strony od potrzeb dziecka. Nie ma sztywnych reguł, które określałyby maksymalną bądź minimalną wysokość alimentów. (...)

 • Spłacanie wspólnych kredytów a alimenty na dziecko

  zobowiązanego muszą być większe ponadto, czego potrzebuje on do utrzymania siebie i swojej rodziny. Wysokość alimentów zależy zatem od porównania sytuacji obu osób - uprawnionej i zobowiązanej. (...)

 • Składniki wynagrodzenia a wysokość alimentów

  , dodatki, tzw. trzynasta pensja, nagroda jubileuszowa itp.). Możliwości majątkowe zobowiązanego kształtują także pobierane przez niego zasiłki, nie wyłączając rodzinnego. alimenty, wysokość (...)

 • Obniżenie alimentów wstecz i nadpłata

  oszczędności. Ojciec dziecka wstrzymał całkowicie płacenie alimentów od czerwca 2007 - chcąc w ten sposób odebrać nadpłatę. Chcemy złożyć wniosek do komornika o egzekucje alimentów (...)

 • Alimenty i kredyt

  , więc nie zmienia on sytuacji majątkowej. Wzięcie kredytu nie wywiera też bezpośredniego skutku na rozprawie rozwodowej. rozwód, alimenty, wysokość alimentów, zmiana zakresu świadczeń

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Wysokosc alimentow

  Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane