Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy wydanie wyroku zaocznego jest dopuszczalne i jak się od niego odwołać?

  sposób można zakwestionować wyrok zaoczny? Powodowi na wydany oddalający wyrok zaoczny służy apelacja. Pozwany, przeciwko któremu zapadł wyrok zaoczny, (...)

 • Postępowanie na skutek wydania wyroku zaocznego

  postępowania cywilnego przewiduje, iż po ponownym rozpoznaniu sprawy sąd wydaje wyrok, w którym wyrok zaoczny w całości lub części utrzymuje w mocy, albo uchyla go i orzeka o żądaniu (...)

 • Postępowanie uproszczone przed sądem karnym

  zaoczny doręcza się oskarżonemu. Wyrok wydany po rozpoznaniu sprawy pod nieobecność oskarżonego może być przez niego zaskarżony jedynie apelacją, natomiast wyrok zaoczny - (...)

 • Porada prawna na temat wyrok zaoczny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrok zaoczny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • wyrok zaoczny

  , a przedstawione w sprzeciwie okoliczności wywołują wątpliwości co do zasadności wyroku zaocznego. Po ponownym rozpoznaniu sprawy sąd wydaje wyrok, którym wyrok zaoczny w całości (...)

 • Doręczenie wyroku zaocznego

  pozbawienia strony możności obrony jej praw. Wyrok zaoczny mógł zostać wydany na podstawie art. 379[18] kpc, zgodnie z którym sąd może wydać wyrok zaoczny na posiedzeniu (...)

 • Uzasadnienie wyroku zaocznego

  postępowanie bez jego udziału, a jeżeli nie stawił się również obrońca wydać wyrok zaocznyWyrok zaoczny doręcza się oskarżonemu. W terminie 7 dni od doręczenia odpisu (...)

 • Wyrok zaoczny - co z klauzulą wykonalności

  Sąd I instancji wydał niedawno wyrok zaoczny w sprawie gospodarczej przeciwko mojemu dłużnikowi (o czym dowiedziałem się przez telefon w sądzie). Wyrok został wydany z powodu odrzucenia (...)

 • V - Kodeks postępowania karnego - Postępowania szczególne. Nadzwyczajne środki zaskarżenia. Postępowanie po uprawomocnieniu się orzeczenia

  wydania poprzedni wyrok łączny traci moc. § 2. Jeżeli choćby jeden z wyroków stanowiących podstawę wyroku łącznego ulega uchyleniu lub zmianie, wyrok łączny traci moc, a sąd (...)

 • Dopuszczalność wydania wyroku zaocznego

  winien przytoczyć zarzuty przeciwko żądaniu wyrażonym przez powoda w pozwie. W razie prawidłowego złożenia sprzeciwu wyznacza się termin rozprawy, a odpis sprzeciwu doręcza się powodowi. wyrok (...)

 • Nieusprawiedliwiona nieobecność a wyrok zaoczny

  wyrok zaoczny na skutek nieusprawiedliwionego niestawiennictwa pozwanego na rozprawie. Sąd może również wydać wyrok zaoczny na posiedzeniu niejawnym, jeżeli nie doszedł do sądu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wyrok zaoczny?

  Nie orientujecie sie czy jest mozliwosczeby w sprawie dot par. 270 KK (legitymacja studencka) zapadl wyrok zaoczny? sprawa toczy sie w miescie oddalonym (...)

 • wyrok zaoczny

  Mam takie małe pytanie....sprawa alimentacyjna zakończyła się wyrokiem zaocznym...i co dalej? czy po sprawie pieniądze będę otrzymywać od męża...czy (...)

 • Alimenty na dziecko od męża, który porzucił rodzinę i pracę

  Witam. Moja sprawa przedstawia się następująco: Mąż wielokrotnie porzucał mnie z małoletnią córką, wyprowadzał się do kolegów, nadużywał (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • podwyższone alimenty a odwołanie

  Witam mam pytanie czy zobowiązany jestem płacić podwyższone alimenty przed odwołaniem się od wyroku.Złożyłem pismo o uzasadnienie wyroku do sądu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane