Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawieszenie orzeczonej kary

  Kiedy dostaje się wyrok w zawieszeniu? Czy to prawda, że osoby, które popęniły przestępstwo po raz pierwszy w życiu mogą dostać wyrok w zawieszeniu? Zawieszenie (...)

 • Osadzenie w ZK a choroba wieńcowa

  zawieszeniu”, czyli warunkowe zawieszenie wykonywania kary, stosuje się w przypadku, gdy sąd dojdzie do wniosku, iż wystarczy to do osiągnięcia celów kary, a w szczególności zapobieżenia (...)

 • Zawieszenie wykonania kary

  popełniony przed uprawomocnieniem się poprzednich wyroków. Jakiego wyroku można się spodziewać w przypadku uznania winnym? Czy może to być wyrok w zawieszeniu? Czy też będzie (...)

 • Porada prawna na temat wyrok w zawieszeniu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrok w zawieszeniu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności

  przestępstwa popełnione przez sprawcę były podobnymi przestępstwami umyślnymi. Odnosząc się do pytania o drugi wyrok skazujący, należy stwierdzić, że mógł on być wydany w zawieszeniu. (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  pieniężne powinno być spełnione w miejscu zamieszkania lub w siedzibie wierzyciela w chwili spełnienia świadczenia. Czy fakt pokwitowania przez córkę odbioru alimentów (...)

 • Odwieszenie zawieszonej kary

  Szwagier miał wyrok w zawieszeniu za pobicie (kilka miesięcy w zawieszeniu na dwa lata). Przed upływem okresu próby znów dopuścił się pobicia powyżej dni 7. Jakie w (...)

 • Warunkowe zawieszenie wykonania kary - czyli \"kara w zawiasach\"

  obowiązków, ich zmianę, rozszerzanie, zwalnianie w okresie próby. Dzięki temu jest możliwość dostosowania zakresu obowiązków do konkretnej potrzeby w danym (...)

 • Odpowiedzialność za udział w bójce

  zaproponował sądowi, żeby mnie ukarał (pomimo tego, iż zeznałem że jestem niewinny) karą grzywny zamiast wyrokiem w zawieszeniu? Jakie są szanse, że dostanę wyrok w zawieszeniu? (...)

 • Zatarcie skazania

  W 2004 r. zapada wyrok 1-go roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata za przestępstwo gospodarcze. Czy dziś można w kontaktach z pracodawcą nie ujawnić powyższego? (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka

  jak może, ukrywa swoje rzeczywiste dochody (właśnie skończył mu się wyrok w zawieszeniu o niepłacenie alimentów i znów przestał płacić). Syn uważa, że sam chce sprawę wziąć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • wyrok w zawieszeniu

  Witam, Mam wyrok w zawieszeniu 7 miesięcy na 3 lata. Po jakim czasie moje papiery będą zupełnie wyczyszczone? Kiedy będę mógł się starać o zaświadczenie (...)

 • Mam wyrok w zawieszeniu

  Mam wyrok w zawieszeniu prawomocny od listopada2003 na 2 lata - problem w tym że otrzymałam wezwanie jako podejrzana art.270 kk1 Na komisariacie odmówiłam (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Przymusowe leczenie

  Jak skierować dorosłą osobę na przymusowe leczenie, czy koniecznie trzeba ją ubezwłasnowolnić? Osoba ta ma dziecko kilkuletnie, a miejsce pobytu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane