Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy i jak przeprowadza się postępowanie polubowne?

  po upływie pięciu lat od dnia doręczenia jej wyroku sądu polubownego.      Pamiętaj, że: Sąd polubowny jest instytucją działającą szybciej i taniej od sądu państwowego, Wyrok (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy

  udostępniony publicznie, jeżeli nie mógł dotrzeć do wiadomości osób zajmujących się zawodowo dziedziną, której wzór dotyczy). Wzór przemysłowy odznacza się indywidualnym charakterem, (...)

 • V - Kodeks postępowania cywilnego - Środki zaskarżenia

  - oprócz jej odpisów dla doręczenia ich uczestniczącym w sprawie osobom - dołącza się dwa odpisy przeznaczone do akt Sądu Najwyższego.Art. 424[6]. § 1. Skargę wnosi się (...)

 • Porada prawna na temat wyrok sądu- wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrok sądu- wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochody osobowe a VAT

  ograniczenia dotyczące odliczania VAT od paliwa, ale pamiętać należy, że jest to wyrok w indywidualnej sprawie. Jak już wspomniano Ministerstwo Finansów w lutym br. wydało interpretację, z której (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego

  obowiązek powiadomić nas pisemnie o swojej decyzji związanej z odroczeniem rozprawy? Czy od tego wyroku przysługuje nam odwołanie, a jeśli tak, to do jakiego sądu? Czy na Państwa portalu można znaleźć (...)

 • Wyrok sądu administracyjnego. Co zrobić, gdy organ nie wykonuje orzeczenia sądowego?

  Kiedy sąd wydaje wyrok?Wyrok sądu administracyjnego orzekającego w sprawie wydawany jest po zamknięciu rozprawy, na posiedzeniu sądu, na którym rozprawę zamknięto. Jeżeli (...)

 • Mienie PKP

  powodu, że brak jego akceptacji przez skład Naczelnego Sądu Administracyjnego rozpoznający skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 marca (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka

  a uzasadnione będzie ich podwyższenie. Wyrok karny raczej temu przeczy. Należy zauważyć, że zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  , wyrok, VAT, samochody z kratką, odliczenie podatku, paliwo, pojazd, sprawa C‑414/07, Magoora

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  70/12). Sprawdzian na istnienie wad fizycznych W przypadku umowy o dzieło – można sprawdzić, czy rezultat umowy ma wady fizyczne (wyrok Sądu Najwyższego z 27 marca 2013 r., sygn. I (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • umowa o podział majątku bez notariusza

  jest wyrok w sprawie rozwodu bez orzekania o winie, bez podziału majątku, bez dzieci. jest zgoda między małżonkami co do podziału majątku. do podziału (...)

 • Unieważnienie ślubu kościelnego -jak zacząć i co dalej?

  Proszę o pomoc jak i do kogo się zwrócić o pomoc w podjęci stosownych kroków w napisaniu skargi i załatwienia reszty formalności związanych z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane