Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawomocność wyroku rozwodowego i alimenty

  apelacji wynosi rzeczywiście trzy tygodnie i do tego czasu wyrok jest nieprawomocny. Wiążący dla stron, sądu i innych organów jest dopiero wyrok prawomocny. Wyrokom alimentacyjnym co (...)

 • Odmowa przyznania alimentów a kolejny pozew

  alimentów. alimenty, pozew, odmowa, przyznanie, powaga rzeczy osądzonej, dziecko, rodzice, obowiązek, odrzucenie, res iudicata, powód, pozwany, wyrok, prawomocny

 • Przyspieszenie podjęcia zawieszonego postępowania

  wyrok poprzedniej instancji, nie podważając kolejności zgonu. Sprawa w Sądzie Apelacyjnym odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Wyrok jest prawomocny. Jedynie jest możliwość kasacji (...)

 • Porada prawna na temat wyrok prawomocny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrok prawomocny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Procedura uprawomocnienia się wyroku

  Wyrok w sprawie rozwodowej został ogłoszony w poniedziałek. Czy w poniedziałek za trzy tygodnie wyrok będzie prawomocny, czy nabiera mocy od wtorku? Orzeczenie sądu staje się prawomocne, (...)

 • Wyjazd dłużnika za granicę

  jeszcze podstawy wszczęcia egzekucji. Potrzebny jest tytuł wykonawczy, którym stanie się wyrok po nadaniu mu przez sąd klauzuli wykonalności. Jeżeli wyrok nie ma nadanej takiej klauzuli, musi (...)

 • Polskie sądy uwzględnią zagraniczny wyrok

  48 poz. 245). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl wyrok, wyrok prawomocny, recydya, recydywista, przestępstwo, sądy, Unia Europejska, kodeks karny, kodeks karny skarbowy, kodeks postępowania (...)

 • Postępowanie rozwodowe

  daje to żadnej gwarancji, że odbędzie się tylko jedna rozprawa. rozwód, rozprawa, ilość, szybkość, alimenty, wyrok, prawomocny, prawomocność, świadek, wezwanie

 • Kiedy orzeczenie sądu administracyjnego staje się prawomocne?

  postępowania przed NSA powoduje uprawomocnienie się orzeczenia wojewódzkiego sądu administracyjnego. Wyrok prawomocny ma powagę rzeczy osądzonej tylko co do tego, co w związku ze skargą stanowiło (...)

 • Przedawnienie roszczenia stwierdzonego prawomocnym wyrokiem

  wszczęcie egzekucji. Złożenie do komornika takiego wniosku skutkowałoby ponownie przerwaniem biegu przedawnienia. przedawnienie, roszczenie, wyrok, prawomocny

 • Powaga rzeczy osądzonej a przelew powierniczy

  wyrok powyższy dotyczy sytuacji, gdy rzecz została zbyta w toku procesu, to jednak pośrednio potwierdza on, iż jeżeli brak podstaw do zastosowania art. 192 pkt 3 kpc, to nabywca rzeczy może wnieść (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Wyrok prawomocny

  Od 8 lat czekam na rozwód. Ostanio odbyła się rozprawa w sądzie apelacyjnym. Zapadł wyrok na moją korzyśc. Druga strona wystosowała pismo o uzasadnienie (...)

 • wyrok prawomocny?

  Złożyłam apelacje do wyroku w sprawie rozwodu i opieki nad dziećmi, ale została ona oddalona. Co mogę teraz zrobić? Czy ona jest już prawomocna (...)

 • czy należy mi sie zwrot pieniędzy

  wygrałem sprawe o obniżenie almętów z 900zł na 550 .czy za okres trwania sprawy była żona powinna mi zwrócić rużnice ?dodam że mam wyrok prawomocny (...)

 • wyrok prawomocny pod nieobecność skazanego

  Witam. Sąd Karny skazał mnie pod miją nieobecność, nie stawiłem się na sprawę ponieważ wezwanie odebrała moja matka, która jako starsza kobieta (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane