Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Doliczenie darowizny do zachowku

  Białymstoku (I ACa 285/04 OSAB 2004/3/3) glosa aprobująca: Niedośpiał M. OSA 2005 r. Na poczet zachowku nie dolicza się darowizn dokonanych przed więcej niż dziesięciu laty na rzecz (...)

 • Powództwo o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy

  Apelacyjnego w Szczecinie z dnia 26 kwietnia 2013 r., sygn. akt: I ACa 749/12; 6. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 16 kwietnia 2014 r., sygn. akt: I ACa 5/14; 7. (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  Statystyce publicznej - Dz.U. z 1995 r. Nr 88 poz. 439). Zgodnie z art. 10 ustawy zbierane i gromadzone w badaniach statystycznych statystyki publicznej, dane indywidualne i dane osobowe są poufne (...)

 • Opinia prawna na temat wyrok i aca 285/04 osab 2004/3/3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrok i aca 285/04 osab 2004/3/3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Orzecznictwo na temat oświadczenia o potrąceniu

  określonej formy. W pierwszym przypadku wystarczy złożyć oświadczenie drugiej stronie, w drugim - zgłosić wierzytelność.- wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 9 czerwca 2000r., sygn. I (...)

 • Zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę z tytułu śmierci członka rodziny

  długotrwałe i trudne do oszacowania następstwa śmierci dziecka (wnuka), a także ból związany z przeżytym wstrząsem psychicznym i utratą więzi rodzinnych.”   Co niezwykle (...)

 • Czy istnieje możliwość dochodzenia zwrotu tzw. opłat półkowych?

  , Kancelaria GACH, HULIST, MIZIŃSKA, WAWER – adwokaci i radcowie prawni sp.p. (www.ghmw.pl)      [1] zob. wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 25 lutego 2010 r., sygn. (...)

 • Przesłanka orzeczenia rozwodu z orzekaniem o winie

  osobistego i wspólnych dzieci, nie jest moralnie naganne, i nie może być uznane za zawinione spowodowanie rozkładu pożycia małżeńskiego. Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa po uznaniu dziecka - opinia prawna

  . Termin wynikający z art. 80 KRO jest terminem zawitym i nie może być przywrócony (wyrok sądu apelacyjnego z 1997-04-23 I ACa 89/97 OSA w Lublinie 1997/4/23/56). Do wad oświadczeń (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  (art. 868 kc i art. 875 kc). Tezę podobnej treści sformułował również w wyroku z dnia 25 marca 1997 r. Sąd Apelacyjny w Lublinie (sygn. akt. I ACa 46/97, Monitor Prawniczy (...)

 • Sposób skorzystania z zarzutu przedawnienia

  ., I ACa 357/2004),zwrócenie się przez dłużnika do wierzyciela o rozłożenie należności głównej na raty i zwolnienie z obowiązku zapłaty odsetek za opóźnienie (Wyrok (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co to jest konkubinat?

  Witam na fali ostatnich wydarzeń w sejmie doszło do mnie że tak de facto pozostaje ze swoją dziewczyną w konkubinacie. No to ani zaręczeni nie jesteśmy, (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • OBOWIĄZKI I PRAWA LOKATORÓW?

  Witam.Niedawno zmieniłam mieszkanie, mieszkam teraz na pierwszym piętrze w starym budownictwie. Mam 3 dzieci. Chciałabym się dowiedzieć więcej na (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)

 • 638 tyś zl odszkodowania

  Prosze o wypowiedzi czy kwota 638tys PLN odszkodowania za straty moralne i cierpienie fizyczne , w związku z tzw Falą w wojsku ścislej Marynarce Wojennej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane