Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Doliczenie darowizny do zachowku

  Białymstoku (I ACa 285/04 OSAB 2004/3/3) glosa aprobująca: Niedośpiał M. OSA 2005 r. Na poczet zachowku nie dolicza się darowizn dokonanych przed więcej niż dziesięciu laty na rzecz (...)

 • Zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę z tytułu śmierci członka rodziny

  poszkodowanego, stopień krzywdy, który łączy się z brakiem pomocy i opieki osoby najbliższej. Odszkodowanie powinno więc uwzględniać długotrwałe i trudne do oszacowania następstwa (...)

 • Powództwo o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy

  Apelacyjnego w Szczecinie z dnia 26 kwietnia 2013 r., sygn. akt: I ACa 749/12; 6. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 16 kwietnia 2014 r., sygn. akt: I ACa 5/14; 7. (...)

 • Porada prawna na temat wyrok i aca 285/04 osab 2004/3/3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrok i aca 285/04 osab 2004/3/3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest informacja publiczna?

  zbierane i gromadzone w badaniach statystycznych statystyki publicznej, dane indywidualne i dane osobowe są poufne i podlegają szczególnej ochronie; dane te mogą być wykorzystywane (...)

 • Orzecznictwo na temat oświadczenia o potrąceniu

  określonej formy. W pierwszym przypadku wystarczy złożyć oświadczenie drugiej stronie, w drugim - zgłosić wierzytelność.- wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 9 czerwca 2000r., sygn. I (...)

 • Kto może być niegodny dziedziczenia?

  wolności seksualnej i obyczajności (art. 197 – 205 K.k.), przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece (art. 206 – 211a K.k.) oraz przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej (...)

 • Kara umowna - wybrane zagadnienia

  wyłącznie na żądanie dłużnika, a sąd nie może w tym zakresie działać z urzędu (tak: wyrok SA w Białymstoku z dnia 18 maja 2017 r., sygn. akt I ACa 1040/16).   Podstawa (...)

 • Regres ubezpieczeniowy – kiedy występuje i co oznacza

  komunikacyjnym (wyrok SN z 10 lutego 1972 r., II CR 668/71, LexisNexis nr 320261, OSPiKA 1972, nr 10, poz. 182, z omówieniem A. Szpunara i W. Wanatowskiej, NP 1973, nr 5, s. 726 [5] IV CSK (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  na przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć – choćby w oparciu o samodzielnie wybrane i przystosowane materiały dydaktyczne, a nie narzucony z góry program – nie można uznać (...)

 • Skuteczność oświadczenia o potrąceniu wierzytelności

  zastrzeżeniem terminu (por. wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 7 maja 2013 r., sygn. akt I Aca 56/13). Dopuszczalne jest jednakże modyfikowanie potrącenia umownego, zamieszczonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co to jest konkubinat?

  Witam na fali ostatnich wydarzeń w sejmie doszło do mnie że tak de facto pozostaje ze swoją dziewczyną w konkubinacie. No to ani zaręczeni nie jesteśmy, (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • OBOWIĄZKI I PRAWA LOKATORÓW?

  Witam.Niedawno zmieniłam mieszkanie, mieszkam teraz na pierwszym piętrze w starym budownictwie. Mam 3 dzieci. Chciałabym się dowiedzieć więcej na (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)

 • 638 tyś zl odszkodowania

  Prosze o wypowiedzi czy kwota 638tys PLN odszkodowania za straty moralne i cierpienie fizyczne , w związku z tzw Falą w wojsku ścislej Marynarce Wojennej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane