Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Eksmisja byłego najemcy z zajmowanego lokalu

  ), właściciel może szukać ochrony przed sądem. Teza taka znajduje swoje potwierdzenie zarówno w doktrynie, jak i orzecznictwie. Przywołać można choćby wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie (...)

 • Adaptacja strychu we wspólnocie

  nieruchomości.W wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 31 stycznia 2006 r. (I ACa 741/2005) stwierdzono iż: "w skład tej nieruchomości mogą wchodzić elementy o zróżnicowanym (...)

 • Zakwestionowanie uchwały SM

  do sądu. Możliwe jest także stwierdzenie nieważności uchwały w oparciu o przepis art. 42 § 2 Uchwała sprzeczna z ustawą jest nieważna. Istotne znaczenie będzie miał w opisywanej sytuacji wyrok (...)

 • Opinia prawna na temat wyrok I ACa 285/04 OSAB 2004/3/3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrok I ACa 285/04 OSAB 2004/3/3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wspólne mieszkanie byłych małżonków

  – przez wszystkich. W praktyce w tym przypadku jedne i drugie muszą być podejmowane przez oboje eskmałżonków. Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 7 lutego 2006 r., I (...)

 • Rozwód z orzeczeniem o winie a alimenty

  kompensata wzajemnych przewinień (Wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 10 lutego 2004 r. sygn. akt I ACa 1422/2003, Wokanda 2005/2 str. 46). Inaczej mówiąc, wina po obu stronach zawsze (...)

 • Zgoda wspólnoty a sprzedaż alkoholu w restauracji

  wydanie zezwolenia zawiera: oznaczenie rodzaju zezwolenia,  oznaczenie przedsiębiorcy, jego siedzibę i adres, w przypadku ustanowienia pełnomocników ich imiona, nazwiska i adres (...)

 • Instytucja kary umownej, określana przy zawieraniu umowy

  umowna była zastrzeżona na wypadek niewykonania zobowiązania (wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 20 grudnia 2006 r., sygn. I ACa 1354/2006).     instytucja, kary, (...)

 • Prawa wynikające z hipoteki

  własność przejdzie na inne osoby (por. także wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 21 maja 1997 r., sygn. I ACa 131/97). hipoteka, nieruchomość, darowizna, bank, zgoda

 • Sądowe dochodzenie roszczeń z weksla

  I Aca 535/2004), zgodnie z którym żaden przepis prawa nie nakłada na podmiot dochodzący zapłaty na podstawie weksla obowiązku wykazania, że podpisy na papierze wartościowym z którego (...)

 • Przedstawienie weksla do zapłaty

  20 września 2002 r., sygn. akt I ACa 165/2002. W uzasadnieniu do starszego orzeczenia (Postanowienie Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 22 lutego 1968 r., sygn. akt I CZ 115/67) SN stwierdził, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co to jest konkubinat?

  Witam na fali ostatnich wydarzeń w sejmie doszło do mnie że tak de facto pozostaje ze swoją dziewczyną w konkubinacie. No to ani zaręczeni nie jesteśmy, (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • OBOWIĄZKI I PRAWA LOKATORÓW?

  Witam.Niedawno zmieniłam mieszkanie, mieszkam teraz na pierwszym piętrze w starym budownictwie. Mam 3 dzieci. Chciałabym się dowiedzieć więcej na (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)

 • 638 tyś zl odszkodowania

  Prosze o wypowiedzi czy kwota 638tys PLN odszkodowania za straty moralne i cierpienie fizyczne , w związku z tzw Falą w wojsku ścislej Marynarce Wojennej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane