Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  i 2 Umowy AETR, w części obejmującej 15 minut, wlicza się do czasu pracy kierowcy, jeżeli dobowy wymiar czasu pracy kierowcy wynosi co najmniej 6 godzin. 4. Do kierowców, którzy

 • Karta kierowcy wydana w państwie członkowskim Unii Europejskiej

  tą osobą a miejscem, w którym mieszka. Możliwe jest posiadanie tylko jednej karty kierowcy, dlatego, w myśl art. 14 ust. 3 lit. d, właściwe władze Państwa Członkowskiego wystawiające (...)

 • Kierujący pojazdami

  wykonywania pracy na stanowisku kierowcy i orzeczenia psychologicznego stwierdzającego brak przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, o których mowa w rozdziale (...)

 • Porada prawna na temat wyrabianie karty kierowcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrabianie karty kierowcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  kierowcy, okres, którego dotyczy, wskazanie przyczyny nieposiadania wykresówek, nieużytkowania karty kierowcy lub niesporządzenia wydruków, miejsce i datę wystawienia, podpis pracodawcy (...)

 • Samochody ustąpią pierwszeństwa rowerzystom

  szkolenie kierowców i wyrabianie u nich nawyków prawidłowych zachowań – tłumaczyła podczas posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury Ewa Wolak z Platformy Obywatelskiej. O niezgodności

 • Kontrola w zakresie przewozu drogowego

  jest również jej uiszczenie w formie bezgotówkowej, za pomocą karty płatniczej. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. 2004 r., Nr 204, poz. 2088, (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  ich kopie podlegają zniszczeniu. Przed zniszczeniem karty lub kopii karty ilość godzin przeprowadzonych zajęć teoretycznych i praktycznych wpisuje się jednak odpowiednio do książki ewidencji (...)

 • Bezpłatne parkowanie dla uczestników walk o Warszawę

  uprzejmości kierowców podwożących, będą mogli skorzystać z przywileju.Uprawniające do tego „Karty Powstańca" i „Karty Honorowe" są wydawane bezpłatnie na okres (...)

 • Nowe prawo jazdy. Problem dla kierowców?

  dokumentu będzie obowiązkowa, ale zapłacą za nią kierowcy. MTiGM Wyrobienie nowego prawa jazdy nastąpi jednocześnie ze zmianami w trybie egzaminowania kierowców oraz z wydawaniem tzw. karty (...)

 • Za mandat zapłacimy kartą płatniczą

  zarejestrował fotoradar. Prowadzenie postępowań w tych sprawach jest bardzo czasochłonne. Funkcjonariusze muszą zidentyfikować sprawcę, ustalić miejsce zamieszkania kierowcy i przekazać sprawę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Praca kierowców

  Może ktoś z prawników zainteresowałby się zarobkami kierowców w transporcie międzynarodowym? Przecież to parodia zarabiamy oficjalnie 849 zł, (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • wypowiedzenie i wypłata wynagrodzenia

  Witam, W naszej firmie kierowcy jeżdżą po 10-15h dziennie czego są dowodem karty drogowe, bo to auta bez tachografów i często przeładowane , jak (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane