Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana regulaminu wynagradzania nauczycieli - opinia prawna

  dokonania wypowiedzenia zmieniającego wobec każdego z tych nauczycieli, to jest to niezgodne z postanowieniami kodeksu pracy. Wydaje się, iż wobec zasad prawa pracy obejmujących także nauczycieli, (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  związku z okolicznością, o której mowa w art. 181 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, lub na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 61 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  . Zabawa. Przywilej młodości. Najlepsza zabawa jest zawsze w gronie przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć. Pomocne telefony Telefon dla rodziców i nauczycieli (...)

 • Porada prawna na temat wyrównanie dla nauczycieli 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyrównanie dla nauczycieli 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  . zm.); zarządzenie nr 52/2013/DSS Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 19 września 2013 r. w sprawie wzorów dokumentów dotyczących dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, stosowanych

 • Jak zgłosić członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego?

  innego tytułu; osoby pobierające zasiłek dla opiekuna, przyznany na podstawie przepisów o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów, niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia

 • NIK o przedszkolach. Warunki dobre, ale za mało zajęć dodatkowych

  korzystna także dla samorządów - gminy zyskały dodatkowe źródło finansowania wychowania przedszkolnego w postaci dotacji z budżetu państwa. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą, począwszy od 1 września (...)

 • Emerytura pomostowa - Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  , przed 1 października 2017 r. i przed tym dniem ukończysz obniżony wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), ale wniosek o jej przyznanie zgłosisz po 30 września 2017 r., ZUS (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  , przed 1 października 2017 r. i przed tym dniem ukończysz obniżony wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), ale wniosek o jej przyznanie zgłosisz po 30 września 2017 r., ZUS (...)

 • Jest szansa na tańsze przedszkola

  nie mogą wiązać się z ponoszeniem dodatkowych opłat przez rodziców.Jednocześnie informujemy, że ustawa „przedszkolna" (ustawa o systemie oświaty z 13 czerwca 2013 r.) nie dokonała zmian (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  Od 1 września 2013 r. wprowadzone zostały nowe tytuły ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego dla osób sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem. Jaką osobę uznaje się (...)

 • Zamrożą płace sędziom? Będzie trybunał

  roku ani grosza podwyżki. Dlatego sędziowie oceniają propozycje rządu zdecydowanie negatywnie. – Nie może być tak, że rząd zapowiada podwyżki dla policjantów czy nauczycieli, (...)

 • Wzrosną płace na uczelniach publicznych

  w najlepszych wykładowców - informuje minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka. Ogólnie na szkolnictwo wyższe rząd przeznaczy w 2013 roku ponad 12 mld złotych, czyli o ponad 1 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Kazus prosze o pomoc

  Nie wiem czy dobrze to zinterpretowałam ale jedynie co można mu zarzucić to zniesławienie i znieważenie w internecie coś jeszcze bo jak on ją prześladował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane