Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Agresywny pies sąsiada, jak spowodować odebranie psa?

  polegające na zaatakowaniu dziecka przez psa wyprowadzanego bez smyczy i kagańca, nie może zostać zakwalifikowane tak jak dotychczas, tj. jako wykroczenie opisane w art. 77 ustawy z dnia (...)

 • Przewozisz zwierzaka? Pamiętaj o przepisach!

  trzymaj psa na siedzeniu Pies wprowadzany na stację kolejową musi być w kagańcu i na smyczy. Właściciel powinien przy sobie mieć książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Zanim (...)

 • Zagryzienie zwierzęcia przez inne zwierze

  Kilka dni temu moja mama na spacerze z psem w lesie napotkała innego psa. Moj pies był prowadzony na smyczy, natomiast ten napotkany nie. Właściciel tamtego psa wyłonił się (...)

 • Porada prawna na temat wyprowadzanie na smyczy psa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyprowadzanie na smyczy psa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Warunki użycia urządzeń technicznych i psów, przeszukania osoby i rewizji bagażu w trakcie kontroli celno-skarbowej

  powinny być prowadzone na smyczy i w kagańcu. W czasie wykonywania czynności kontrolnych dopuszcza się jednak możliwość zdjęcia psu służbowemu: kagańca, smyczy – tylko jeżeli (...)

 • Puszczenie psów po lesie luzem

  , których właściciela trudno ustalić mogą być schwytane i umieszczone w przeznaczonych do tego schroniskach. pies, las, zwierzęta, puszczanie psa luzem, prowadzenie psa na smyczy

 • Pogryzienie przez psa a odszkodowanie

  Podczas spaceru z moim psem (nieszkodliwym i prowadzonym na smyczy), na mój teren przedostał się pies sąsiada (duży wilczur), a następnie rzucił sie na mojego psa. Był (...)

 • Zmiana ustawa o ochronie zwierząt - ważne dla posiadaczy ras agresywnych

  specjalnie w celu uzyskania osobnika bardziej niebezpiecznegoSmycz i kaganiecPrzewidywane jest wprowadzenie na terenie miast obowiązku wyprowadzania psów w kagańcu lub na smyczy. W wypadku (...)

 • 17-latek zostanie przeszukany "jak dorosły"

  zawartości. Jeżeli odmówimy, to funkcjonariusz przeszuka bagaż na naszą odpowiedzialność.   W celu uproszczenia i przyśpieszenia czynności kontrolnych celnik skorzysta z urządzeń (...)

 • Pies bez kagańca

  ? Obowiązek posiadanie przez psa kagańca mogą na posiadacza zwierzęcia nałożyć jedynie przepisy prawa miejscowego (zazwyczaj uchwały Rady Gminy albo Rady Miasta). Przepisy te powinny również (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane