Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  stanowiska. Jednocześnie z odwołaniem złożono wypowiedzenie umowy o pracę wraz z podaniem przyczyny wypowiedzenia, jako „odwołanie ze stanowiska”. Tak podana przyczyna (...)

 • Wypowiedzenie umowy z ważnych powodów

  "Wypowiedzenie umowy jest możliwe z ważnych powodów"? Czy istnieją inne formuły do określenia możliwości wypowiedzenia umowy jako "ostateczność"? Stosowanie klauzuli "ważnych (...)

 • Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika?

  stanowi samo przez się podstawy do rozwiązania z nim umowy o pracę na podstawie art. 52 § 1 pkt 2 kp . Jednak rozwiązanie umowy o pracę przez zakład pracy bez wypowiedzenia z (...)

 • Porada prawna na temat wypowiedzenie umowy z

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy z, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy

  , gdy rozwiązano umowę o pracę z pracownikiem-ojcem wychowującym dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego albo gdy rozwiązanie umowy o pracę podlega ograniczeniu z (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  charakteryzuje się wypowiedzenie umowy o pracę?  Wypowiedzenie umowy to jednostronne oświadczenie woli jednej ze stron stosunku pracy - może je zatem złożyć zarówno (...)

 • Wypowiedzenie umowy z operatorem telefonicznym

  Skłaniam się do wypowiedzenia umowy o korzystanie z abonamentu telefonicznego i w związku z tym proszę o odpowiedź, jak powinno wyglądać wypowiedzenie takiej umowy? Czy (...)

 • Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim

  obejmują szczególną ochroną pracownice w okresie ciąży, którym w takiej sytuacji zasadniczo nie można wypowiedzieć umowy o pracę ani rozwiąząć z nimi stosunku pracy. Także wypowiedzenie (...)

 • Zmiana warunków zawartej umowy najmu

  wynajmu od średnich rynkowych. Jednocześnie informuje, że w razie nie zaakceptowania (podpisania) aneksu w ciągu 2 tygodni od daty dostarczenia, powyższy aneks należy traktować jako wypowiedzenie (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  USTAWA z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks CywilnyDz.U. z 64 Nr 16, poz. 93; Dz. U. z 1971 Nr 27, poz. 252; Dz. U. z 1976 Nr 19, poz. 122; Dz. U. z 1982 Nr 11, poz. 81, Nr 19, poz. (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w wieku emerytalnym

  płaszczyźnie szerszej kategorii ustawowej, jaką jest wymaganie, by wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony było uzasadnione. Zatem dopuszczalne jest wypowiedzenie stosunku pracy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane