Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: w pułapce umów

 • Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim

  obejmują szczególną ochroną pracownice w okresie ciąży, którym w takiej sytuacji zasadniczo nie można wypowiedzieć umowy o pracę ani rozwiąząć z nimi stosunku pracy. Także wypowiedzenie (...)

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania

  przewidziany. Wypowiedzenie w przypadku każdej umowy, to czas, kiedy jedna ze stron umowy złożyła w tej kwestii oświadczenie woli i w taki sposób sprawiła, iż z chwilą upływu (...)

 • Jakie uprawnienia przysługują pracownikowi zwalnianemu za wypowiedzeniem?

  wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę było nieuzasadnione lub niezgodne z prawem. Z nieuzasadnionym wypowiedzeniem mamy do czynienia wtedy, gdy następuje ono bez uzasadnionej (...)

 • Opinia prawna na temat wypowiedzenie umowy z polsatem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy z polsatem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie zmieniające a rozwiązanie stosunku pracy - opinia prawna

  wypowiedzenie jest odszkodowanie. W wyroku z 4 marca 1999 r. (OSNP 2000/8/308) Sąd Najwyższy stwierdził, że wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony niezgodnie z (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - termin wypowiedzenia

  wypowiedzenie z pracy z okresem miesiąca, a po 11 kwietnia automatycznie zostanie mi wydłużone na 3 miesięczne? Jak to powinno być zrobione, aby było zgodne z prawem ? Czy może (...)

 • Co zrobić jeśli niezasadnie rozwiązano z tobą umowę o pracę?

  Kiedy rozwiązanie umowy o pracę jest nieuzasadnione lub niezgodne z prawem?Każde naruszenie przez pracodawcę przepisów o trybie i podstawach rozwiązania umowy o pracę skutkuje tym, (...)

 • Wypowiedzenie umowy dostawy

  wypowiedzenie warunków umowy w części dotyczącej załącznika do umowy zawierającego wykaz zabezpieczenia umowy oświadczając, że wypowiada umowę z zachowaniem miesięcznego (...)

 • Umowa agencyjna

  zawarta umowa z klientem z tej grupy lub obszaru, agent może żądać prowizji od tej umowy. Dający zlecenie obowiązany jest w rozsądnym czasie zawiadomić agenta o zawarciu takiej umowy. (...)

 • Utrata wynagrodzenia a umowa kredytu - opinia prawna

  wypowiedzenie wynikających z umowy warunków pracy i płacy. Reguluje je artykuł 42 kodeksu pracy. Zgodnie z treścią powołanego przepisu „Przepisy o wypowiedzeniu umowy (...)

 • Uprawnienia kuratora spadku - opinia prawna

  . Wypowiedzenie umowy najmu na podstawie tej ustawy możliwe jest tylko w sytuacjach ściśle w niej opisanych. Można więc stwierdzić, że wypowiedzenie umowy najmu jest wyjątkiem. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane