Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: w pułapce umów

 • Rezygnacja z pracy

  początku biegu okresu wypowiedzenia. W tym zakresie stosuje się - z mocy art. 300 k.p. - art. 61 k.c., zgodnie z którym oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę należy uznać (...)

 • Uzasadnienie rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem dla pracownika ubliżającego pracodawcy

  jest połączone z wykazaniem konkretnych okoliczności, które taki ogólny wniosek uzasadniają. Zgodnie z orzeczeniem SN z dnia 29 grudnia 1982 roku (sygn. akt I PRN 140/82 (...)

 • Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim

  obejmują szczególną ochroną pracownice w okresie ciąży, którym w takiej sytuacji zasadniczo nie można wypowiedzieć umowy o pracę ani rozwiąząć z nimi stosunku pracy. Także wypowiedzenie (...)

 • Opinia prawna na temat wypowiedzenie umowy z polsatem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy z polsatem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania

  przewidziany. Wypowiedzenie w przypadku każdej umowy, to czas, kiedy jedna ze stron umowy złożyła w tej kwestii oświadczenie woli i w taki sposób sprawiła, iż z chwilą upływu (...)

 • Jakie uprawnienia przysługują pracownikowi zwalnianemu za wypowiedzeniem?

  wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę było nieuzasadnione lub niezgodne z prawem. Z nieuzasadnionym wypowiedzeniem mamy do czynienia wtedy, gdy następuje ono bez uzasadnionej (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające a rozwiązanie stosunku pracy - opinia prawna

  wypowiedzenie jest odszkodowanie. W wyroku z 4 marca 1999 r. (OSNP 2000/8/308) Sąd Najwyższy stwierdził, że wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony niezgodnie z (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - termin wypowiedzenia

  wypowiedzenie z pracy z okresem miesiąca, a po 11 kwietnia automatycznie zostanie mi wydłużone na 3 miesięczne? Jak to powinno być zrobione, aby było zgodne z prawem ? Czy może (...)

 • Co zrobić jeśli niezasadnie rozwiązano z tobą umowę o pracę?

  Kiedy rozwiązanie umowy o pracę jest nieuzasadnione lub niezgodne z prawem?Każde naruszenie przez pracodawcę przepisów o trybie i podstawach rozwiązania umowy o pracę skutkuje tym, (...)

 • Wypowiedzenie umowy dostawy

  wypowiedzenie warunków umowy w części dotyczącej załącznika do umowy zawierającego wykaz zabezpieczenia umowy oświadczając, że wypowiada umowę z zachowaniem miesięcznego (...)

 • Umowa agencyjna

  zawarta umowa z klientem z tej grupy lub obszaru, agent może żądać prowizji od tej umowy. Dający zlecenie obowiązany jest w rozsądnym czasie zawiadomić agenta o zawarciu takiej umowy. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane