Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego

  wypowiedzeniu umowy o pracę stosuje się odpowiednio do wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy. Zatem wypowiedzenie zmieniające jest dopuszczalne w tych przypadkach, (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  nieoznaczony, chyba że zawarcia umowy na czas oznaczony żąda lokator 3. Właściciel nie może uzależnić zawarcia umowy od złożenia przez lokatora żądania, o którym mowa w ust. 2. Art. (...)

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  pracy na podstawie umowy o pracę, o której mowa w § 1 niniejszej umowy. §9 Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci Aneksu. (...)

 • Porada prawna na temat wypowiedzenie umowy wzór pure

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy wzór pure, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projekt zmian w Kodeksie cywilnym i w ubezpieczeniach

  nowelizacja, poniżej wskażemy ważniejsze. Wzorzec umowy W projekcie ustawy sformułowano wyraźnie zasadę, że wzorzec każdej umowy (np. ogólne warunki umów, wzór umowy, regulamin) (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę na okres próbny

  umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Przykładowy wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające

  wypowiedzenie stosunku pracy lub jego rozwiązanie na mocy porozumienia stron, przysługuje Pani odprawa, jeśli stosunek pracy zostanie definitywnie rozwiązany. Kwestia porozumienia zależy od woli stron. (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  umowy o pracę.  Art. 128. Rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy o pracę z nauczycielem akademickim następuje na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks (...)

 • Wypowiedzenie umowy z operatorem telefonicznym

  Skłaniam się do wypowiedzenia umowy o korzystanie z abonamentu telefonicznego i w związku z tym proszę o odpowiedź, jak powinno wyglądać wypowiedzenie takiej umowy? Czy istnieje jakiś (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę

  porozumienie. Poza tym obie strony podpisały to pismo, podczas gdy przy wypowiedzeniu umowy nie jest  potrzebny podpis drugiej strony. Wzór porozumienia można pobrać ze strony Rozwiązanie (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

  jak również w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego. Na stronach naszego serwisu znajduje się Wzór wypowiedzenia umowy najmu W wypowiedzeniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego. W stosunek najmu wstąpiłem 1 października 2004r. spisując umowę najmu na okres 3 lat tj. do dnia 30 września (...)

 • WYPOWIEDZENIE UMOWY POŚREDNICTWA NIERUCHOMOŚCI

  Witam, mam następujące pytania dot. takiej sprawy: Ponad rok czasu temu podpisałem 2 UMOWY z firmą zajmującą się pośrednictwem nieruchomości. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane