Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu przedwczesnego rozwiązania umowy agencyjnej - opinia prawna

  za bezpodstawne wypowiedzenie umowy występuje tyko wówczas, gdy nie zostały spełnione przesłanki wypowiedzenia umowy przez firmę W. Jeżeli więc na podstawie przedstawionych powyżej (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  utrudnieniem funkcjonowania pracodawcy, zaś wypowiedzenie umowy o pracę jest zwykłym sposobem rozwiązania umowy o pracę, co musi też być brane pod uwagę przy ocenie jego zasadności. (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  . Jak złożyć prawidłowe wypowiedzenie i rozwiązać umowę o pracę?  Kodeks pracy za podstawowe sposoby rozwiązania umowy o pracę uznaje wypowiedzenie i rozwiązanie jej bez wypowiedzenia. Wypowiedzenie

 • Opinia prawna na temat wypowiedzenie umowy współpracy -wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy współpracy -wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy

  po dokonaniu wypowiedzenia umowy o pracę przez jedną z nich ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy; ustalenie takie nie zmienia trybu rozwiązania umowy o pracę.Art. 361.  (...)

 • Jaki jest charakter prawny listu intencyjnego? - opinia prawna

  faktycznie zmusza mnie do zapłacenia kary umownej w przypadku zakończenia współpracy? Czy ograniczenie współpracy z 42 h do powiedzmy 7 h tygodniowo też będzie zerwaniem współpracy? Czy (...)

 • Treść umowy o dzieło

  przewidywać różne przyczyny odstąpienia w zależności od stosunku łączącego strony. I tak np. inne będą przyczyny odstąpienia od umowy o dzieło, a inne w przypadku umowy agencyjnej. W (...)

 • Kiedy i w jaki sposób likwidator spółki może zrezygnować z funkcji - opinia prawna

  , zmiana miejsca zamieszkania, nieotrzymanie zaliczki, uargumentowana utrata zaufania” (L. Ogiegło w powołanym komentarzu, Warszawa 2003, s. 374). Należy ponadto podkreślić, że wypowiedzenie, (...)

 • Termin wygaśnięcia zawartej umowy

  kalendarzowego, czyli z dniem 31 grudnia. Praktyczne znaczenie ma w tej sytuacji jedynie wypowiedzenie dokonane 6 miesięcy przed upływem danego roku kalendarzowego. (Przykład: wypowiedzenie (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  umowy. Art. 761[1]. § 1. Agent może żądać prowizji od umowy zawartej po rozwiązaniu umowy agencyjnej, jeżeli - przy spełnieniu przesłanek z art. 761 - propozycję zawarcia umowy (...)

 • Zapoznanie się z treścią oświadczenia woli

  zmiana dokonana w sposób niewłaściwy (umowa mogła taki sposób przewidywać) albo zmiany w umowie terminowej były z mocy postanowienia stron niedopuszczalne. umowa, zmiana umowy, wypowiedzenie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane