Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oferujesz produkty w sprzedaży wysyłkowej? - dowiedz się więcej o umowach zawieranych na odległość

  i brak prawa konsumenta do odstąpienia od umowy. Do tych "wyłączonych" umów ustawa zalicza: umowy z wykorzystaniem automatów sprzedających, umowy z wykorzystaniem innych (...)

 • Możesz zmienić operatora bez zmiany numeru telefonu

  rozpoczęcia świadczenia usług telekomunikacyjnych, zgodny z terminem rozwiązania z Tobą umowy przez dotychczasowego dostawcę usług, chyba że wnioskowałeś o zawarcie umowy w późniejszym (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie.

  przewidzieć ich skuteczności.  Zgodnie z art. 385 k.c. – w razie sprzeczności treści umowy z wzorcem umowy strony są związane umową. Wzorzec umowy powinien być sformułowany (...)

 • Porada prawna na temat wypowiedzenie umowy telefonu stacjonarnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy telefonu stacjonarnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieuczciwi sprzedwacy pod okiem UOKiK. 7 wniosków do prokuratury

  zawarcia umowy. 3. Klikając zawierasz umowę. Zakupy na odległość to specyficzny rodzaj umowy - nawet samo klikniecie na okienko „akceptuję regulamin” czy „zapoznałem się (...)

 • Zawyżony rachunek za internet i telefon

  z telefonu stacjonarnego czy komórkowego. W obu sytuacjach mamy prawo do reklamacji usługi. Tak samo będzie w przypadku zawyżenia opłaty za korzystanie z internetu stacjonarnego (...)

 • Sposób wypowiedzenia umowy najmu

  możliwości technicznych, jak i związane z formą oświadczenia. W opisanym przypadku rzeczywiśćie trudne będzie do udowodnienia, ale nie niemożliwe, iż wypowiedzenie umowy najmu zostało dokonane (...)

 • Najem na czas określony

  Spółka zamierza zawrzeć umowę najmu budynku magazynowego. Czy możliwe jest zawarcie umowy na czas określony magazynu np. na 3 lata, ale z możliwością wcześniejszego rozwiązania w/w umowy (...)

 • Rekompensata od operatora telefonii komórkowej

  niskiej jakości, komunikacja urywa się. W konsekwencji trzeba korzystać telefonu stacjonarnego, co jest droższe i mniej wygodne. Nadto, kiedy dzwoni kontrahent, trzeba przerywać rozmowę i oddzwaniać (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  miesiącu obowiązywania umowy i opuścili mieszkanie zabierając swoje rzeczy. Nie dokonali płatności w terminie (naruszenie umowy), ale również nie oddali kluczy i nie zdali mieszkania. Co gorsza, (...)

 • Wypowiedzenie umowy z operatorem telefonicznym

  Skłaniam się do wypowiedzenia umowy o korzystanie z abonamentu telefonicznego i w związku z tym proszę o odpowiedź, jak powinno wyglądać wypowiedzenie takiej umowy? Czy istnieje jakiś (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane