zakończenia stosunku pracy uznaje się: wypowiedzenie umowy o pracę oraz rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia. Każda ze stron może rozwiązać umowę o pracę za wypowiedzeniem. Zajmiemy (...)
pojazdów odpowiadających pojazdom objętym porozumieniem oraz części zamiennych objętych porozumieniem, świadczenia usług serwisowych dotyczących pojazdów samochodowych objętych porozumieniem (...)
; Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn określonych w § 1 i 11 pociąga za sobą skutki, jakie przepisy prawa wiążą z rozwiązaniem umowy przez pracodawcę za wypowiedzeniem. Oddział (...)
Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy serwisowej za porozumieniem stron druk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo
przez pracownika z inicjatywą rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron nie może być traktowane przez pracodawcę jako rozwiązanie przez pracownika umowy o pracę za (...)
, więc podpisałam to wypowiedzenie dyscyplinarne. Miałam zamiar wystąpić do sądu pracy o przywrócenie do pracy. Po 2 dniach jednak firma postanowiła mi zmienić wypowiedzenie na to za (...)
, domniemywać należy, że pracodawca wyraził zgodę na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron? Czy w przypadku umowy na czas określony i dwutygodniowego okresu (...)
Rozwiązałem umowę za porozumieniem stron z pracodawcą. Porozumienie zostało zawarte 2 listopada 2005 roku. Zgodnie z jego treścią rozwiązuje się za porozumieniem stron (...)
chciał zrezygnować z pracy. Zrobił to jednak składając pismo o rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron. Pracodawca nie wyraził na to zgody, uznając, że pracownik ma (...)
na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, można rozwiązać umowę z przyczyn niewskazanych w u.o.p.l. Dopiero po rozwiązaniu umowy Najemca będzie zajmował lokal bez tytułu (...)
umowy. Art. 761[1]. § 1. Agent może żądać prowizji od umowy zawartej po rozwiązaniu umowy agencyjnej, jeżeli - przy spełnieniu przesłanek z art. 761 - propozycję zawarcia umowy (...)
w pytaniu wypowiedzenie umowy o pracę, lecz rozwiązanie jej za porozumieniem stron. Porozumienie zawarto przed zajściem w ciążę. Termin rozwiązania zaś umowy nastąpi, (...)
wypowiedzenia umowy o pracę nie jest tożsama ze zgodą na cofnięcie wadliwego wypowiedzenia i rozwiązanie umowy o pracę w drodze porozumienia stron, a tym samym nie zmienia trybu rozwiązania (...)
wypowiedzenia? Co powinien zrobić pracownik i ile ma czasu od momentu rozwiązania umowy wynikającym z odpisanego porozumienia stron, aby dochodzić rozwiązania umowy za wypowiedzeniem? (...)
to być rozwiązaniem za porozumieniem stron. W świadectwie widnieje "na mocy porozumienia" czy więc tak jest? Kiedy właściwie umowa ulega rozwiązaniu? Istotą rozwiązania umowy (...)
wystąpienie wskazanych już przyczyn rozwiązania stosunku pracy postronie pracodawcy. Najkorzystniejszym więc rozwiązaniem dla Pana będzie rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, (...)
naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki. § 2. Jeżeli świadczenia obu stron są podzielne, a jedna ze stron dopuszcza się zwłoki tylko co do części świadczenia, uprawnienie do odstąpienia (...)
formie szczególnej, jej rozwiązanie za zgodą obu stron wymaga zachowania takiej formy, jaką ustawa lub strony przewidziały w celu jej zawarcia; natomiast odstąpienie od umowy albo (...)
jednak zgoda pracodawcy. Istnieje również możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, za porozumieniem stron. Pracodawca musi wyrazić zgodę na wcześniejsze (...)
" pracownicy w podjęciu decyzji o rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron? A może poczekać na jej powrót do pracy i dać jej wypowiedzenie zmieniające warunki pracy (...)
której mowa w ust. 1, z zachowaniem ustalonego w tej umowie sposobu rozliczenia stron na wypadek rozwiązania umowy.4. Dopuszczalne jest potrącenie wierzytelności wynikającej z rozliczenia (...)
propozycji rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron jest oświadczeniem woli pracownika. Jednakże rozwiązanie pracy za porozumieniem stron nie jest możliwe (...)
, że podpisała Pani rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Zgodnie z kodeksem pracy, umowa o pracę rozwiązuje się: na mocy porozumienia stron, przez oświadczenie (...)
stron i cel umowy, aniżeli opierać się na jej dosłownym brzmieniu. PRZEPISY OGÓLNE Dział I Art. 66. § 1. Oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli (...)
za bezpodstawne wypowiedzenie umowy występuje tyko wówczas, gdy nie zostały spełnione przesłanki wypowiedzenia umowy przez firmę W. Jeżeli więc na podstawie przedstawionych powyżej (...)
wypowiedzenia pracownik powinien podać przyczynę wypowiedzenia? Jeżeli chodzi o możliwość rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, to jest to możliwe zawsze, a niezbędnym (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego
Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)
Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...
Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)
Pracodawca przed sądem -praca bez umowy
Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)
Jestem na urlopie czy bez pracy?
Miałam podpisaną umowę na czas określony do listopada b.r. Tydzień temu podpisałam pismo o treści: ''Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia (...)
Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć
umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.