Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana wypowiedzenia na wypowiedzenie zmieniające

  zarówno pracownika jak i pracodawcę. Dlatego też ewentualna zmiana wypowiedzenia umowy o pracę na wypowiedzenie zmieniające może być dokonane tylko za zgodą pracownika. zmiana, (...)

 • Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę

  Umowa o pracę na czas nieokreślony może być rozwiązana za wypowiedzeniem przez każdą ze stron. Jednakże wypowiedzenie musi zawierać uzasadnienie merytoryczne. Brak uzasadnienia wypowiedzenia (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

  enumeratywnie przyczyny wypowiedzenia umowy najmu jak i warunki formalne jakie muszą być spełnione aby wypowiedzenie było skuteczne. najem; rozwiązanie; wypowiedzenie; umowa; wynajem; (...)

 • Opinia prawna na temat wypowiedzenie umowy o świadczenie usług księgowych - w trybie na

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy o świadczenie usług księgowych - w trybie na, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • System opodatkowania marży zysku u pośrednika

  tych przepisów ze wspólnotową VI Dyrektywą VAT. Zgodnie z art. 2 ust. 1 VI Dyrektywy opodatkowaniu podatkiem VAT podlegają dostawy towarów lub świadczenie usług dokonywane

 • Wypowiedzenie umowy przez pracownika

  podawania uzasadnienia przy wypowiadaniu umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony pełni funkcję ochronną. Jego celem jest ochrona pracownika. Z tego powodu wymóg ten dotyczy tylko (...)

 • Opodatkowanie na zasadach ogólnych i liniowo

  na podstawie umowy o pracę. Fakt ten powoduje utratę prawa do opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej podatkiem liniowym (por. art. 9a ust. 3 ustawy o (...)

 • Lombardy pod lupą

  . Odbiorniki były wystawione na sprzedaż. Do części zestawów dołączone były także umowyświadczenie usług telewizyjnych. Jak się okazało, dekodery do lombardu trafiły (...)

 • Umowa o świadczenie usług na rzecz spółki z o.o.

  Umowa o świadczenie usług na rzecz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością umowa, spółka, usługi, zlecenie

 • Udzielanie informacji publicznych

  autobusów, nie ma obowiązku uzyskiwania zgody przewoźników na świadczenie tego rodzaju usług i przetwarzanie publicznych danych. działalność gospodarcza, swoboda działalności,

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pytanie na temat zwolnienia sie z pracy

  witam mam takie pytanie ,mam umowe o prace do 28 lutego teraz jestem od 2 dni na l4,lecz mysle ze l4 przeciagnie sie do konca stycznia ,i mam taka sprawe (...)

 • Play mnie oszukał na duże pieniądze!!!!!

  Jeśli korzystacie z usług sieci komórkowej firmy Play, to dobrze przeczytajcie sobie umowy! CZy jesteście świadomi, że za jednostronne rozwiązanie (...)

 • Proszę o pomoc

  1 kwietnia br otrzymałam wypowiedzenie umowy o pracę, od 7 kwietnia byłam na zwolnieniu lekarskim do 31.08.2011 Otrzymałam wypowiedzenie na wniosek (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenie?!!

  Pracowałam na umowę zlecenie. Wczoraj otrzymałam wypowiedzenię z zachowaniem 3 dniowego okresu wypowiedzenia. Nie został mi przedstawiony żaden powód, (...)

 • Zmiana warunków pracy i placy

  Witam moze ktos wie z kad moge wziasc wzor takiego pisla lub najlepiej formularz. (Lukasz) na stronie infor.pl pod wypowiedzenie zmieniające warunki pracy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane