Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób wypowiedzenia umowy najmu

  możliwości technicznych, jak i związane z formą oświadczenia. W opisanym przypadku rzeczywiśćie trudne będzie do udowodnienia, ale nie niemożliwe, iż wypowiedzenie umowy najmu zostało (...)

 • Zaległość w spłacie czynszu a minimalny termin wypowiedzenia

  ). Strony mogą w umowie najmu zawartej na czas oznaczony zastrzec możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy za wypowiedzeniem jednej ze stron, ale przyczyny rozwiązania umowy najmu (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  nieoznaczony.Stosownie do art. 6. ust. 1 u.o.p.l. zawarcie umowy najmu może być uzależnione od wpłaty kaucji wynajmującemu przez najemcę (czyli lokatora).Kaucja W umowie najmu może znaleźć (...)

 • Porada prawna na temat wypowiedzenie umowy najmu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy najmu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia kuratora spadku - opinia prawna

  . Wypowiedzenie umowy najmu na podstawie tej ustawy możliwe jest tylko w sytuacjach ściśle w niej opisanych. Można więc stwierdzić, że wypowiedzenie umowy najmu jest (...)

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  : w czasie trwania najmu - bez ograniczeń czasowych, po ustaniu najmu - roszczenie o zwrot nadpłaconego czynszu przedawnia się w terminie 1 roku od dnia zwrotu przedmiotu najmu. Obowiązki (...)

 • Wady formalne złożonego wypowiedzenia

  Czy ważne jest Wypowiedzenie Umowy najmu lokalu użytkowego przez Wójta, które to pismo jest nierejestrowane - brak L.dz.- a w samym wypowiedzeniu są błędy formalne co do daty zawarcia (...)

 • Wynajmujesz lokal? Sprawdź, jak może się skończyć stosunek najmu

  językowego, „zdarzenie" to wydarzenie, fakt, a zatem postanowienia umowy ograniczające się jedynie do stwierdzenia, że dopuszczalne jest wypowiedzenie umowy najmu zawartej (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  oraz że rozwiązanie umowy ramowej powoduje rozwiązanie wszystkich umów szczegółowych zawartych w wykonaniu tej umowy: 1) wierzytelności z tytułu poszczególnych umów szczegółowych (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  rozwiązanie umowy najmu, czy bezpiecznej podać trzy miesięczny okres wypowiedzenia? Określenie wysokości czynszu najmu jest istotnym składnikiem umowy najmu. Bez ustalenia (...)

 • Wykup mieszkania od spółdzielni rolniczej

  Państwo na myśli osoby zajmujące mieszkania na podstawie umowy najmu. Jak można domyślić się z treści pytania umowy najmu zostały podpisane na czas nieokreślony. Zastosowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane