Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania

  umowie najmu został oznaczony bardzo długi okres wypowiedzenia, innymi słowy bardzo możliwe, iż w umowie najmu, którą zawarliście Państwo zawarto postanowienie, zgodnie z którym wypowiedzenie (...)

 • Prawo do innego lokalu a lokal kwaterunkowy

  złożenia oświadczenia, że nie posiadam innego mieszkania. Czy chodzi tu o oświadczenie, że nie posiadam innego mieszkania kwaterunkowego czy w ogóle jakiekolwiek mieszkania (kwaterunkowego, (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?

  to czynność ułatwia znacznie procedurę rozwiązywania umowy najmu lokalu mieszkalnego. Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron jest bowiem możliwe w każdym czasie. Podobne stanowisko (...)

 • Porada prawna na temat wypowiedzenie umowy najmu kwaterunkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy najmu kwaterunkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaległość w spłacie czynszu a minimalny termin wypowiedzenia

  ). Strony mogą w umowie najmu zawartej na czas oznaczony zastrzec możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy za wypowiedzeniem jednej ze stron, ale przyczyny rozwiązania umowy najmu (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  nieoznaczony.Stosownie do art. 6. ust. 1 u.o.p.l. zawarcie umowy najmu może być uzależnione od wpłaty kaucji wynajmującemu przez najemcę (czyli lokatora).Kaucja W umowie najmu może znaleźć (...)

 • Uprawnienia kuratora spadku - opinia prawna

  . Wypowiedzenie umowy najmu na podstawie tej ustawy możliwe jest tylko w sytuacjach ściśle w niej opisanych. Można więc stwierdzić, że wypowiedzenie umowy najmu jest (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  rozwiązanie umowy najmu, czy bezpiecznej podać trzy miesięczny okres wypowiedzenia? Określenie wysokości czynszu najmu jest istotnym składnikiem umowy najmu. Bez ustalenia (...)

 • Ustanie stosunku najmu

  od wykazania, że ich wyprowadzka oznaczała wypowiedzenie najmu). Natomiast  wypowiedzenie umowy najmu przez właściciela, jeżeli lokatorzy byli  uprawnieni do odpłatnego (...)

 • Cofnięcie zgody na zamianę mieszkania na dom

  zawarciem umowy najmu, w chwili zawierania umowy najmu druga strona nie może być najemcami ani właścicielami żadnego lokalu mieszkalnego i muszą złożyć w t ej sprawie oświadczenie. (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu przez zarządcę - opinia prawna

  zawarciu umowy najmu. Mając na uwadze powyższe okoliczności uznać należy, że wysłanie pisma przez zarządcę do osób zajmujących lokale nie jest równoznaczne z zawarciem z nimi umowy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane