Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu przedwczesnego rozwiązania umowy agencyjnej - opinia prawna

  za bezpodstawne wypowiedzenie umowy występuje tyko wówczas, gdy nie zostały spełnione przesłanki wypowiedzenia umowy przez firmę W. Jeżeli więc na podstawie przedstawionych powyżej (...)

 • Kodeks cywilny

  podwójnego wadium albo naprawienia szkody. Art. 70[5].  § 1. Organizator oraz uczestnik aukcji albo przetargu może żądać unieważnienia zawartej umowy, jeżeli strona tej umowy, inny uczestnik (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  art. 59-62 i art. 64-66 stosuje się w przypadku: 1) śmierci partnera,  2) ogłoszenia upadłości partnera,  3) wypowiedzenia umowy spółki przez partnera lub wierzyciela partnera.  Art. 100. § (...)

 • Porada prawna na temat wypowiedzenie umowy firmie odszkodowawczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie umowy firmie odszkodowawczej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  przetargu może żądać unieważnienia zawartej umowy, jeżeli strona tej umowy, inny uczestnik lub osoba działająca w porozumieniu z nimi wpłynęła na wynik aukcji albo przetargu w sposób (...)

 • Staż zakładowy a okres wypowiedzenia

  . pracownik będzie już miał przepracowany okres 3 lat, a więc wypowiedzenie powinno być dłuższe). staż zakładowy, wypowiedzenie, okres wypowiedzenia, rozwiązanie umowy, terminy

 • Przedłużenie terminu wypowiedzenia - opinia prawna

  wypowiedzenia umowy o pracę nie jest tożsama ze zgodą na cofnięcie wadliwego wypowiedzenia i rozwiązanie umowy o pracę w drodze porozumienia stron, a tym samym nie zmienia trybu rozwiązania (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - termin wypowiedzenia

  umowy bez świadczenia pracy? Jeżeli tak to z jakimi warunkami? Czy może zaproponować nowe stanowisko i nowe warunki wynagrodzenia do momentu rozwiązania umowy o pracę? Czy muszę podpisać wypowiedzenie (...)

 • Szkoda wyrządzona pracodawcy przez pracownika - opinia prawna

  to postępowanie naruszało obowiązek stosowania się do poleceń pracodawcy (czyli czy zasadne było rozwiązanie z Panem umowy o pracę z tego powodu). Jeśli nie naruszył Pan tego obowiązku o odpowiedzialności

 • Rezygnacja z pracy

  pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub (...)

 • Wypowiedzenie umowy firmie windykacyjnej

  minęły a ja w międzyczasie porozumiałem się z firmą której jestem dłużny pieniądze i poprosiłem o wypowiedzenie umowy firmie windykacyjnej. Połowa długu została spłacona wierzycielowi. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane