Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu przedwczesnego rozwiązania umowy agencyjnej - opinia prawna

  a powstałą szkodą obciążać będzie firmę A. umowa, rozwiązanie umowy, wypowiedzenie, umowa agencyjna

 • Spółka cywilna

  powody\" - to taki zespół okoliczności, które sprawiają, że niepodobna zmuszać wspólnika do pozostawania w spółce wbrew jego woli. Z pojęcia „ważne powody\" (...)

 • Wypowiedzenie spółki cywilnej z ważnych powodów

  może istnieć jednoosobowa spółka. Interpretacja pojęcia „ważne powody” zależy od okoliczności konkretnego przypadku. W każdym razie mogą to być zarówno powody subiektywne, (...)

 • Porada prawna na temat wypowiedzenie powody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie powody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ważne powody odstąpienia od umowy zlecenia

  Co to znaczy ważne powody w rozumieniu art. 746 kc? Czy chodzi o ważność w sensie ważności, nieważności prawnej czy wagi problemu (powody ważne i mało ważne)? Jakie powody uznać (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia

  (ex nunc). Wypowiedzenie jest co do zasady konstrukcyjnie związane ze stosunkami prawnymi o charakterze ciągłym i bezterminowym. Jedynie wyjątkowo ustawodawca zezwala na wypowiedzenie umowy zawartej (...)

 • Wynajmujesz lokal? Sprawdź, jak może się skończyć stosunek najmu

  sama umowa zawiera w tym zakresie uregulowania, np. gdy umowa przewiduje formę pisemną, tylko wypowiedzenie w tej formie będzie skuteczne i wiążące. Wobec braku uregulowania umownego, wypowiedzenie (...)

 • Wypowiedzenie umowy z ważnych powodów

  największym stopniu opisać ważne powody skutkujące wypowiedzeniem umowy. Dobrą próbą będzie choćby przykładowy opis przypadków, które strony kwalifikują jako ważne powody: np. brak zapłaty, (...)

 • Rozwiązanie umowy najmu na czas oznaczony

  najmu, zależnie od konkretnych okoliczności, decydują o tym, jakie powody mogą uzasadniać wypowiedzenie. Uzależnione jest to bowiem od indywidualnych stosunków. Można jednak w tym  miejscu (...)

 • Przyczyny rozwiązania spółki jawnej

  rozwiązaniu spółki przez sąd.   Rozwiązanie spółki dwuosobowej   W sytuacji, w której istnieją powody rozwiązania spółki jawnej złożonej z dwóch wspó

 • Wyjście ze spółki cywilnej

  wspólników (recesja). Do ważnych powodów zalicza się także niechęć spadkobierców zmarłego wspólnika do pozostawania w spółce. Uogólniając, ważne powody (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu - Jak wypowiedzieć umowę najmu mieszkania lub lokalu?

  , jeżeli spełnia warunki przewidziane dla lokalu zamiennego. Wypowiedzenie umowy najmu przez właściciela - inne powody Właściciel może również, nie później niż pół (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy

  , jako niezgodne z prawem na podstawie art. 58 §3 k.c. Należy jeszcze rozważyć kwestię czy wypowiedzenie zostało dokonane skutecznie. Nie zostało w nim sprecyzowane, że chodzi o wypowiedzenie. (...)

 • Przyczyna wypowiedzenia - opinia prawna

  prawna, wypowiedzenie umowy o pracę, przyczyna wypowiedzenia

 • Właściwość sądu pracy - opinia prawna

  ;rego okręgu praca jest, była lub miała być wykonywana. Tak więc sąd pracy w Gliwicach jest również sądem właściwym do rozpoznania tej sprawy. sąd pracy, właściwość sądu, umowa, wypowiedzenie

 • Kiedy i w jaki sposób likwidator spółki może zrezygnować z funkcji - opinia prawna

  także rezygnacja z funkcji likwidatora, może nastąpić w każdym czasie, a więc bez zachowania okresu wypowiedzenia. W analizowanym przypadku ważne powody zachodzą w postaci braku możliwości efektywnego

 • Odrzucenie rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu spółki z o.o. - opinia prawna

  pogodzone, to rzeczywiście uznać należy, iż zachodzą ważne powody do rezygnacji z pełnionej funkcji. spółka z o. o., prezes zarządu, zarząd, rezygnacja z funkcji, odrzucenie rezygnacji, członek (...)

 • Wypowiedzenie umowy spółki cywilnej

  wypowiedzenie na trzy miesiące naprzód na koniec roku obrachunkowego. Możliwe jest jednak wypowiedzenie udziału w spółce cywilnej bez zachowania terminów wypowiedzenia z ważnych powodów. (...)

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki

  (choć reprezentowany jest też pogląd odmienny) zarówno wypowiedzenie umowy spółki przez wspólnika, jak i "ważne powody" z art. 63 k.s.h., które uzasadniają wyłączenie wspólnika ze spółki. (...)

 • Jakie są skutki wypowiedzenia umowy zlecenia?

  umowa zlecenia miała charakter odpłatny oraz czy wypowiedzenie nastąpiło z ważnego powodu. Jeżeli zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, strona, która (...)

 • Rozwiązanie umowy spółki cywilnej

  wypowiedzeniu złożone np. w Październiku będzie bezskuteczne jako złożone po terminie.   udział, spółka cywilna, wystąpienie wspólnika, wypowiedzenie umowy spółki, rok obrotowy,

 • Pracownice w ciąży a zwolnienia grupowe

  zwolnienia, a zwolnienie zainteresowanej jest dopuszczone w prawie krajowym lub praktyce krajowej danego państwa członkowskiego. ##baner## Z powyższego wynika, że powody niezwiązane z pracownikiem, (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  , chociażby nie ujawniły się nowe okoliczności.  Art. 171. § 1. Osobie przesłuchiwanej należy umożliwić swobodne wypowiedzenie się w granicach określonych celem danej czynności, a dopiero (...)

 • Wypowiedzenie umowy spółki cywilnej i wystąpienie wspólnika

  1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zmianami). wypowiedzenie, spółka, cywilna, wystąpienie, spłata, wkłady

 • Ważne przyczyny wypowiedzenia umowy zlecenia

  uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów. Ważne powody uzasadniające wypowiedzenie mogą mieć charakter obiektywny w postaci okoliczności niedotyczących żadnej ze stron (...)

 • Porozumienie zmieniające

  rozwiązującym umowę o pracę. Stosując system równoważnego czasu pracy należy pamiętać o zmienionym okresie rozliczeniowym, oraz innych warunkach określonych w art. 135-137 KP wypowiedzenie umowy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • "Porzucenie" pracy

  Witam, Mam umowę o pracę na czas określony, jednak z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, na który sama się zgodziłam (pozostali pracownicy mają (...)

 • umowy o pracę na czas określony - brak określenie powodu wypowiedzenia

  Mam takie pytanie, czy jest możliwe wypowiedzenie umowy bez powodu bardzo konkretnego? Już piszę o co chodzi. W dniu dzisiejszym wręczono mi wypowiedzenie (...)

 • Powody rozwiązania umowy o pracę

  Czy odmowa wykonywania poleceń kierownika, lekceważący stosunek do przełożonego jest wystarczającym powodem do rozwiązania umowy o pracę? W aktach (...)

 • Wypowiedzenie najmu w zimie??

  Witam, ktoś mi powiedział że nie mogę wypowiedzieć umowy najmu w środku zimy i wyrzucić lokatora na bruk. Czy to prawda? Nawet jeśli dotrzymam (...)

 • cena mieszkania kontrola fiskusa

  Mam takie, pytanie jeżeli zależy mi na szybkim sprzedaniu mieszkania i wyznaczę niską cenę, to czy jest możliwe że fiskus będzie to sprawdzał? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane