Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu przedwczesnego rozwiązania umowy agencyjnej - opinia prawna

  a powstałą szkodą obciążać będzie firmę A. umowa, rozwiązanie umowy, wypowiedzenie, umowa agencyjna

 • Spółka cywilna

  powody\" - to taki zespół okoliczności, które sprawiają, że niepodobna zmuszać wspólnika do pozostawania w spółce wbrew jego woli. Z pojęcia „ważne powody\" (...)

 • Wypowiedzenie spółki cywilnej z ważnych powodów

  może istnieć jednoosobowa spółka. Interpretacja pojęcia „ważne powody” zależy od okoliczności konkretnego przypadku. W każdym razie mogą to być zarówno powody subiektywne, (...)

 • Porada prawna na temat wypowiedzenie powody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie powody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ważne powody odstąpienia od umowy zlecenia

  Co to znaczy ważne powody w rozumieniu art. 746 kc? Czy chodzi o ważność w sensie ważności, nieważności prawnej czy wagi problemu (powody ważne i mało ważne)? Jakie powody uznać (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia

  (ex nunc). Wypowiedzenie jest co do zasady konstrukcyjnie związane ze stosunkami prawnymi o charakterze ciągłym i bezterminowym. Jedynie wyjątkowo ustawodawca zezwala na wypowiedzenie umowy zawartej (...)

 • Wynajmujesz lokal? Sprawdź, jak może się skończyć stosunek najmu

  sama umowa zawiera w tym zakresie uregulowania, np. gdy umowa przewiduje formę pisemną, tylko wypowiedzenie w tej formie będzie skuteczne i wiążące. Wobec braku uregulowania umownego, wypowiedzenie (...)

 • Wypowiedzenie umowy z ważnych powodów

  największym stopniu opisać ważne powody skutkujące wypowiedzeniem umowy. Dobrą próbą będzie choćby przykładowy opis przypadków, które strony kwalifikują jako ważne powody: np. brak zapłaty, (...)

 • Rozwiązanie umowy najmu na czas oznaczony

  najmu, zależnie od konkretnych okoliczności, decydują o tym, jakie powody mogą uzasadniać wypowiedzenie. Uzależnione jest to bowiem od indywidualnych stosunków. Można jednak w tym  miejscu (...)

 • Przyczyny rozwiązania spółki jawnej

  ;W sytuacji, w której istnieją powody rozwiązania spółki jawnej złożonej z dwóch wspólników, dalsza kontynuacja działalności przez spółkę jest niemożliwa, (...)

 • Wyjście ze spółki cywilnej

  wspólników (recesja). Do ważnych powodów zalicza się także niechęć spadkobierców zmarłego wspólnika do pozostawania w spółce. Uogólniając, ważne powody (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • "Porzucenie" pracy

  Witam, Mam umowę o pracę na czas określony, jednak z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, na który sama się zgodziłam (pozostali pracownicy mają (...)

 • umowy o pracę na czas określony - brak określenie powodu wypowiedzenia

  Mam takie pytanie, czy jest możliwe wypowiedzenie umowy bez powodu bardzo konkretnego? Już piszę o co chodzi. W dniu dzisiejszym wręczono mi wypowiedzenie (...)

 • Powody rozwiązania umowy o pracę

  Czy odmowa wykonywania poleceń kierownika, lekceważący stosunek do przełożonego jest wystarczającym powodem do rozwiązania umowy o pracę? W aktach (...)

 • Wypowiedzenie najmu w zimie??

  Witam, ktoś mi powiedział że nie mogę wypowiedzieć umowy najmu w środku zimy i wyrzucić lokatora na bruk. Czy to prawda? Nawet jeśli dotrzymam (...)

 • cena mieszkania kontrola fiskusa

  Mam takie, pytanie jeżeli zależy mi na szybkim sprzedaniu mieszkania i wyznaczę niską cenę, to czy jest możliwe że fiskus będzie to sprawdzał? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane