Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ;Umowę najmu lokalu socjalnego zawiera się na czas oznaczony. 2. Umowa najmu lokalu socjalnego, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 1, może być zawarta z osobą, która nie ma tytułu (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  spółdzielni, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, albo właściciel lokalu niebędący członkiem spółdzielni wnosi opłaty jedynie za używanie tego lokalu. (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  przez najemcę lokalu. Ustawa „daje” właścicielowi dwie możliwości:wypowiedzenie umowy najmu z zagwarantowaniem najemcy lokalu zastępczego najpóźniej (...)

 • Opinia prawna na temat wypowiedzenie natychmiastowe umowy najmu lokalu uzytkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypowiedzenie natychmiastowe umowy najmu lokalu uzytkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja najemcy

  wezwania do zapłaty w terminie miesięcznym, czy też mogę już teraz traktować oba zwroty jako skutecznie doręczone i tym razem wysłać w tej samej formie natychmiastowe wypowiedzenie umowy (...)

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym a jakie na najemcy?

  ). Wypowiedzenie umowy najmu powoduje ustanie najmu ze skutkiem na przyszłość i oznacza to, iż najemca, który wypowiedział najem z powodu wad uniemożliwiających używanie, (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu na czas oznaczony

  warunkach wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas oznaczony (co budziło pewne wątpliwości). Przepis art. 687 kc przewidujący możliwość natychmiastowego wypowiedzenia umowy (...)

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  , wypowiedzenie umowy, najmu, pozew o eksmisję, termin wypowiedzenia, wyrok

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  trybie art. 11 ust. 5 ustawy z dnia 21.06.2001 r. o ochronie praw lokatorów skutecznie doręczyłem jej 3-letnie wypowiedzenie umowy najmu i opuszczenia lokalu w nieprzekraczalnym terminie (...)

 • Niewypłacalny najemca

  dopuszczalne jest naszym zdaniem natychmiastowe wypowiedzenie umowy. W razie braku dobrowolnego opuszczenia lokalu i zapłaty należności należy skierować do sądu pozew o eksmisję (...)

 • Najem lokali użytkowych

    Charakterystyka najmu lokalu użytkowego Umowa najmu lokalu użytkowego uregulowana jest w Kodeksie cywilnym i nie mają do niej zastosowania przepisy ustawy z dnia 21 czerwca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • umowa najmu

  Jestem głownym najemcą mieszkania tbs. Chcę kupić mieszkanie własnościowe dla siebie. W mieszkaniu jest zameldowany mój pełnoletni syn. Czy mogę (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane