Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej

  funkcjonowania KSI. Nowelizacja ta wynika z zakresu zmian koniecznych do dokonania w tej ustawie z uwagi na jej wskazaną nie pełną zgodność z przepisami prawa unijnego oraz z (...)

 • Pora na dostosowania do systemów informacyjnych Schengen

  tej ustawie z uwagi na jej wskazaną nie pełną zgodność z przepisami prawa unijnego oraz z koncepcji całościowego uregulowania kwestii dotyczących udziału Rzeczypospolitej Polskiej (...)

 • Kontrola NIK w ZUS. Ustalenia prawomocne

  NIK zaistniały przesłanki przesądzające o konieczności wyłączenia niektórych pracowników ZUS z podejmowania czynności w postępowaniach przetargowych z 2010 r. oraz z 2013 r., (...)

 • Porada prawna na temat wypis z ksi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypis z ksi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • NIK wytyka ZUS nieprawidłowości w przetargach

  bezstronności.Zdaniem NIK zaistniały przesłanki przesądzające o konieczności wyłączenia niektórych pracowników ZUS z podejmowania czynności w postępowaniach przetargowych z 2010 r. oraz (...)

 • Związanie umową z naniesionymi poprawkami

  Uzyskując dodatkowy wypis aktu notarialnego stwierdziłem, że wypis ten różni się od wydanego mi wcześniej wypisu. Wydany obecnie mi wypis zawiera przekreślenia i odręczne napisy w treści, (...)

 • Wypis z rejestru gruntów

  Wniosłam do Sądu sprawę o zniesienie służebności. Dla udowodnienia, że sąsiad użytkuje budynek niezgodnie z jego przeznaczeniem potrzebuję wypis z rejestru gruntów, w którym jest (...)

 • Wypis z aktu notarialnego w procedurze legalizacji

  Organ nadzoru budowlanego, prowadząc postępowanie z zawiadomienia sąsiada o mojej samowoli polegającej na rozebraniu drewnianej szopy, ściągnął z biura notarialnego mój akt notarialny, w którym (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  należy określić:   1) nieruchomość z podaniem oznaczeń z księgi wieczystej lub zbioru dokumentów oraz z katastru nieruchomości;   2) cel (...)

 • Europejskie poświadczenie spadkowe

  .   Podstawa prawna: rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 650/2012 z dnia 4 lipca 2012 r. w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  skarbowego przesyła wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia. Wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia może być wydany ponadto osobie, która wykaże istnienie (...)

 • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zacieśnia współpracę z policją w wykrywaniu przestępstw dotyczących funduszy unijnych

  zaangażowanych w audyt i kontrolę oraz policjanci zajmujący się wykrywaniem przestępstw gospodarczych.- Z pełnym przekonaniem stwierdzam, że wartość dodana wynikająca z budowania sieci współpracy (...)

 • Licencja na transport drogowy rzeczy

  środka transportowego, przed pierwszym wyjazdem zagranicznym, muszę ubiegać się o wypis z ww. licencji dla tego samochodu, czy też mogę przełożyć taki wypis z innego samochodu? (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  , ewentualna umowa przedwstępna przy nabywaniu lokalu z wtórnego rynku lub umowa z deweloperem lub spółdzielnią mieszkaniową, wypis z KRS lub zaświadczenie o wpisie (...)

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  zamieszkania. Należy do niego dołączyć wypis (wyciąg, zaświadczenie), potwierdzające powstanie przedsiębiorcy (wypis z właściwego rejestru lub z ewidencji działalności gospodarczej). (...)

 • Umowa między członkiem zarządu a spółką z o.o.

  umowy, przesyłając jednocześnie do sądu wypis takiego aktu notarialnego. Zgodnie z art. 15 kodeksu spółek handlowych, zawarcie przez spółkę kapitałową, a taką jest spółka z ograniczoną (...)

 • Osoba uprawniona do otrzymania wypisu z Ewidencji gruntów i budynków

  Kto może uzyskać wypis z Ewidencji gruntów i budynków?  Starosta wydaje wypis z operatu ewidencyjnego zawierający dane osobowe, o których mowa w art. 20 ust. 2 pkt (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  dokument potwierdzający własność działki (np. akt notarialny), wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wypis z rejestru gruntów z odbitką z (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  ; aktualny wypisu z rejestru gruntów z wyrysem; aktualny odpisu księgi wieczystej nieruchomości; zaświadczenie o samodzielności lokali; wyrys z mapy geodezyjnej z naniesionym (...)

 • Sposób prowadzenia księgi protokołów

  protokołów znajdować się będzie oryginał. Jeżeli bowiem uchwała jest protokołowana przez notariusza, to u niego musi zostać oryginał, a spółka w księdze protokołów umieszcza wypis. Z (...)

 • Testament w formie aktu notarialnego

  podjąć inne kroki, aby uzyskać kopię testamentu z widocznym podpisem testatora. Z informacji zawartej w pytaniu wynika, że w aktach sądowych znajduje się wypis aktu notarialnego, w (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  ;wtorki i czwartki w godzinach 9:00-11:00.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1061 z (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  terenu budowy. Przekazujący i przejmujący potwierdzają ten fakt swoimi podpisami. Jest to moment faktycznej zamiany osób sprawujących funkcję kierowania budową.   Podstawa prawna: ustawa z

 • Kontrola w zakresie przewozu drogowego

  organu kontroli, przede wszystkim wypis z licencji, kartę opłaty drogowej, zapisy urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe przerwy i czas (...)

 • Jednoosobowa spółka z o.o.

  ;łki z o.o. (należy zaznaczyć, że wymogi te zostały zliberalizowane w porównaniu z poprzednio obowiazującym stanem prawnym ustawą nowelizującą Kodeks spółek handlowych z (...)

 • Rejestr Zastawów Skarbowych w nowych rękach

  wydanie wypisu z rejestru i zaświadczenia określa rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 28 czerwca 2017 r. w sprawie Rejestru Zastawów Skarbowych. Określa ono również (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane