Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynagrodzenie za wykonane dzieło

  zapłaceniem. Realne terminy płatności to około 4-6 miesięcy po oddaniu dzieła. Jakie mam możliwości prawne przyspieszenia wypłat? Ostatnio Zamawiający zmienił wzór umowy o dzieło (...)

 • Cechy umowy o dzieło

  umowa zostanie zawarta na czas określony czy na czas wykonania określonej liczby rzeczy będzie zależało wyłącznie od woli samych stron. Stroną umowy o dzieło może być dowolna osoba (...)

 • Podatek dochodowy od umowy zlecenia

  pomniejsza się o koszty uzyskania przychodów ustalone w formie zryczałtowanej równej 20% uzyskanych przychodów (w przypadku uzyskania w ramach umowy zlecenia lub o dzieło przychodów (...)

 • Porada prawna na temat wypełniony wzór umowy o dzieło

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypełniony wzór umowy o dzieło, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przyszłe prawa autorskie

  przyszłości. Wydawca będzie miał 60 dni na rozważenie takiej możliwości na zasadzie wyłączności, zanim Autor zaoferuje Dzieło innym wydawcom.\" Czy taki punkt umowy jest zgodny z art. (...)

 • Podwyższenie kapitału - załączniki do KRS

  Dostałam zwrot dokumentów celem usunięcia braków proszę o wzór oświadczenia udziałowców o podwyższeniu kapitału, nie wiem co takie oświadczenie powinno zawierać. Według umowy (...)

 • Wzór umowy zlecenia

  samorządowymi itd. Umowa zlecenia należy do tzw. umów o świadczenie usług. Innymi umowami o świadczenie usług, uregulowanymi odrębnymi przepisami, są umowy: o dzieło, (...)

 • Opodatkowanie umowy z arbitrem

  dzieło, ani umowa zlecenia? Chciałabym uniknąć kosztów składek na ubezpieczenie społeczne. Należy pamiętać, że arbitrem może być prawnik, ale nie musi. Czy jest jakiś wzór umowy (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • umowa o dzieło a status osoby bezrobotnej

  Witam, ponad rok temu - w styczniu - podjęłam się zlecenia dla znajomej prowadzącej pewną firmę wykonania projektu aranżacji nowej siedziby firmy. (...)

 • pytanie na temat zwolnienia sie z pracy

  witam mam takie pytanie ,mam umowe o prace do 28 lutego teraz jestem od 2 dni na l4,lecz mysle ze l4 przeciagnie sie do konca stycznia ,i mam taka sprawe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane