Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypadek przy pracy - co dalej?

  przedstawiciela pracodawcy, na którego terenie miał miejsce wypadek. Pracodawca, na którego terenie miał miejsce wypadek, w którym została poszkodowana osoba nie będąca jego (...)

 • Jaki wypadek jest wypadkiem przy pracy?

  nieprzekraczającym 6 miesięcy od dnia wypadku.   Jakie cechy powinien posiadać wypadek przy pracy aby można było go zakwalifikować jako ciężki wypadek przy pracy? Za ciężki wypadek (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  przedawnieniu, gdy udowodniono, że był to wypadek przy pracy. Wypadek stwierdza się na podstawie karty wypadku i protokołu powypadkowego. Tego obowiązku nie spełniono. Nie jest jasne czy nie (...)

 • Porada prawna na temat wypadek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypadek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  świadczeń określonych w ustawie, traktowany jest wypadek, któremu pracownik uległ: w czasie podróży służbowej, w okolicznościach innych niż określone wyżej, chyba że wypadek (...)

 • Kiedy świadczenie ma charakter niepieniężny, czyli możliwość zastrzeżenia kary umownej - opinia prawna

  zastrzeżenia za skuteczne w świetle k.c.). W orzecznictwie uznaje się za dopuszczalne zastrzeżenie kary umownej na wypadek odstąpienia od umowy, jednakże i w takich wypadkach SN badał, czy świadczenie (...)

 • Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie

  umowy zlecenia. W sytuacji ustalenia okoliczności, że zaistniał wypadek przy pracy z tytułu wypadku przysługują następujące świadczenia: „zasiłek chorobowy” - dla ubezpieczonego, (...)

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?

  najbliższych członków rodziny. Zeznanie podatkowe o nabyciu w drodze spadku, nabyciu praw do wkładu oszczędnościowego na podstawie dyspozycji wkładcy na wypadek jego śmierci powinno być złożone (...)

 • Wypłaty z rachunku oszczędnościowego w razie śmierci posiadacza

  wypływa taki skutek, iż posiadacz rachunków w kilku bankach, może w każdym dokonać dyspozycji wkładem na wypadek śmierci, a co jest tego konsekwencją, może to doprowadzić do sytuacji, w której (...)

 • Wypadek podczas delegacji służbowej

  zdarzenie o charakterze zewnętrznym, powodujące uraz, trudno przyjąć spacer za czynność związaną z powierzonymi zadaniami, a zatem opisanego zdarzenia nie można uznać za wypadek przy pracy. wypadek (...)

 • Lekkie uszkodzenie ciała w wypadku komunikacyjnym

  naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała lub rozstrój zdrowia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Wypadek w drodze z pracy czy w pracy ?

  Czy wypadek, któremu uległ pracownik tuż za ogrodzeniem firmy (na drodze dojazdowej -wewnętrznej, do firmy), która jest jedyną drogą dojścia do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane