Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy

  na czas określony zawartych: 1) w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  2) w celu wykonywania pracy o charakterze (...)

 • Kodeks wykroczeń

  wtedy, gdy może to mieć znaczenie wychowawcze.§ 2. Kara określona w § 1 polega na ogłoszeniu orzeczenia w zakładzie pracy, w uczelni, w miejscu zamieszkania ukaranego, (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  zwyczajowo przyjętej w stosunkach danego rodzaju, w miejscu działalności prowadzonej przez agenta, a w razie niemożności ustalenia prowizji w ten sposób, agentowi należy (...)

 • Porada prawna na temat wypadek w pracy kto płaci odszkodowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypadek w pracy kto płaci odszkodowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  ; 3. Producent oraz osoby wymienione w paragrafach poprzedzających odpowiadają solidarnie. § 4. Jeżeli nie wiadomo, kto jest producentem lub osobą określoną w § 2, odpowiada (...)

 • Wypadek przy pracy - co dalej?

  lub ograniczające zagrożenie w miejscu, w którym miał miejsce wypadek przy pracy. Osobom poszkodowanym w wyniku wypadku przy pracy pracodawca ma obowiązek zapewnić (...)

 • Jakie rodzaje świadczeń przysługują pracownikowi z tytułu wypadku przy pracy?

  niezdolny do pracy wskutek wypadku przy pracy, renta szkoleniowa dla ubezpieczonego w stosunku do którego orzeczono celowość przekwalifikowania zawodowego ze względu na niezdolność do (...)

 • Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna

  wysyłania maili do kontrahentów, czy codziennie, w jakich godzinach itp.). Pani interes prawny w żądaniu ustalenia stosunku pracy polega na tym, że w przypadku uwzględnienia powództwa (...)

 • Jaki wypadek jest wypadkiem przy pracy?

  uznać wypadek przy pracy za śmiertelny, śmierć musi nastąpić jeszcze w jego trakcie? Nie. Przyjmuje się że śmiertelnym wypadkiem przy pracy jest wypadek w wyniku (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  równi z wypadkiem przy pracy traktuje się wypadek, któremu pracownik uległ:w czasie trwania podróży służbowej w okolicznościach innych niż określone w (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  powództwo o zmianę zapisów w karcie wypadku celem uznania wypadku za wypadek przy pracy. Jednakże ZUS nie jest takim orzeczeniem związany. praca, wypadek, wypadek przy pracy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane