Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypadek przy pracy - co dalej?

  do wypadku przy pracy. Żaden pracodawca nie jest w stanie wykluczyć możliwości wystąpienia wypadku przy pracy, ale znajomość obowiązujących w przypadku wystąpienia wypadku (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  pracy. Następnie sporządza się kartę wypadku. Statystyczną kartę wypadku przy pracy sporządza się na podstawie zatwierdzonego protokołu powypadkowego, w którym stwierdzono, że wypadek (...)

 • Jaki wypadek jest wypadkiem przy pracy?

  przy pracy? Na równi z wypadkiem przy pracy, w zakresie uprawnienia do świadczeń z tytułu wypadków przy pracy traktuje się wypadek, któremu (...)

 • Porada prawna na temat wypadek przy pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypadek przy pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy. Pojęcie wypadku przy pracy Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące (...)

 • Ubezpieczenia i świadczenia wypadkowe

  ich uzupełnienia. Definicje zawarte w ustawie o ubezpieczeniu spolecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych Wypadek przy pracy  Za (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  rokowań odzyskania zdolności do pracy. Okresową niezdolność do pracy orzeka się, jeżeli według wiedzy medycznej istnieją rokowania odzyskania zdolności do pracy. Zachowanie zdolności (...)

 • Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie

  samoobrony; przy wykonywaniu zadań zleconych przez działające u pracodawcy organizacje związkowe. Za wypadek przy pracy uważa się również nagłe zdarzenie wywołane (...)

 • Jednorazowe odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej od kwietnia 2019 r. do marca 2020 r.

  na zdrowiu zmienia się raz w roku i nowe stawki obowiązują od 1 kwietnia danego roku  do 31 marca roku następnego. Wypadek przy pracy Wypadek przy pracy to nagłe (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  terytorium tego państwa, jest obowiązana uwzględnić wypadek przy pracy (w drodze do pracy bądź z pracy), który miał miejsce na terytorium każdego innego państwa (...)

 • Uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy

  należnych. Poza tym organ rentowy może stwierdzić niezdolność danej osoby do pracy nie uznając, że zaistniał wypadek przy pracy. Jeśli organ rentowy odmówi wypłacenia takowych (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.

  . Pierwszy otrzymuje poszkodowany, drugi pozostaje u podmiotu ustalającego okoliczności wypadku, a trzeci przekazywany jest do ZUS, o ile zdarzenie uznano za wypadek przy pracy. Za wypadek (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego

  wynagrodzenie za czas pracy gdyż wówczas również nie będzie uznany wypadek przy pracy. Zaznaczamy, że pracownik dalej jest na zwolnieniu lekarskim i nie chce żądać od ZUS-u (...)

 • Wypadek podczas delegacji służbowej

  uznać za wypadek przy pracy? Definicję wypadku przy pracy zawiera art. 3 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób (...)

 • Zgłoszenie wypadku przy pracy, którego nie było

  , a w dniu w którym rzekomo zdarzył się wypadek przy pracy nikomu nie zgłosił tego zdarzenia. Zachodzi ewidentne fałszowanie zdarzenia przez podawanie osób, które miały być jego świadkami. (...)

 • Wypadek drogowy jako wypadek przy pracy

  najłagodniejsza? Okoliczności i przyczyny wypadków ustala zespół powypadkowy. Jednakże uznanie wydarzenia za wypadek przy pracy nie oznacza, iż zawsze będzie przysługiwało (...)

 • Czas pracy a umowa o dzieło

  , odpowiedzialność, wypadek przy pracy, stosunek pracy, sąd pracy

 • Co mam zrobić w sytuacji kiedy pracodawca nie chce wydać protokołu z wypadku?

  przypadku znajdzie zastosowanie ustawa z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Zgodnie z tą ustawą za wypadek (...)

 • Wypadek przy pracy

  ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych przewiduje w art. 16, iż stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu oraz jego związek z wypadkiem przy pracy (...)

 • Pojęcie wypadku przy pracy

  Czym jest wypadek przy pracy? Ustawodawca odróżnia pojęcia wypadku przy pracy ( i zrównanymi z wypadkiem przy pracy zdarzeniami) od wypadku w drodze (...)

 • Wypadek przy pracy a wynagrodzenie chorobowe

  wypadkowego nie przysługuje za okresy niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową, za które ubezpieczony na podstawie odrębnych przepisów zachowuje prawo (...)

 • Świadczenia wypadkowe

  , który stał się niezdolny do pracy wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej, renta szkoleniowa – dla ubezpieczonego, w stosunku do którego orzeczono celowość (...)

 • PIP ma być surowsza dla pracodawców

  Inspekcji Pracy przewidziano, iż decyzje w imieniu okręgowego inspektora pracy będą mogli wydawać upoważnieni zastępcy okręgowego inspektora pracy oraz inspektorzy pracy zatrudnieni (...)

 • PIP surowsza dla pracodawców

  Pracy ma kierować Główny Inspektor Pracy przy pomocy swoich zastępców. Inspekcję stanowić ma: Główny Inspektorat Pracy i okręgowe inspektoraty pracy, (...)

 • Umowa cywilnoprawna a wypadek przy pracy

  niezdolność do pracy jest stała lub renta okresowa - jeżeli niezdolność do pracy jest okresowa. wypadek, wypadek przy pracy, umowa cywilnoprawna, ubezpieczenie chorobowe

 • Kontrola przestrzegania prawa pracy

  , wyposażanie stanowiska pracy w maszyny i inne urządzenia techniczne, które nie spełniają wymagań dotyczących oceny zgodności, dostarczanie pracownikowi środki ochrony indywidualnej, które (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

  Witam, Poszukuje odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań. W dniu 20/06/2006, w miejscu mojej pracy miał miejsce napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego (...)

 • Przepuklina a wypadek przy pracy

  Witam serdecznie, byłabym wdzięczna za odpowiedzi na kilka pytań. Pod koniec stycznia 2011 roku podjełam pracę w nowo powstałym markecie ogrodniczo-budowlanym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane