Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  jakie obowiązywałyby w przypadku kontynuacji umowy o prowadzenie IKE. Rozdział 7Wypłata, wypłata transferowa i zwrot środków zgromadzonych na IKE Art. 34. 1. Wypłata środków zgromadzonych (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  kontynuacji umowy o prowadzenie IKE. Rozdział 7Wypłata, wypłata transferowa i zwrot środków zgromadzonych na IKE Art. 34.1. Wypłata środków zgromadzonych na IKE następuje (...)

 • Aby dalej otrzymywać świadczenie 500+, złóż wniosek

  wniosek o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy zostanie złożony w okresie od 1 listopada do 31 grudnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących od (...)

 • Porada prawna na temat wypłata

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypłata, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złóż wniosek o 500+

  miesiące od listopada, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do dnia 31 stycznia, w przypadku złożenia kompletnego wniosku w grudniu, przyznanie świadczenia następuje za miesiące (...)

 • Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikowi od 2019 roku?

  ;www.biznes.gov.pl wypłata wynagrodzenia, płaca, wynagrodzenie, pensja, konto, rachunek, gotówka, przelew, podstawowy rachunek płatniczy, pracodawca, pracownik, rachunek płatniczy

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  od stycznia, a wypłata przyznanego świadczenia również nastąpi najpóźniej do końca lutego, wnioski składane od lutego będą podlegać rozpatrzeniu na bieżąco. W przypadku złożenia (...)

 • Prawo do nagrody jubileuszowej

  nagrody. W efekcie pracownica powinna otrzymać nagrodę w miesiącu jej nabycia wraz wypłatą wynagrodzenia, gdyby w nim pracowała. nagroda, nagroda jubileuszowa, prawo do nagrody, wypłata nagrody

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  1500 zł). Przypominamy, że jeśli w danym miesiącu wypłata jest niższa od wysokości minimalnego wynagrodzenia – z uwagi na terminy wypłat niektórych składników lub rozkład czasu (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku. W razie wystąpienia zmian w liczbie członków rodziny, (...)

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  stwierdził, iż wypłata dywidendy w  formie rzeczowej nie jest opodatkowana VAT, gdyż nie można jej uznać za jedną z czynności wymienionych w przepisach o podatku VAT. WSA argumentował, iż (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  spełnione są warunki do podwyższenia emerytury do kwoty najniższej – chodzi tu o warunek stażu 20 lat okresów składkowych i nieskładkowych (kobieta) lub 25 lat (mężczyzna). Wypłata (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  świadczeń ustalane jest na podstawie miejsca zamieszkania.  Jeżeli więc rodzina z dziećmi zamieszkuje na terytorium jednego z państw UE, EOG, np. Wielkiej Brytanii, Norwegii lub w Szwajcarii, wypłata

 • Wsparcie dla rodzin zmienione

  jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego (...)

 • Wcześniejsza wypłata wynagrodzenia za pracę

  może potrącać inne swoje należności (nie potwierdzone wyrokiem) tylko za zgodą pracownika. wcześniejsza wypłata, wynagrodzenia, pracę, wynagrodzenie, częściowe, potrącenie

 • Termin wypłaty wynagrodzenia

  wynagrodzenia przypada w dzień wolny od pracy wypłata winna być dokonana co najmniej w dniu poprzedzającym. Czy pracodawca może ustalić, że wypłata będzie dokonywana w drugim dniu ""roboczym""? (...)

 • Dywidenda zaliczkowa

  niepokryte straty i udziały własne. dywidenda, zaliczka, rok obrotowy, wypłata, wysokość

 • W jakim trybie i w jakiej formie powinno być wypłacane pracownikowi wynagrodzenie?

  odpowiedniego oświadczenia (żądania); przepisy nie wymagają, aby pracownik musiał złożyć takie oświadczenie na piśmie, Przed nowelizacją która weszła w życie 29 listopada 2002 r. wypłata (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  , Premia nie przysługuje od wpłat ponad wartość 55 m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego i 70 m2 powierzchni użytkowej domu jednorodzinnego, Wypłata premii gwarancyjnej zawsze pociąga za (...)

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  (po złożeniu bankowi odpisu listy płac lub innego wiarygodnego dowodu), a także wypłata na alimenty i renty alimentacyjne (po złożeniu tytułu wykonawczego stwierdzającego obowiązek dłużnika do (...)

 • Czekają nas spore wyzwania - wywiad z prezesem ZUS, Sylwestrem Rypińskim

  mieszanych, rent kapitałowych i emerytur pomostowych. Koncepcje te oparte są na rozwiązaniach prawnych przyjętych w rządowych projektach ustaw. Możemy obiecać, że wypłata nowych świadczeń będzie (...)

 • Opóźniona wypłata diety za podróż służbową

  . Ich wypłata w późniejszym terminie stanowi zwłokę pracodawcy. Pracownik ma zatem prawo do żądania odsetek od niewypłaconych kwot. Zwrot innych kwot związanych z podróżą np. dodatkowych wydatków (...)

 • Jak uzyskać wypłatę świadczeń z tytułu niezaspokojonych roszczeń pracowniczych?

  , wniosków i wypłat świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (Dz.U z 2011 r. nr 278 poz. 1635). wypłata świadczeń, niezaspokojone roszczenia pracownicze, pracownik,pracodawca

 • Wypłaty z rachunku oszczędnościowego w razie śmierci posiadacza

  posiadaczu rachunku, Wypłata z rachunku bankowego na rzecz ZUS może nastąpić zarówno w formie gotówkowej, jak i w formie bezgotówkowej, zawsze wypłata powinna nastąpić niezwłocznie po (...)

 • Rodzina 500+ w pigułce

  ;przypadku złożenia kompletnego wniosku w styczniu, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od stycznia, a wypłata przyznanego świadczenia również nastąpi najpóźniej do końca (...)

 • Konsekwencje wypłaty zaległego wynagrodzenia w drodze ugody sądowej - opinia prawna

  , wypłata zaległego wynagrodzenia, ZUS, podatki

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wypłata

  Witam, mam dość z pozoru błaha sprawę. Tylko dla mnie nie jest błaha. Mam pytanie gdyż poczułam się dotknięta i urażona, czy jestem w stanie (...)

 • Zmiana terminu wypłacania pensji

  Pracuję w prywatnej firmie, w której pracodawca postanowił przenieść termin wypłacania pensji. Do tej pory płacił z góry za miesiąc, tj 1 każdego (...)

 • najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi

  Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna brutto wynosi 1386 zł. Aby dowiedzieć się ile wynosi (...)

 • Gdzie i jak po zaległe świadczenia

  Chciałem zapytać gdzie i jak mogę dochodzić swoich roszczeń od byłego pracodawcy. Czy Sąd Pracy czy (lub) PIP. Chodzi o takie kwestie. - Wypłata (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane