Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypłata jednorazowego odszkodowania żonie rencisty zmarłego z powodu choroby zawodowej - opinia prawna

  wcześniej wypłaconego odszkodowania. Ewidentnie ZUS w swojej decyzji stosuje do obliczenia odszkodowania przepisy art. 11 i 12 ww. ustawy, odnoszące się do odszkodowania z tytułu stałego (...)

 • Jakie obowiązki wynikają z umowy ubezpieczenia (ubezpieczenie majątkowe)?

  ubezpieczeń jest wypłata uprawnionemu z umowy należnego świadczenia – odszkodowania przy ubezpieczeniu majątkowym lub umówionej sumy pieniężnej, renty lub innego umówionego świadczenia (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  , chyba że statut stanowi inaczej. Art. 331. § 1. Jeżeli akcjonariusz w terminie miesiąca po upływie terminu płatności nie uiścił zaległej wpłaty, odsetek, odszkodowania lub innych płatności

 • Opinia prawna na temat wypłata odszkodowania po śmierci szwagra

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wypłata odszkodowania po śmierci szwagra, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezpieczenie na wypadek śmierci a choroba

  stwierdzanie lekarza, iż śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. ubezpieczenie, na wypadek śmierci, choroba, zatajenie, odmowa, odszkodowanie, wypłata odszkodowania, ubezpieczyciel

 • Prawa pasażerów do zmian. Będą ich lepiej chronić

  utraty lub uszkodzenia bagażu, pojazdu oraz sprzętu umożliwiającego poruszanie się lub innego szczególnego sprzętu; - wypłata (w ciągu 15 dni) zaliczki na pokrycie niecierpiących zwłoki potrzeb (...)

 • Odszkodowanie od gminy a śmierć strony

  spadkobierców zmarłego, zasadnym będzie złożenie kwoty odszkodowania do depozytu sądowego. odszkodowanie, gmina, przejęcie nieruchomości, wywłaszczenie

 • Kodeks pracy

  śmierci pracownika stosunek pracy wygasa. § 2.  Prawa majątkowe ze stosunku pracy przechodzą po śmierci pracownika, w równych częściach, na małżonka oraz inne osoby (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane