Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  obciążonych zastawem i zatrzymać je na własne zabezpieczenie, ale odpowiada on wtedy za szkodę z tytułu nieuzasadnionego zatrzymania lub za uszkodzenie rzeczy. Wynajmujący nie może sprzeciwić się (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności, a wynajmujący zamierza najem wypowiedzieć bez zachowania terminów wypowiedzenia, powinien on uprzedzić najemcę na piśmie

 • Ochrona najemcy przed wynajmującym

  - sposobów na Pana ochronę praw niż droga sądowa w razie braku porozumienia miedzy stronami umowy najmu. najem, dzierżawa, wynajmujący, ochrona najemcy, roszczenie negatoryjne, bar, naruszenia

 • Porada prawna na temat wynajmujący

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wynajmujący, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zajęcie rzeczy najemcy lokalu

  sposób naraża najemcę na powstanie szkody, wynajmujący musi liczyć się z tym, że może być zobowiązany do zapłaty odszkodowania najemcy. najem, zastaw, ustawowe, prawo, zastawu, prawo, zatrzymania

 • Prawo zastawu w umowie najmu

  . Wynajmujący może się sprzeciwić usunięciu rzeczy obciążonych zastawem i zatrzymać je na własne niebezpieczeństwo, dopóki zaległy czynsz nie będzie zapłacony lub zabezpieczony. Wynajmujący, (...)

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  Wynajmujący). Od tej pory nie zapłacił już nic. Nawet rachunek za elektryczność zaległy od pół roku musiał zapłacić Wynajmujący. W związku z powyższym oficjalne wymówienie (...)

 • Koszt uzyskania przychodu wynajmującego

  niekorzystna – należy wnieść skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. koszty uzyskania przychodów, umowa najmu, wynajmujący, przychód, odwołanie, skarga

 • Rozwiązanie umowy najmu z zachowaniem i bez zachowania terminów wypowiedzenia

  nieoznaczony to takie wypowiedzenie powinno nastąpić na piśmie.Kiedy wynajmujący może wypowiedzieć umowę bez zachowania terminów wypowiedzenia?W przypadku najmu lokali użytkowych wynajmujący (...)

 • Umowa najmu lokalu - jak bezpiecznie ją zawrzeć? Podstawowe obowiązki wynajmującego i najemcy

  płacić w zamian określony czynsz. Jakie są podstawowe prawa i obowiązki wynajmującego i najemcy? Wynajmujący: Wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym do umówionego (...)

 • Żądanie zwrotów kosztów windykacji

  wynajmujący dostał kaucję o wysokości jednomiesięcznego czynszu do rozliczenia po rozwiązaniu umowy. Wynajmujący wynajął firmę windykacyjną, żeby zmusić najemcę do zapłaty opóźnionego (...)

 • Najem lokali użytkowych

  cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zm) umowa najmu, wynajmujący, najemca, najem, lokal użytkowy

 • Umowa najmu mieszkania

  pytaniu, skuteczne będzie rozwiązanie umowy najmu zawartej na czas określony za jednomiesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego. Zatem jeżeli zarówno wynajmujący, (...)

 • Wady wynajętego lokalu

  , wtedy najemca powinien zawiadomić o nich wynajmującego. Jeśli wynajmujący nie usunie wad w odpowiednim czasie, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia. Przepisy nie

 • Prawo do lokalu socjalnego

  czynszu i opłat, z wyjątkiem opłat niezależnych od właściciela, musi uwzględniać stosunek powierzchni i wyposażenia lokalu zamiennego do lokalu zwalnianego. Jeżeli wynajmujący zamierza zamieszkać (...)

 • Egzekucja mieszkania a umowa najmu

  strony (wynajmujący oraz najemca), a nie na drodze porozumienia między np. najemcą a osobą trzecią (a taką byłaby spółdzielnia). Najemca może zawsze od wynajmującego domagać się na drodze (...)

 • Umowa najmu lokalu

  się płacić w zamian określony czynsz.   Jakie są podstawowe prawa i obowiązki wynajmującego i najemcy? Wynajmujący: Wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym do umówionego

 • Zastaw na rzeczach osobistych

  ;w i powinien je niezwłocznie wydać najemcy. Wynajmujący ponosi odpowiedzialność za przetrzymywane rzeczy. Zgodnie z przepisem art. 671 kc, wynajmujący może się sprzeciwić usunięciu rzeczy (...)

 • Najem lokalu od cudzoziemca

  związku z wynajmem wynajmujący będzie ponosił znaczne koszty (np. utrzymania nieruchomości, remontów, odsetek od kredytu na zakup nieruchomości), czy też nie. Oczywiście w zależności od (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu na czas oznaczony

  zapłacił Pan zalęgły czynsz, w dodatku  przed upływem terminu, jakiego powinien był udzielić wynajmujący. wypowiedzenie, umowa najmu, czas oznaczony, dodatkowy termin, uprzedzenie, najemca, (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego

  z § 2 tego artykułu, jeżeli w chwili wydania najemcy rzecz miała wady, które uniemożliwiają przewidziane w umowie używanie rzeczy, albo jeżeli wady takie powstały później, a wynajmujący mimo

 • Umowa najmu lokalu pod działalność gospodarczą

  termin wypowiedzenia (bo wynajmujący nie uprzedził o rozwiązaniu bez wypowiedzenia) rozpoczyna bieg dopiero z początkiem sierpnia. Umowa najmu obowiązuje Państwa do końca października i do końca

 • Rozwiązanie umowy najmu (stan prawny do 10.07.2001)

  , zagrzybienie, niebezpieczeństwo zawalenia się ściany, sufitu).   Kiedy wynajmujący może wypowiedzieć umowę bez zachowania terminów wypowiedzenia? W przypadku najmu lokali użytkowych (...)

 • Bezprawne zajmowanie lokalu a odcięcie dopływu wody i gazu

  możliwościkorzystania z mediów. W procesie powód - lokator będzie musiał wykazać (w zgodzie z ogólnąregułą ciężaru dowodu z art. 6 k.c.), że wynajmujący nie wywiązuje się (...)

 • Ryczałt za wodę a podatek VAT

  nieterminowo regulują lub nawet w ogóle nie płacą. Polecamy także poradę: Na czym polega refakturowanie? najem, najemca, wynajmujący, refakturowanie, media

 • Odszkodowanie za zniszczenie mieszkania

  zakresie najemca i wynajmujący ponoszą koszty. Jeśli doszło do uszkodzenia tych części, które powinien naprawić, odremontować, doprowadzić do użytku wynajmujący, a stało się to z winy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane