Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozszerzenie działalności a zawiadomienie urzędu

  zgłaszałem do Urzędu Skarbowego. Biuro rachunkowe twierdzi, że nie ma obowiązku zgłaszania rozszerzenia działalności do Urzędu Skarbowego i nie ma takiej podstawy (...)

 • Informowanie US o następnej umowie najmu

  opodatkowania obowiązuje też kolejne umowy najmu i nie ma konieczności zawiadamiania urzędu skarbowego o zawarciu kolejnych umów najmu. najem, umowa najmu, ryczałt, przychód, wybór (...)

 • Kontrola podatkowa w przedsiębiorstwie

  : 1) w odniesieniu do mikroprzedsiębiorców - 12 dni roboczych; 2) w odniesieniu do małych przedsiębiorców - 18 dni roboczych; 3) w odniesieniu do średnich przedsiębiorców (...)

 • Opinia prawna na temat wynajem mieszkania ryczałt zawiadomienie do urzędu skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wynajem mieszkania ryczałt zawiadomienie do urzędu skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekroczenie obrotów a zmiana urzędu skarbowego

  Prowadzę działalność w województwie wielkopolskim. Podlegałem pod mój Urząd Skarbowy dopóki nie przekroczyłem obrotów. Od 2007 r. przeszedłem do Kalisza do Urzędu Skarbowego, (...)

 • Jakie deklaracje i informacje powinien składać mały podatnik rozliczający się metodą kasową?

  naczelnikowi urzędu skarbowego określonych zawiadomień.   Przede wszystkim przed okresem, od którego podatnik zamierza się rozliczać metodą kasową, należy złożyć zawiadomienie (...)

 • Kto powinien prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?

  działalność jest prowadzona w formie spółki cywilnej osób fizycznych, spółki jawnej osób fizycznych lub spółki partnerskiej, zawiadomienie powyższe składają wszyscy wspólnicy naczelnikowi (...)

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  posiłkowego wniesieniu aktu oskarżenia do sądu, a także do wystąpienia z powództwem cywilnym w postępowaniu karnym w celu dochodzenia roszczeń majątkowych wynikających bezpośrednio z popełnienia (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  dnia dokonania sprzedaży złożyć właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczy na zakup innego mieszkania i następnie (...)

 • Darowizna mieszkania

  ulgi podatkowej, prawo do wydania decyzji ustalającej zobowiązanie podatkowe powstaje w dniu, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące utratę prawa do ulgi. Termin do wydania decyzji (...)

 • Czynsz przychodem prezesa

  ). Tym bardziej nie będzie korzystało ze zwolnienia z opodatkowania wynajęcie mieszkania prezesowi zarządu nie będącemu pracownikiem spółki. wynajem mieszkania, przychód, zarząd, prezes, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane