Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkania mają być bardziej dostępne

  zbyt dużego lokalu w stosunku do liczby mieszkańców.   lokal socjalny, noclegownia, schronisko dla bezdomnych, mieszkanie, najem, lokator, najemca, mieszkania komunalne

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  finansowych w inwestycje mieszkaniowe polegające na budowie mieszkań na wynajem. Ustawa o Krajowym Zasobie Mieszkaniowym wprowadza rozwiązania służące zwiększeniu podaży mieszkań na wynajem (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  góry lodowej – rzeczywiste koszty prywatyzacji mieszkania komunalnego znacznie przewyższają tak ustaloną wartość mieszkania (podatki, koszty rzeczoznawcy, taksa notarialna, itd.). (...)

 • Porada prawna na temat wynajem mieszkania gminnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wynajem mieszkania gminnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  mieszkania i czy twoi najbliżsi wstąpią w prawo najmu w razie twojej śmierci, W sytuacji, gdy nie stać cię na spłatę czynszu możesz wystąpić do gminy o dodatek mieszkaniowy, Mieszkania (...)

 • „Bank ziemi” przejmie nieruchomości...

  nieprawidłowym wykorzystaniem oraz mechanizmy zabezpieczające interes najemcy. Do zasobu będą włączane głównie te nieruchomości, na których można będzie budować mieszkania na wynajem, (...)

 • Będzie łatwiej o mieszkanie do wynajęcia

  mieszkań. Preferowane będą inwestycje w małe mieszkania: kawalerki, mieszkania z jedną lub dwiema sypialniami. Strategia wynajmowania mieszkań zakłada przejrzysty i jednolity proces oceny (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości

  (poprzez agencję) od 2007 roku? Czy możliwe jest użyczenie mieszkania osobie trzeciej, która będzie czerpała korzyści z tego mieszkania (poprzez wynajem) i płaciła z tego tytułu podatki (...)

 • Rząd pomoże wynajmować mieszkanie

  zbyt wysokie, aby ubiegać się o mieszkania gminne, i jednocześnie zbyt niskie, aby zaciągnąć kredyt na zakup własnego mieszkania. Szacuje się, że w podobnej sytuacji jest ok. 40 proc. społeczeństwa, (...)

 • Sprzedaż mieszkania z ulgi na wynajem

  Budynek z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem został oddany do użytkowania 16.05.2000. Skorzystałem z ulgi na wynajem (odliczenia od podatku dochodowego). Kiedy najwcześniej mogę sprzedać (...)

 • Wynajem mieszkania a działalność gospodarcza

  wynajem w ramach działalności gospodarczej, czy też nie. W przypadku wynajmu jednego mieszkania na ogół wynajem odbywa się poza działalnością gospodarczą. W takim przypadku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania

  Mam pytanie z kategorii: wynajem mieszkania. Od 3 tygodni wynajmujemy z chłopakiem mieszkanie. Wprowadziliśmy się ze względu na niskie opłaty. Zawarliśmy (...)

 • Czy zostanimy wyrzuceni na bruk??

  Mieszamy z mężem i dzieckiem w prywatnej kamiennicy.Niedawno otrzymaliśmy informację,że będziemy musieli opuścić lokal(jesteśmy zameldowani w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane