Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  którym mowa w ust. 1, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie za pełne miesiące kalendarzowe ubezpieczenia. 3. Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego (...)

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego

  i 2 pracowników. W niej do końca kwietnia płacę tylko składkę zdrowotną. Komu przekazać zwolnienie? Czy dać prezesowi w firmie, aby otrzymać zasiłek za marzec, a następnie wysłać zwolnienie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  zakładu karnego, wynagrodzenie za pracę ustala dyrektor tego zakładu.§ 2. Wynagrodzenie przysługujące skazanemu zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy ustala się w sposób zapewniający (...)

 • Opinia prawna na temat wynagrodzenie za zwolnienie lekarskie szpital

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wynagrodzenie za zwolnienie lekarskie szpital, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  mogę wyliczyć wynagrodzenie za czas choroby, czy mam wyliczyć za 5 dni choroby i czy 7 dni? Jeżeli nie to jak mam potraktować dni nieobecności? Jeżeli nie ujmuję wynagrodzenia za (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby

  ). Natomiast uprawnienie do wynagrodzenia za okres choroby, które wypłaca pracodawca, jest związane ze stosunkiem pracy i od jego istnienia zależy. Jednakże zgodnie z przepisami kodeksu pracy wynagrodzenia (...)

 • Brak zwolnień lekarskich a wypłata wynagrodzeń

  wynagrodzenia za czas choroby jest zwolnienie. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Czy naliczyć i wypłacić wynagrodzeni tak jakby to zwolnienie lekarskie było, czy też pracownik (...)

 • Kodeks pracy

  do pracy, wlicza się do okresu zatrudnienia okres pozostawania bez pracy, za który przyznano wynagrodzenie. Okresu pozostawania bez pracy, za który nie przyznano wynagrodzenia, (...)

 • Kodeks pracy (art. 1-93)

  , powinna określać: 1) czas wykonywania pracy za granicą, 2) walutę, w której będzie wypłacane pracownikowi wynagrodzenie w czasie wykonywania pracy za granicą.§ (...)

 • Kodeks pracy (art. 94-206)

  określonej w  art. 151[1] § 1 pkt 1, za każdą godzinę pracy w niedzielę.§ 3. Jeżeli nie jest możliwe wykorzystanie w terminie wskazanym w § 1 pkt 2 dnia wolnego (...)

 • Wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy

  przebywał na urlopie wypoczynkowym. Czy pracownikowi należy wypłacić wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy? Czy można obniżyć wynagrodzenie za nieterminowe dostarczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • zwolnienie l4

  jak wygląda kwestia zapłaty za zwolnienie l4 jeżeli jest ono wystawione na 4 dni (wlkj) Jezli okres zwolnienia lekarskiego jest mniejszy niż 7 dni (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane