Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  nastąpić na wniosek kuratora i powinno odpowiadać nakładowi pracy kuratora.  Przyznane wynagrodzenie kuratora pokrywa się z dochodów lub majątku osoby, dla której (...)

 • Nowy sposób doręczania pism z sądu i lepsza ochrona interesów osób ubezwłasnowolnianych

  tymczasowego, kuratora lub opiekuna.  Dodano też przepis, zgodnie z którym w razie oddalenia wniosku o ubezwłasnowolnienie sąd zawiadamia sąd opiekuńczy o potrzebie ustanowienia kuratora (...)

 • Wniosek o ustanowienie kuratora dla osoby nieobecnej w kraju

  ustanowienie kuratora dla osoby nieobecnej jest art. 184 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który stanowi, że dla ochrony praw osoby, która z powodu nieobecności nie może (...)

 • Porada prawna na temat wynagrodzenie kuratora dla nieobecnego kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wynagrodzenie kuratora dla nieobecnego kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co wpłynie na podział majątku rozwodzących się małżonków – opinia prawna

  orzeczenia rozwodu bez udziału Pani męża. Istnieje również możliwość ustanowienia kuratora dla nieobecnego w sytuacji gdy nie będzie można ustalić miejsca pobytu Pani męża. Zgodnie (...)

 • Karta Nauczyciela

  się od stosowania przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści, chyba że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego. Art

 • Nieznany adres pozwanego

  aktualnie przebywa, wówczas będzie mógł wnioskować o wyznaczenie kuratora dla nieobecnego. Zgodnie, bowiem, z art. 143 kpc, jeżeli stronie, której miejsce pobytu (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  k. r. o. dla ochrony praw osoby, która z powodu nieobecności nie może prowadzić swoich spraw, a nie ma pełnomocnika, ustanawia się kuratora. To samo dotyczy wypadku, gdy pełnomocnik nieobecnego

 • Jak odzyskać wynagrodzenie?

  organów osoby prawnej, a w razie potrzeby o jej likwidację. Kuratora dla osoby prawnej ustanawia sąd opiekuńczy, w którego okręgu osoba ta ma lub miała ostatnią siedzibę. (...)

 • Kurator sądowy a ubezpieczenie społeczne

  ma lub miała ostatnio swoją siedzibę (art. 603 k.p.c.). Sąd określa zakres uprawnień kuratora w wydanym mu zaświadczeniu (art. 604 k.p.c.). Kurator to pewnego rodzaju funkcja społeczna, (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  zobowiązania jednego rodzaju, oparte na jednakowej podstawie faktycznej i prawnej, jeżeli ponadto właściwość sądu jest uzasadniona dla każdego z roszczeń lub zobowiązań z osobna, jako też dla (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane