Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  zatrudnieni po raz pierwszy i nie przepracowali roku. Pracodawca może zapłacić im 80 proc. minimalnej płacy krajowej. W roku 2011 stawka ta wyniesie 1.108,80 zł brutto. Pracuję na niepełny (...)

 • Godziny nadliczbowe brutto czy netto?

  Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych). czas pracy, nadgodziny, wynagrodzenie ,brutto, netto, sąd pracy

 • Kwoty wynagrodzenia wolne od potrąceń

  pracę w 2007r., wynagrodzenie to wynosi 936 zł miesięcznie brutto. Po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych wynagrodzenie (...)

 • Porada prawna na temat wynagrodzenie brutto netto 2011 jedna czwarta etatu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wynagrodzenie brutto netto 2011 jedna czwarta etatu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  , wyniósł zaledwie 9%. W badaniu przeprowadzonym rok wcześniej ta sama bariera była na miejscu drugim, a wskazała na nią jedna czwarta badanych. Trudno jednoznacznie wytłumaczyć tak znaczny (...)

 • Potrącenie z wynagrodzenia

  potrącić z wynagrodzenia składkę? Wynagrodzenie netto pracownika wynosi 95,92, a po potrąceniu składki wyniosłoby netto 46,39? Jak wynika z opisu sytuacji, ubezpieczenie grupowe nie (...)

 • Które firmy stracą na zmianach w VAT?

  określiły wynagrodzenie w umowie jedynie jako cenę brutto lub cenę powiększoną o podatek 22 proc. Podatki 2011 - czytaj więcej na Money.pl - W przyszłym roku może się okazać, że (...)

 • Prawo do pomocy publicznej z PFRON

  jej kapitału według sprawozdania finansowego została utracona, w tym ponad jedna czwarta w okresie poprzedzających 12 miesięcy, lubc) niezależnie od rodzaju spółki, jeżeli spełnia (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy

  ). Na umowie określono jego wynagrodzenie za cały okres trwania umowy w kwocie 9 000 zł brutto, które będzie płatne w miesięcznych ratach w wysokości 1 500 zł brutto. Nadmieniam, że (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  ostatecznego kosztu zakupu mieszkania na rynku pierwotnym. W reklamach mieszkań na sprzedaż podawane są zazwyczaj ceny netto zamiast cen brutto za metr kwadratowy. Różnice w cenie są znaczne, (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  przerwy. Jeżeli czas pracy jest krótszy niż 4 godziny dziennie, przerwy nie przysługują, a jeśli nie przekracza 6 godzin dziennie - przysługuje tylko jedna przerwa,   Zasady, iż pracodawca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane