Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podpisie elektronicznym (stan prawny aktualny do dnia 1 stycznia 2004 r.)

  ustawą podpis elektroniczny może być znakowany czasem. Znakowanie czasem przez kwalifikowany podmiot świadczący usługi certyfikacyjne wywołuje w szczególności skutki prawne daty pewnej w rozumieniu

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  - zaświadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 7.  Jeżeli inwestor spełnił wszystkie wymogi przewidziane przez przepisy prawne starosta nie może odmówić wydania decyzji. (...)

 • Firma, czyli oznaczenie przedsiębiorcy

  przedsiębiorcy do korzystania ze swej firmy, pod warunkiem, że nie wprowadza to w błąd.   Jakie środki prawne przysługują przedsiębiorcy w wypadku naruszenia prawa do firmy?   Prawo do (...)

 • Porada prawna na temat wymogi prawne catering

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymogi prawne catering, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest informacja publiczna?

  gospodarczych i zawodowych, podmioty reprezentujące zgodnie z odrębnymi przepisami Skarb Państwa, podmioty reprezentujące państwowe osoby prawne albo osoby prawne samorządu terytorialnego oraz (...)

 • Wymogi prawne dla wydawania gazety

  Prowadzę działalność gospodarczą (zgłoszenie). W chwili obecnej zamierzam rozszerzyć działalność o wydawanie bezpłatnej, regionalnej gazety informacyjno - ogłoszeniowej. Jakie warunki muszę spelnić, (...)

 • Prawo bankowe

  banku w formie spółki akcyjnej mogą być osoby prawne i osoby fizyczne, z tym że założycieli nie może być mniej niż 3.2. Założycielami banku spółdzielczego mogą być tylko osoby fizyczne w (...)

 • Fundacja - jak ją założyć i co się z tym wiąże?

  sprawozdania z działalności fundacji (Dz. U. 2001 r., Nr 50, poz. 529). fundacja, założenie, zakładanie, cel, rejestracja, wymogi

 • Błąd lub groźba jako podstawa uchylenia się od oświadczenia o przyjęciu albo odrzuceniu spadku

  ustał. Pamiętaj, że: Do chwili uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia złożonego pod wpływem błędu lub groźby oświadczenie to wywołuje wszystkie skutki prawne, Jeśli upłynie (...)

 • Korzystaj ze swej wolności gospodarczej

  administracji samorządu terytorialnego i samorządu zawodowego, którym ustawy nadały miano organów, określając ich zadania i kompetencje oraz formy prawne działania. Podstawa prawna:Ustawa (...)

 • Korzystanie z informacji geologicznej

  warunków, mogą więc stanowić składnik aktywów. Do ksiąg rachunkowych wartości niematerialne i prawne wprowadza się (pod datą przyznania omawianego prawa) po cenie nabycia (koszcie wytworzenia w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podzial dzialki budowlanej

  witam, Spadek po zmarłych rodzicach dziedziczą 3 dzieci. Jedno zrzeka się spadku na rzecz drugiego. Trzecie dziecko nie chce sie zrzec (chce czesc dzialki). (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Papier firmowy

  Czy istnieją jakieś wymogi formalno-prawne odnośnie informacji jakie muszą widnieć na papierze firmowym? Jakie akty prawne o tym mówią? (Edyta) (...)

 • Wykonywania działalności gospodarczej w Polsce przez osoby fizyczne i prawne ze Szwajcarii

  Witam. Znajomy Szwajcar chce założyć spółkę w Polsce. Czy są w tym zakresie jakieś ograniczenia/dodatkowe wymogi w porównaniu z obywatelami polskimi? (...)

 • problemy z działalnością gospodarczą

  A więc w 2009 r założyłam działalność. Prowadziłam ją wspólnie z narzeczonym. Jednak formalnie to tylko moja działalność. w roku 2011 już (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane