Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać kartę parkingową?

  wymogi formalne, informuje osobę niepełnosprawną lub placówkę o terminie i miejscu odbioru karty. Przewodniczący zespołu ma w terminie 30 dni poinformować o dacie wydania karty a nie (...)

 • Sądowy podział majątku wspólnego małżonków - uwagi ogólne

  oczywiście konieczność poniesienia dodatkowych kosztów jego wynagrodzenia.                 Wymogi formalne wniosku            

 • Wszystko o protokołach w postępowaniu karnym

  protokołów Dla niektórych czynności procesowych kodeks postępowania karnego przewiduje dodatkowe wymogi formalne. I tak zgodnie z art. 229 k.p.k. protokół przeszukania powinien (...)

 • Porada prawna na temat wymogi formalne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymogi formalne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Auto-handel a VAT

  Mam zamiar zacząć prowadzić działalność związaną z auto- handlem, wszystkie wymogi formalne chyba spełniam tzn. wpis do ewidencji dział gospodarczej (sprzedaż samochodów osobowych i furgonetek

 • Co to jest i jak przebiega postępowanie sporne przed Urzędem Patentowym?

  sposób można się odwołać od decyzji wydanej w postępowaniu spornym? W sprawach: badania wniosku czy spełnia wymogi formalne, stwierdzenia swojej niewłaściwości, (...)

 • Powództwo o wydanie orzeczenia zastępującego oświadczenie woli

  lub innemu podmiotowi nie będącemu osobą fizyczną wytacza się według miejsca ich siedziby. Wymogi formalne pozwu są także określone przepisami Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 187 k.p.c. (...)

 • Wymogi formalne pouczenia

  procesowe - te bowiem zawierają wnioski i oświadczenia stron i uczestników postępowania, a nie sądu (art. 125 §1 k.p.c.). postępowanie cywilne, sąd, pouczenie, wymogi, forma, zachowanie

 • Wymogi formalne pism procesowych

  przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika wymienienie załączników. sąd, proces, wszczęcie, pozew, pismo, wymogi

 • Wymogi formalne zażalenia

  instancji (tu sądu rejonowego), który przekazuje akta sprawy wraz z zażaleniem sądowi drugiej instancji. zażalenie, pismo procesowe, wymogi, wymagania

 • Wymogi formalne pozwu

  , jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych. pozew, pismo procesowe, wymogi, wymagania, zawartość

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • problemy z działalnością gospodarczą

  A więc w 2009 r założyłam działalność. Prowadziłam ją wspólnie z narzeczonym. Jednak formalnie to tylko moja działalność. w roku 2011 już (...)

 • reklamacja a kpa

  Czy do decyzji w sprawie reklamacji ma zastosowanie kpa, a mianowicie wymogi FORMALNE decyzji: np niezbędne minimum do zaistnienia decyzji: oznaczenie (...)

 • Chcę zmienić nazwisko swojemu dziecku

  Witam Mam synka, który nosi nazwisko ojca biologicznego chciałabym mu zmienic nazwisko na swoje panieńskie jak to trzeba zrobić, skoro ojcicec dziecka (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)

 • import kosmetyków z Azji-prośba o radę (ustawa o kosmetykach)

  Szanowni Państwo, Chcę sprzedawać w Polsce b. dobrej jakości kosmetyki z Azji (nie z Chin) we własnym, małym sklepie internetowym. Problem dotyczy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane