Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur

  pochodzenia faktury rozumie się pewność co do tożsamości dokonującego dostawy towarów lub usługodawcy albo wystawcy faktury. Przez integralność treści faktury rozumie się, (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  w wysokości 10.000 zł + 2.200 zł VAT. Podatnik odliczył 1.100 zł VAT (50%). 30 lipca 2005 r. podatnik otrzymał fakturę czynszową w wysokości 1.500 zł + 330 zł VAT i odliczył 165 (...)

 • Skorzystaj z e-faktury!

  odpowiednio faktura korygująca lub duplikat faktury dotyczy faktury wystawionej w formie elektronicznej. Przechowywanie i wgląd do e-faktur Faktury wystawione lub otrzymane w formie elektronicznej (...)

 • Porada prawna na temat wymogi formalne faktury vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymogi formalne faktury vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymogi formalne dotyczące faktur

  wraz z kopią. Wystawca faktury, który otrzymał notę powinien, jeżeli zgadza się ze skorygowaną treścią, powinien potwierdzić ją podpisem i następnie przesłać Panu. Prawidłowo wystawiona nota (...)

 • Kto może wystawiać faktury VAT, faktury elektroniczne, a kto rachunki?

  tym dniu powstał też obowiązek podatkowy. Zobowiązanie z tytułu podatku VAT za wrzesień 2006 r. przedawni się 31.12.2011 r. Do tego czasu podatnik ma obowiązek przechowywać faktury VAT. (...)

 • Faktura zagraniczna a odliczenie VAT

  na kraj nabycia, czyli Polskę - transakcja odbyła się przez Internet). Czy mogę odliczyć tak naliczony VAT? Jakie wymogi formalne musiałaby spełniać taka faktura? W myśl art. 27 ust. (...)

 • Faktury w PDF-ie

  wiadomości odbiorcy, treści faktury, a nie wystawieniem i doręczeniem dokumentu, o którym mowa w art. 106 ust. 1 ustawy o VAT . faktura VAT, pdf, poczta elektroniczna, odliczenie VAT, (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  zmieniającej ustawę o VAT, na potrzeby art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT (a więc przepisu zabraniającego odliczania podatku od paliwa do samochodów osobowych), w stosunku do samochodów (...)

 • Opinia dot. kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące

  formy oznaczenia na fakturze oryginału i jej kopii, a zatem zakaz stosowania w fakturach drukowanych przez kasy rejestrujące zapisu przeznaczonego do ręcznego wykreślenia oznaczałby, że wymogi formalne

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  , w odniesieniu do których RODO nakreślono jednak pewne wymagania formalne dotyczące zakresu dokumentowania, pozostały takie zagadnienia jak: prowadzenie rejestru czynności przetwarzania (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  Firma złożyła wnioski o rejestrację VAT-R i VAT-UE 11.04.2006. Potwierdzenie zarejestrowania jako podatnik VAT i numer VAT spółka uzyskała 25.04.2006, a numer VAT-UE 08.05.2006. (...)

 • Należyta staranność w VAT

  wyłudzenia VAT?   Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2004 r.,  Nr 54, poz. 535, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT); ustawa (...)

 • Opłaty na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania a VAT

  wyrokiem TSUE, faktury te nie są uznawane za faktury, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy o VAT. Skutki wyroku TSUE w zakresie rozliczenia podatku naliczonego przez podmioty zobowiązane, (...)

 • Czy mogę wysłać fakturę mailem - wszystko o fakturach w formie elektronicznej

  porządku prawnego, przykładowo: czy w przypadku wydruku e-faktury oznaczonej jako „oryginał” wersja papierowa i elektroniczna są dwiema (oryginalnymi) wersjami tej samej faktury, czy (...)

 • Faktury VAT wystawiane przez podatnika stosującego metodę kasową

  . U. Nr 95, poz. 798, ze zm.) faktury VAT, MP, mały podatnik, metoda kasowa, dane na fakturze, rozliczenie z podatku od towarów i usług, zasady wystawiania faktur VAT

 • Czy konieczne jest potwierdzenie odbioru faktury przy zmniejszaniu obrotu np. w drodze rabatu?

  odbioru tej faktury. Zob. też: Wymóg potwierdzenia dla celów VAT odbioru faktury korygującej przez kontrahenta niezgodny z Konstytucją WyrokWojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea

  . Jesteśmy pewni, że samochód spełni wymagania dla celów odliczania VAT. Czy możemy odliczyć teraz - bez posiadania przeprowadzonego badania - VAT w całości od zakupu tego auta i odliczać (...)

 • Auto-handel a VAT

  akcyzę od wartości netto i inne opłaty recyklingowe itp. Jak mam płacić podatek VAT, skoro auto jest na handel czy w chwili sprzedaży normalnie wystawiam fakturę VAT 22% w takiej sytuacji? (...)

 • Już obowiązują „upragnione” regulacje dotyczące e-faktur

  gwarantujące autentyczność pochodzenia i integralność treści każdej faktury przesłanej w formie elektronicznej, powinny być przechowywane i udostępniane organom podatkowym i organom kontroli skarbowej (...)

 • Nota korygująca, a faktura korygująca

  Czy błędnie wpisany NIP odbiorcy na FV VAT należy skorygować poprzez wystawienie noty korygującej, czy strona sprzedająca powinna poprawić FV VAT? Jakie dane zawarte na FV VAT można (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  udziela Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Działalność nierejestrowa a VAT Osoba prowadząca działalność nierejestrową co do zasady jest zwolniona od podatku od towarów i usług (VAT) (...)

 • Zmiana nazwy na fakturze

  całkowicie zmienić nabywcy towaru/usługi. Notami korygującymi można korygować jedynie błędy formalne faktury, nie mające zasadniczego znaczenia. Nie jest możliwe korygowanie stron umowy (...)

 • Podmiot uprawniony do odbioru faktury VAT

  własności do lokalu jednego ze wspólników nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. Spółka jako pełnoprawny podatnik vat prowadzi wymagane rejestry i ewidencje VAT (spełnia wszelkie wymogi (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ewidencjonowania. Omawiane odliczenia i zwroty podatku VAT dotyczą również zakupu kas zintegrowanych w jednej obudowie z taksometrem, które spełniają wymogi określone w przepisach (...)

 • Import odzieży markowej z USA

  . Jeśli ponadto importer dysponuje dokumentami potwierdzającymi zakup towaru (w szczególności fakturą VAT od sprzedawcy) nie powinien mieć problemów z przykładowo zaliczeniem do kosztów

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane