Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymiary miejsca parkingowego

  samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Wymiary miejsc postojowych określa § 21 rozporządzenia. Stanowiska postojowe dla samochodów osobowych powinny (...)

 • „500 złotych czeka w kopercie” - V edycja ogólnopolskiej Kampanii Parkingowej

  , potrzebne są działania edukacyjne i „wzmocnienie" przepisów i kar za bezprawne zajmowanie miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.Ogólnopolskie działania (...)

 • Karty parkingowe dla niepełnosprawnych - zmiany w 2014 roku?

  znajdzie się w kodeksie wykroczeń już od 20 grudnia 2013 roku. Regulacja dotycząca określenia minimalnej liczby miejsc parkingowych dla posiadaczy karty parkingowej zacznie obowiązywać od 1 (...)

 • Porada prawna na temat wymiary miejsc parkingowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymiary miejsc parkingowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT od miejsca parkingowego

  przepisów podatkowych, iż sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z tak wydzielonych miejsc parkingowych lub garaży, które znajdują się w tym samym budynku, podlegać będzie (...)

 • Jak powinny wyglądać cmentarze i groby?

  cmentarzy, grobów i innych miejsc pochówku zwłok i szczątków istniejących już w dniu wejścia w życie tego rozporządzenia. Groby i inne miejsca pochówku zwłok (...)

 • Uzdrowiska czekają na zmiany

  naziemnych w liczbie miejsc postojowych większej niż 15 proc. miejsc. Ustawodawca postanowił uregulować również kwestię reklamy na terenie uzdrowisk, wprowadzając do ustawy zakaz instalowania (...)

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  ; budynkach o liczbie miejsc służących celom gastronomicznym powyżej 300;  salach widowiskowych i sportowych o liczbie miejsc powyżej 1 500;  szpitalach, z wyjątkiem psychiatrycznych, (...)

 • Nowe wymagania dla stacji kontroli pojazdów

  powinno wyglądać stanowisko zewnętrzne? Stanowisko zewnętrzne powinno znajdować się na zewnątrz pomieszczenia stacji kontroli pojazdów, a jego wymiary nie powinny być mniejsze niż:  8,5 (...)

 • Warunki budowy grobowca

  kilka urn w kierunku poziomym powinny mieć następujące wymiary: długość 1 m, szerokość 1 m, głębokość 1 m, odstępy - na bokach 0,3 m, a od strony frontu miejsca urnowego 0,4 m. Warstwa ziemi (...)

 • Miejsca parkingowe w strefie zamieszkania

  mieszkaniowej) o wydzielenie miejsc parkingowych. Znana nam jest praktyka, że spółdzielnie zgadzają się na takie rozwiązanie pod warunkiem partycypowania w kosztach wydzielenia takich (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy developer musi zapewnić miejsca parkingowe?

  W wyniku rozmaitych praktyk developrów (legalnych i tych mniej) zdarzeją się sytuacje, gdy wokół powstającego budynku nie ma zbyt dużo miejsca do (...)

 • miejsca parkingowe

  Na poczatku tego roku kupilismy z zona mieszkanie od developera na terenie ogrodzonym.Dodatkowo z racji tego że mamy dwa auta , podpisalismy umowe najmu (...)

 • Parking Spółdzielni Mieszkaniowej

  Witam, mam następujący temat do analizy Spółdzielnia Mieszkaniowa przekształciła ogólnodostępny parking mieszczący się na terenie spółdzielni (...)

 • Problem z Zarzadca

  Domyślnie Problem z zarzadca nieruchomosci Witam Jako czlonek wspolnoty mieszkaniowej , borykam sie z problemem opłat za miejsca parkingowe.Jest tam (...)

 • płatne miejsca postojowe

  Witam wszystkich Mieszkam na osiedlu zamkniętym. Pod blokiem znajdują się miejsca postojowe. Do tej pory miejsca te były dla wszystkich mieszkańców (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane