Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odległość ściany od granicy działki...

  odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub (...)

 • Kiedy można budować w granicy ?

  - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Sytuacje, w których dopuszczalne jest sytuowanie budynku w granicy (...)

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?

  ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem że jego część (...)

 • Porada prawna na temat wymiary budynku gospodarczego bez planu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymiary budynku gospodarczego bez planu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Minimalna odległość budynku od granicy działki sąsiedniej

  planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. • W zabudowie jednorodzinnej dopuszcza się sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  wady dokumentacji projektowej budynku lub obiektu - po upływie trzech lat, licząc od dnia przekazania budynku lub obiektu inwestorowi.. Zarzuty z tytułu rękojmi mogą być podniesione także po (...)

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  niepełnosprawnych o liczbie łóżek powyżej 100 w budynku; zakładach pracy zatrudniających powyżej 100 osób niepełnosprawnych w budynku;  budynkach użyteczności publicznej wysokich (...)

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych w takiej samej odległości od tej granicy, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej, bezpośrednio (...)

 • Ustawa o własności lokali

  ust. 1, powinny być w szczególności:    1) uchwalenie rocznego planu gospodarczego zarządu nieruchomością wspólną i opłat na pokrycie kosztów zarządu,   (...)

 • Usytuowanie budynków gospodarczych

  działki. Garaż lub budynek musi być wtedy jednak zwrócony w stronę sąsiada ślepą ścianą, za to może mieć inne wymiary.” Jestem zainteresowana postawieniem budynku gospodarczego (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  rzeczy w budynku publicznym albo w innym budynku lub pomieszczeniu otwartym dla publiczności ani w razie znalezienia rzeczy w wagonie kolejowym, na statku lub innym środku transportu publicznego. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane