Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego (...)

 • Wymiana prawa jazdy

  dokumenty prawa jazdy jak i zakres wyszczególnionych w nich uprawnień zostają zachowane na nowych dokumentach, o ile są zgodne z danymi zawartymi w posiadanych przez organ wydający aktach ewidencyjnych

 • Remont i nadbudowa poddasza

  Jestem właścicielem budynku mieszkalnego parterowego z poddaszem, który pragnę wyremontować. W zakres remontu wejdzie wymiana okien, stropu, dachu, drzwi. Przy okazji wymiany dachu chciałbym (...)

 • Porada prawna na temat wymiana dachu dokumenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymiana dachu dokumenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Naprawa dachu dzierżawionego budynku

  "modernizacji" faktycznie wymiana dachu tylko pogorszyła jego stan. Dodam, ze pieniądze na remont dachu pochodziły częściowo ze źródeł zewnętrznych: konserwator zabytków, unia. W (...)

 • Wymiana dowodów osobistych (stan prawny do 19 grudnia 2003 r.)

  dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2006 r. - musi nastąpić wymiana dowodów osobistych wydanych w latach 1992 -1995, od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. - musi nastąpić wymiana

 • Umowa komisu a rękojmia

  normalnego zużycia pojazdu i na których istnienie nie wskazuje wyższa niż normalnie cena samochodu) są: wymiana pękniętej osłony przegubu, wymiana silniczka spryskiwaczy oraz właśnie naprawa (...)

 • Budynek graniczący z moją działką

  uwagi na niewielką zmianę wysokości budynku. Natomiast zmiana konstrukcji dachu stanowi remont istniejącego budynku, przez przeprowadzeniem którego konieczne jest dokonanie zgłoszenia. Z kolei wymiana

 • Inaczej rozliczysz remont, a inaczej ulepszenie

  chce powiększyć efektywność środka. Wymiana okien w koszty podatkowe bezpośrednio Remont to wymiana zużytych elementów środka trwałego, która przywraca utraconą wartość użytkową środka, (...)

 • Kiedy można pobierać opłaty za wydanie prawa jazdy, a kiedy nie?

  kierowcy, CEPiK, opłata, koszt, wymiana, kierowca, samochód, auto

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  ; elementów kowalsko-ślusarskich;  izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnych i cieplnych.  Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji w (...)

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  samorządu terytorialnego taką oferuje;   9) inne okoliczności istotne w sprawie.  2. Do wniosku o wywłaszczenie należy dołączyć:   1) dokumenty (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  Konwencji Waszyngtońskiej – CITES) możliwy jest na podstawie wydanych wcześniej odpowiednich zezwoleń i świadectw – zwanych dokumentami CITES(dokumenty

 • Przekazanie dokumentacji budowy

  powykonawczą jest dokumentacja budowy z naniesionymi zmianami dokonanymi w toku wykonywania robót, należą do niej także geodezyjne pomiary powykonawcze. Przekazaniu podlegają również inne dokumenty (...)

 • EDI - Elektroniczna Wymiana Danych (Electronic Data Interchange) - co to jest i czy jest Ci to potrzebne?

  , zamówienie, awizo dostawy, harmonogram produkcji itp. Kluczowym aspektem EDI jest standaryzacja przesyłanych informacji oraz bezpieczeństwo komunikacji. EDI, Elektroniczna Wymiana Danych, Electronic (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  Polsce, jeśli nie podda się sprawdzeniu kwalifikacji w formie egzaminu państwowego. Nie jest możliwa wymiana prawa jazdy angielskiego na polskie, bowiem zasady określone w przepisach polskich &ndash

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  tych umowach. Rozdział 2Szczegółowe zasady wymiany informacji podatkowych z państwami członkowskimi Unii Europejskiej Art. 305b. Wymiana informacji podatkowych obejmuje wszelkie informacje istotne

 • Wymiana praw jazdy

  praw jazdy Terminy wymiany praw jazdy zostały ustalone następująco: dokumenty wydane przed dniem 1 stycznia 1984r. powinny były zostać wymienione do dnia 31 marca 2003r., dokumenty wydane w (...)

 • Obowiązki właściciela i zarządcy w związku z utrzymywaniem obiektów budowlanych

  obiektu budowlanego jest obowiązany przechowywać przez okres istnienia obiektu dokumenty przekazane przez inwestora (dokumentację budowy i dokumentację powykonawczą, inne dokumenty i decyzje (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  2000 r. w sprawie opłaty za wydanie dowodu osobistego (Dz. U. 2000 r., Nr 105, poz. 1110, ze zm.) tożsamość osoby, wydawanie dowodów osobistych, wymiana dowodu osobistego, dowód osobisty, dokument

 • Wymiana krokwi

  Chcę wymienić pokrycie dachu na domku jednorodzinnym. Nie wiem, w jakim stanie są krokwie. Czy możliwa jest wymiana krokwi (ilu) bez zezwolenia na budowę, a jedynie za zgłoszeniem remontu? Pozwolenia

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  SI. Jego głównym założeniem jest maksymalizacja wpływu inwestycji na szczeblu unijnym i krajowym, zachęcanie do współpracy w całej UE, wymiana najlepszych praktyk oraz wspólne

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  , dokumenty wymagane przy przewozie zwierząt, dokumenty wymagane przy przewozie odpadów, certyfikat potwierdzający spełnienie przez pojazd odpowiednich wymogów bezpieczeństwa lub warunków (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  podstawę do podwyższenia limitu odliczeń) należy: wymiana lub remont części wspólnej instalacji gazowej (przyłącza, poziomy i piony), przemieszczenie głównego kurka gazowego na zewnątrz

 • Płyty azbestowe na działce sąsiada

  Mieszkam obok sąsiada, który po wymiana dachu składuje płyty azbestowe na swojej działce obok domu. W tej chwili wymyślił sobie, że jest to dobry materiał na zabezpieczenie płotu i od naszej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • Wymiana dachu na nowy.

  Witam. czy na wymiane dachu w domu w którym mieszkam potrzebuje pozwolenia budowlanego, czy wystarczy że fakt ten zgłosze jedynie do urzedu gimny? chodzi (...)

 • dołaczony sąsiad

  Dom sąsiada jest doklejony do Mojego , sąsiad wykonuje obecnie prace podwyższenia garażu ,konkretnie dachu ,niesie się za tym to , że będę miał (...)

 • Sprawa w sądzie o zapłatę za usługę budowlaną - prośba o pomoc

  Witam Państwa, na tutejszym forum jest to mój pierwszy post i dlatego też mam nadzieję, że wpisu dokonuje w odpowiednim dziale. Jestem właścicielem (...)

 • Sytuacja bez wyjścia ?

  Mieszkamy w domu jednorodzinnym ale każde z nas osobno. Jesteśmy po rozwodzie. Były mąż nie pracuje od 2001 roku kiedy to został zwolniony z pracy. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane