Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  . Nie jest to jednak jedyny sposób na wymeldowanie osoby, która w danym miejscu już nie przebywa. Wymeldowanie z urzędu Zgodnie z artykułem 15 ustęp 2 ustawy o ewidencji ludności (...)

 • Wymeldowanie lokatorów z mieszkania z licytacji

  Czy jeśli kupuje się mieszkanie z licytacji komorniczej i poprzedni zameldowani w tym mieszkaniu przebywają już kilka lat za granicą, to czy można ubiegać się o wymeldowanie ich z tego (...)

 • Wymeldowanie z urzędu czy na wniosek strony postępowania - opinia prawna

  ;. Nie ulega wątpliwości, że Pani były małżonek, który legalnie zajmuje mieszkanie (kwaterę służbową), z którego chce Panią wymeldować, jest stroną postępowania w rozumieniu definicji (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie z z urzedu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie z z urzedu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawy wymeldowania osoby z mieszkania

  Jaki istnieje sposób na wymeldowanie osoby z mieszkania, którego jestem głównym lokatorem? Mieszkanie nie jest własnościowe. Wymeldowanie to właściwie obowiązek osoby, której dotyczy, (...)

 • Wymeldowanie małżonka po rozwodzie

  wymeldowanie, - gdyby było możliwe (a nie jest) – rodziłoby i tak późniejszym obowiązkiem meldunkowym. Na uwagę zasługuje również fakt, że samo zameldowanie nie zmienia stosunków własnościowych. (...)

 • Meldunek na pobyt czasowy uniemożliwia wymeldowanie ze stałego miejsca pobytu

  obowiązku wymeldowania się, na wniosek strony lub z urzędu orzeka się o wymeldowaniu z pobytu stałego na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z 10 kwietnia 1974 r. Powołując się na wyrok (...)

 • Wymeldowanie kolegi z mieszkania

  Mój kolega wyjechał za granicę. Poprosił mnie o wymeldowanie go z mieszkania, w którym nie mieszka od roku. Czy mogę to zrobić? Osoba trzecia nie ma możliwości złożenia wniosku o wymeldowanie (...)

 • Wymeldowanie małżonka z mieszkania

  dwiema różnymi kwestiami. Wymeldowanie jest obowiązkiem natury administracyjnej. Zogdnie z treścią przepisów ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych osoba, która opuszcza miejsce (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  miejsce zameldowania i nie dokona obowiązku wymeldowania się z miejsca pobytu, z wnioskiem o wydanie w tym zakresie decyzji może wystąpić zainteresowany bądź też taka decyzja może zostać (...)

 • Wymeldowanie obcych osób z nieruchomości

  zainteresowaną podjęciem określonych czynności przez organ (zwrócił na to uwagę sąd w uzasadnieniu orzeczenia). wymeldowanie, osób, nieruchomości

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  osób z imienia i nazwiska, a jeżeli jest to możliwe, wskazanie także ich aktualnego adresu zamieszkania. Do wniosku powinien być także dołączony tytuł prawny do lokalu oraz jakikolwiek dokument

 • Opuszczenie lokalu a wymeldowanie

  zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna   lokator, wymeldowanie z urzędu, zameldowanie, decyzja, wypowiedzenie

 • Wymeldowanie brata z domu

  pobytu stałego połączone z utratą uprawnień do przebywania w lokalu (pomieszczeniu) w którym osoba ta była zameldowana. Z wnioskiem do urzędu gminy o wymeldowanie może wtedy wystąpić (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny ( Dz. U. 2005 r. Nr 48 poz. 462 ),Ustawy z dnia 25 lutego 1965 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy ( Dz. U. z 1964 r. Nr 9 poz. 59 z późn. (...)

 • Wymeldowanie lokatorów jako nowy właściciel

  meldunkowego oraz Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawnaJeżeli natomiast chce Pan usunąć dane osoby z zajmowanego przez nie lokalu, należy najpierw zastanowić się, czy (...)

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  cywilnego zgodnie z przepisami prawa o aktach stanu cywilnego, zastępuje wymeldowanie osoby zmarłej.     Podstawa prawna Ustawa z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności (...)

 • Eksmisja z lokalu spółdzielczego a wymeldowanie

  , pouczając go o obowiązkach i prawach dozorcy ustanowionego przy zajęciu ruchomości, i odda mu usunięte ruchomości na przechowanie na koszt dłużnika. Jeżeli wyrok eksmisyjny zostanie wykonany, może Pan (...)

 • Wymeldowanie a prawo do mieszkania

  wyprowadził się z domu spoczywał obowiązek meldunkowy, polegający na wymeldowaniu się z dotychczasowego miejsca stałego pobytu. Jeśli osoba zobowiązana do wymeldowanie się tego obowiązku (...)

 • Opuszczenie mieszkania po podziale majątku

  jednemu z małżonków, może on domagać się, by drugi małżonek, mieszkający bez tytułu prawnego wyprowadził się z tego domu. Jeżeli tak się nie stanie, należy złożyć pozew o eksmisję (...)

 • Wymeldowanie awanturującego się męża

  zagrozenie dla życia, zdrowia lub spokoju pozostałych domowwników. Z takim wypadkiem wyjątkowym możemy mieć do czynienia również w sytuacji, gdy rażąco naganne zachowanie się małżonka wobec (...)

 • Wymeldowanie rodziny i zamiana mieszkania

  osób wynajmujących lokale mieszkalne, nie innych form korzystania z tychże lokali. małżonek, najem, meldunek, dzieci, wymeldowanie rodziny, wymeldowanie dzieci, zamiana mieszkania

 • Wymeldowanie współmażonka

  miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się. Z orzecznictwa sadowego wynika, że: „wyłączną przesłanką wymeldowania określonej osoby z lokalu jest sam fakt opuszczenia dotychczasowego (...)

 • Korzystanie z lokalu mieszkalnego po rozwodzie

  rozwiedzionych małżonków. W opisanej sytuacji, jak wynika z treści pytania, sąd jednak zaniechał orzekania o powyższej kwestii z uwagi na fakt, iż mąż przed już orzeczeniem rozwodu wynajmował (...)

 • Wymeldowanie z mieszkania ojca

  osobie mającej prawo do lokalu czy prawo dysponowania lokalem czyli właścicielowi lokalu, wynajmującemu, najemcy, osobie, której przysługuje spółdzielcze prawo do lokalu. wymeldowanie, meldunek, (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  osoby zmarłej? Zgłoszenie zgonu dokonane w urzędzie stanu cywilnego, zgodnie z przepisami prawa o aktach stanu cywilnego, zastępuje wymeldowanie osoby zmarłej z miejsca pobytu stałego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Separacja a mieszkanie.

  Witam wszystkich i proszę o pomoc w bardzo pilnej sprawie.Sytuacja wygląda tak iż razem z męzem niejesteśmy ze sobą od mniej więcej pół roku.Mąż (...)

 • jak wymeldować żonę, która żyje z innym

  Witam, jestem żonaty od 13 lat. Od kilku lat jednak z żoną nie żyjemy jak małżeństwo, żona mieszka gdzie indziej z innym partnerem, nie mam z nią (...)

 • wymeldowanie po rozwodzie

  Od grudnia jestem po rozwodzie,z małżeństwa ma dwójkę małych dzieci,Od czasu małżeństwa i do tej pory razem z dziećmi i byłym mężem mieszkam (...)

 • Wymeldowanie z mieszkania?

  Witam. Mam takie pytanko. Jestem zameldowany od urodzenia w mieszkaniu mojej babci, lecz od kilku lat nie mieszkam w nim. Obecnie jestem zameldowany czasowo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane