Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  . Nie jest to jednak jedyny sposób na wymeldowanie osoby, która w danym miejscu już nie przebywa. Wymeldowanie z urzędu Zgodnie z artykułem 15 ustęp 2 ustawy o ewidencji ludności (...)

 • Wymeldowanie lokatorów z mieszkania z licytacji

  Czy jeśli kupuje się mieszkanie z licytacji komorniczej i poprzedni zameldowani w tym mieszkaniu przebywają już kilka lat za granicą, to czy można ubiegać się o wymeldowanie ich z tego (...)

 • Wymeldowanie z urzędu czy na wniosek strony postępowania - opinia prawna

  ;. Nie ulega wątpliwości, że Pani były małżonek, który legalnie zajmuje mieszkanie (kwaterę służbową), z którego chce Panią wymeldować, jest stroną postępowania w rozumieniu definicji (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie z z urzedu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie z z urzedu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawy wymeldowania osoby z mieszkania

  Jaki istnieje sposób na wymeldowanie osoby z mieszkania, którego jestem głównym lokatorem? Mieszkanie nie jest własnościowe. Wymeldowanie to właściwie obowiązek osoby, której dotyczy, (...)

 • Wymeldowanie małżonka po rozwodzie

  wymeldowanie, - gdyby było możliwe (a nie jest) – rodziłoby i tak późniejszym obowiązkiem meldunkowym. Na uwagę zasługuje również fakt, że samo zameldowanie nie zmienia stosunków własnościowych. (...)

 • Meldunek na pobyt czasowy uniemożliwia wymeldowanie ze stałego miejsca pobytu

  obowiązku wymeldowania się, na wniosek strony lub z urzędu orzeka się o wymeldowaniu z pobytu stałego na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z 10 kwietnia 1974 r. Powołując się na wyrok (...)

 • Wymeldowanie kolegi z mieszkania

  Mój kolega wyjechał za granicę. Poprosił mnie o wymeldowanie go z mieszkania, w którym nie mieszka od roku. Czy mogę to zrobić? Osoba trzecia nie ma możliwości złożenia wniosku o wymeldowanie (...)

 • Wymeldowanie małżonka z mieszkania

  dwiema różnymi kwestiami. Wymeldowanie jest obowiązkiem natury administracyjnej. Zogdnie z treścią przepisów ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych osoba, która opuszcza miejsce (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  miejsce zameldowania i nie dokona obowiązku wymeldowania się z miejsca pobytu, z wnioskiem o wydanie w tym zakresie decyzji może wystąpić zainteresowany bądź też taka decyzja może zostać (...)

 • Wymeldowanie obcych osób z nieruchomości

  zainteresowaną podjęciem określonych czynności przez organ (zwrócił na to uwagę sąd w uzasadnieniu orzeczenia). wymeldowanie, osób, nieruchomości

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Separacja a mieszkanie.

  Witam wszystkich i proszę o pomoc w bardzo pilnej sprawie.Sytuacja wygląda tak iż razem z męzem niejesteśmy ze sobą od mniej więcej pół roku.Mąż (...)

 • jak wymeldować żonę, która żyje z innym

  Witam, jestem żonaty od 13 lat. Od kilku lat jednak z żoną nie żyjemy jak małżeństwo, żona mieszka gdzie indziej z innym partnerem, nie mam z nią (...)

 • wymeldowanie po rozwodzie

  Od grudnia jestem po rozwodzie,z małżeństwa ma dwójkę małych dzieci,Od czasu małżeństwa i do tej pory razem z dziećmi i byłym mężem mieszkam (...)

 • Wymeldowanie z mieszkania?

  Witam. Mam takie pytanko. Jestem zameldowany od urodzenia w mieszkaniu mojej babci, lecz od kilku lat nie mieszkam w nim. Obecnie jestem zameldowany czasowo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane