Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  . Nie jest to jednak jedyny sposób na wymeldowanie osoby, która w danym miejscu już nie przebywa. Wymeldowanie z urzędu Zgodnie z artykułem 15 ustęp 2 ustawy o ewidencji (...)

 • Wymeldowanie małżonka z mieszkania

  powyżśzego wynika, iż mąż Pani miał obowiązek dokonać sam swojego wymeldowania, jeżeli opuścił miejsce swojego zamieszkania co najmniej 2 miesiące temu. Nadto organ gminy wydaje na wniosek strony lub (...)

 • Wymeldowanie a prawo do mieszkania

  wyprowadził się z domu spoczywał obowiązek meldunkowy, polegający na wymeldowaniu się z dotychczasowego miejsca stałego pobytu. Jeśli osoba zobowiązana do wymeldowanie się tego obowiązku (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie z urzędu procedura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie z urzędu procedura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  za pośrednictwem PUESC rejestracji stosownych danych na potrzeby komunikowania się z systemem EMCS PL2, zgodnie z "Instrukcją rejestracji osób w systemie SZPROT dla celów przesyłania

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  niepełnosprawności (osoba, która ukończyła 16 lat) z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji (...)

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  przez połączenie nazwiska matki z nazwiskiem ojca dziecka Jeśli małżonkowie nie złożyli zgodnych oświadczeń w sprawie nazwiska dziecka, to nosi ono nazwisko składające się z nazwiska (...)

 • Wymeldowanie lokatorów z mieszkania z licytacji

  ludności i dowodach osobistych (Dz.U. 2006 r. Nr 139, poz. 993 ze zm.), zgodnie z którym organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która (...)

 • Wymeldowanie z urzędu czy na wniosek strony postępowania - opinia prawna

  ;. Nie ulega wątpliwości, że Pani były małżonek, który legalnie zajmuje mieszkanie (kwaterę służbową), z którego chce Panią wymeldować, jest stroną postępowania w rozumieniu definicji (...)

 • Opuszczenie lokalu a wymeldowanie

  zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna   lokator, wymeldowanie z urzędu, zameldowanie, decyzja, wypowiedzenie

 • Podstawy wymeldowania osoby z mieszkania

  Jaki istnieje sposób na wymeldowanie osoby z mieszkania, którego jestem głównym lokatorem? Mieszkanie nie jest własnościowe. Wymeldowanie to właściwie obowiązek osoby, której dotyczy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mam prawo wpuścić?

  Witam, mam problem z mamy bratem. Jest zameldowany, ale od 18 lat nie mieszka z nami, czasem jak pokłóci się ze swoją konkubiną przychodzi pomieszkiwać, (...)

 • Wymeldowanie

  Czy i kiedy moge wymeldowac konkubine,ktora zameldowalem na pobyt staly 3 lata temu,oraz 2 dzieci,ktore uznalem za swoje?Konkubentka wraz z dziecmi nie (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Wydanie nieruchomości a wymeldowanie

  Czy po uprawomocnieniu się wyroku sądu w którym sąd zobowiązuje lokatora do wydania nieruchomości mogę z wyrokiem iść do gminy i wymeldować go(lokator (...)

 • Separacja a mieszkanie.

  Witam wszystkich i proszę o pomoc w bardzo pilnej sprawie.Sytuacja wygląda tak iż razem z męzem niejesteśmy ze sobą od mniej więcej pół roku.Mąż (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane