Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  czasowego przy wykorzystaniu dokumentu elektronicznego. Jeżeli dokonuje się wymeldowania z dotychczasowego miejsca pobytu jednocześnie z zameldowaniem w nowym miejscu pobytu, (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  wymeldować się.  Obywatel polski dokonuje wymeldowania z miejsca pobytu stałego albo z miejsca pobytu czasowego: w formie pisemnej na formularzu w organie gminy (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  . Zainteresowanemu wydaje się zaświadczenie o wymeldowaniu danej osoby z dotychczasowego miejsca pobytu. Obowiązek wymeldowania nie dotyczy jednak osoby zameldowanej czasowo, jeśli opuściła (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie z miejsca stalego pobytu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie z miejsca stalego pobytu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące można dokonać podczas zameldowania w nowym miejscu pobytu, wskazując adres dotychczasowego miejsca pobytu, z którego (...)

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  . Nie jest to jednak jedyny sposób na wymeldowanie osoby, która w danym miejscu już nie przebywa. Wymeldowanie z urzędu Zgodnie z artykułem 15 ustęp 2 ustawy o ewidencji ludności (...)

 • Meldunek na pobyt czasowy uniemożliwia wymeldowanie ze stałego miejsca pobytu

  ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 139, poz. 993 ze zm.), a w postępowaniu o wymeldowanie z miejsca (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  jego pobytu jest nieznane albo mimo znanego miejsca pobytu nawiązanie z nim kontaktu jest utrudnione i w rozsądnym czasie nie rokuje widoków powodzenia. Dla udzielenia przez (...)

 • Wymeldowanie zameldowanego na pobyt stały

  Mój mąż od kilku lat nie mieszka u mnie, nie znam jego miejsca pobytu. Z tego co mi wiadomo, często przebywa w Zakładach Karnych. Jak długi musi minąć okres czasu, aby go wymeldować (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  przykładu przytoczymy kilka z nich.   Co wynika z treści art. 9 ust. 2b ustawy, zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie pobytu w tym lokalu. (...)

 • Wymeldowanie a dobrowolność opuszczenia lokalu

  603/2007: „Pojęcia opuszczenia miejsca pobytu stałego, nie można utożsamić z zerwaniem z nim więzi, lecz z dobrowolną rezygnacją z faktu, że lokal w którym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymeldowanie na wniosek prokuratury

  Witam ...mam pytanie , kiedy prokuratura wnosi o wymeldowanie z miejsca pobytu stalego ? w jakich przypadkach ? i w jakim celu ? bardzo prosze o odpowiedz (...)

 • Wymeldowanie

  Czy i kiedy moge wymeldowac konkubine,ktora zameldowalem na pobyt staly 3 lata temu,oraz 2 dzieci,ktore uznalem za swoje?Konkubentka wraz z dziecmi nie (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Sprawa o ustalenie głównego najemcy

  Moja mama zmarła kilka miesięcy temu. Mam 15 lat i wraz z moimi dwoma pełnoletnimi braćmi i jedną pełnoletnią siostrą zostaliśmy współnajemcami (...)

 • Prawo meldunkowe

  Proszę o wyjaśnienie relacji pomiędzy miejscem zameldowania na pobyt stały a miejscem stałego pobytu wynoszącym ponad 183 dni w roku. Jakie akty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane