Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  czasowego przed upływem deklarowanego okresu pobytu obowiązany jest wymeldować się. Dokonuje on wymeldowania z miejsca pobytu stałego albo z miejsca pobytu (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  wymeldowania z miejsca pobytu stałego przy wykorzystaniu dokumentu elektronicznego. W formularzu zgłoszenia wymeldowania z miejsca pobytu czasowego zamieszcza się: nazwisko (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  . Zainteresowanemu wydaje się zaświadczenie o wymeldowaniu danej osoby z dotychczasowego miejsca pobytu. Obowiązek wymeldowania nie dotyczy jednak osoby zameldowanej czasowo, jeśli opuściła (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie z miejsca stalego pobytu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie z miejsca stalego pobytu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące można dokonać podczas zameldowania w nowym miejscu pobytu, wskazując adres dotychczasowego miejsca pobytu, z którego (...)

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  . Nie jest to jednak jedyny sposób na wymeldowanie osoby, która w danym miejscu już nie przebywa. Wymeldowanie z urzędu Zgodnie z artykułem 15 ustęp 2 ustawy o ewidencji ludności (...)

 • Meldunek na pobyt czasowy uniemożliwia wymeldowanie ze stałego miejsca pobytu

  ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 139, poz. 993 ze zm.), a w postępowaniu o wymeldowanie z miejsca (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  jego pobytu jest nieznane albo mimo znanego miejsca pobytu nawiązanie z nim kontaktu jest utrudnione i w rozsądnym czasie nie rokuje widoków powodzenia. Dla udzielenia przez (...)

 • Wymeldowanie zameldowanego na pobyt stały

  Mój mąż od kilku lat nie mieszka u mnie, nie znam jego miejsca pobytu. Z tego co mi wiadomo, często przebywa w Zakładach Karnych. Jak długi musi minąć okres czasu, aby go wymeldować (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  przykładu przytoczymy kilka z nich.   Co wynika z treści art. 9 ust. 2b ustawy, zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie pobytu w tym lokalu. (...)

 • Wymeldowanie a dobrowolność opuszczenia lokalu

  603/2007: „Pojęcia opuszczenia miejsca pobytu stałego, nie można utożsamić z zerwaniem z nim więzi, lecz z dobrowolną rezygnacją z faktu, że lokal w którym (...)

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  obowiązek meldunkowy polega na: zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego, wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, zameldowaniu o urodzeniu dziecka, (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  , iż pojecie długów obejmuje wszelkie pieniężne roszczenia cywilnoprawne związane z przedmiotem nabycia łącznie z roszczeniami nabywcy z tytułu poczynionych przez niego nakładów na (...)

 • Wymeldowanie małżonka z mieszkania

  lub czasowego trwającego ponad 2 miesiące, jest obowiązana wymeldować się w organie gminy, właściwym ze względu na dotychczasowe miejsce jej pobytu, najpóźniej w dniu opuszczenia tego miejsca. (...)

 • Wymeldowanie na wniosek

  miejsca pobytu czasowego, organ gminy wydaje taką decyzję na wniosek strony: organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która opuściła (...)

 • Wymeldowanie lokatorów z mieszkania z licytacji

  Czy jeśli kupuje się mieszkanie z licytacji komorniczej i poprzedni zameldowani w tym mieszkaniu przebywają już kilka lat za granicą, to czy można ubiegać się o wymeldowanie ich z tego (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  , do takich spraw należą m.in. wybór imienia dla dziecka, określenie miejsca jego pobytu czy decyzje co do sposobu leczenia (orzeczenie SN z 14.10.1970 r. Orzeczenia SN z 1971 (...)

 • Podstawy wymeldowania osoby z mieszkania

  Jaki istnieje sposób na wymeldowanie osoby z mieszkania, którego jestem głównym lokatorem? Mieszkanie nie jest własnościowe. Wymeldowanie to właściwie obowiązek osoby, której dotyczy, (...)

 • Wymeldowanie brata z domu

  wymeldowania. Są to opuszczenie przez daną osobę dotychczasowego miejsce pobytu stałego na okres 6 miesięcy i niemożność ustalenia nowego miejsca pobytu, albo opuszczenie bez wymeldowania (...)

 • Wymeldowanie współmażonka

  miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się. Z orzecznictwa sadowego wynika, że: „wyłączną przesłanką wymeldowania określonej osoby z lokalu jest sam fakt opuszczenia dotychczasowego (...)

 • Wymeldowanie małżonka po rozwodzie

  opuszczenia tego miejsca. Poza tym była małżonka z racji tego, że będzie zamieszkiwała w tym mieszkaniu nie jest możliwe jej wymeldowanie. Stanowi o tym regulacja, która stwierdza, (...)

 • Wymeldowanie lokatora

  , właściwym ze względu na dotychczasowe miejsce jej pobytu, najpóźniej w dniu opuszczenia tego miejsca. Jednak właściciel lokalu jako osoba zainteresowana może jednak wystąpić do organu gminy (...)

 • Wymeldowanie

  miesiące. Powinna go dokonać najpóźniej w dniu opuszczenia miejsca swojego dotychczasowego miejsca pobytu. Możliwym jest także dokonanie wymeldowania z urzędu. Zgodnie z (...)

 • Wymeldowanie z dotychczasowego miejsca pobytu

  Czy wyjeżdżając na dłuższy okres za granicę powinienem wymeldować się z dotychczasowego miejsca pobytu? Zasadą jest, że osoba która opuszcza miejsce pobytu stałego lub (...)

 • Zameldowanie na pobyt stały

  Mieszkam z mężem i dziećmi w mieszkaniu spółdzielczym lokatorskim. Mieszkanie figuruje na męża, ale stanowi współwłasność. Jestem z niego wymeldowana, ponieważ kilka lat temu dostałam (...)

 • Wyjazd za granicę a obowiązek meldunkowy

  powyżej. Zgłoszenia wyjazdu dokonuje się najpóźniej w dniu opuszczenia dotychczasowego miejsca pobytu, a zgłoszenia powrotu - najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia powrotu. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymeldowanie na wniosek prokuratury

  Witam ...mam pytanie , kiedy prokuratura wnosi o wymeldowanie z miejsca pobytu stalego ? w jakich przypadkach ? i w jakim celu ? bardzo prosze o odpowiedz (...)

 • Wymeldowanie

  Czy i kiedy moge wymeldowac konkubine,ktora zameldowalem na pobyt staly 3 lata temu,oraz 2 dzieci,ktore uznalem za swoje?Konkubentka wraz z dziecmi nie (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Sprawa o ustalenie głównego najemcy

  Moja mama zmarła kilka miesięcy temu. Mam 15 lat i wraz z moimi dwoma pełnoletnimi braćmi i jedną pełnoletnią siostrą zostaliśmy współnajemcami (...)

 • Prawo meldunkowe

  Proszę o wyjaśnienie relacji pomiędzy miejscem zameldowania na pobyt stały a miejscem stałego pobytu wynoszącym ponad 183 dni w roku. Jakie akty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane