Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymeldowanie współmażonka

  , najpóźniej w dniu opuszczenia tego miejsca. Jeśli obowiązek ten nie został wykonany przez tę osobę, wtedy organ gminy wydaje na wniosek strony (chodzi o osobę, której interesu (...)

 • Wymeldowanie a prawo do mieszkania

  jest także dokonanie wymeldowania z urzędu lub na wniosek strony, czyli byłej żony. W opisanej sytuacji, jeżeli podział majątku nie nastąpił w ramach procesu rozwodowego, byli małżonkowie (...)

 • Wymeldowanie

  lub żeby nie straciła na wartości - dokonuje się podziału rzeczy na tyle części, ilu jest uprawnionych. Gdy rzecz jest niepodzielna, można ją przyznać jednemu współwłaścicielowi, (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie na wniosek prokuratury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie na wniosek prokuratury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zażalenie do prokuratury

  wywiadu środowiskowego w miejscu podawanym przez podejrzanego, który zresztą nie stawiał się na wezwania prawidłowo powiadamiany przez policję? Czy taki wniosek powinno się respektować? W (...)

 • Wymeldowanie

  . 993 z późn. zm.) osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana wymeldować się w organie gminy, właściwym ze względu na

 • Wymeldowanie lokatora

  najmniej przez okres 6 miesięcy a nowego miejsca jej pobytu nie można ustalić. W przypadku gdy zajdą wskazane wyżej okoliczności osoba będąca stroną w tej sprawie będzie mogła złożyć wniosek (...)

 • Jakie są prawa i obowiązki podejrzanego w postępowaniu karnym?

  podejrzanego. Można to zrobić na każdym etapie postępowania. Jeżeli jednak podejrzanego nie stać na wynajęcie obrońcy, sąd może przydzielić go z urzędu. Aby otrzymać obrońcę z urzędu, (...)

 • Wymeldowanie współlokatorów przez lokatora

  Jestem głównym najemcą lokalu. Czy istnieje możliwość wymeldowania na mój wniosek zameldowanych na stałe współlokatorów? Warunki dopuszczalności wymeldowania określa ustawa o ewidencji (...)

 • Wymeldowanie małżonka z mieszkania

  powyżśzego wynika, iż mąż Pani miał obowiązek dokonać sam swojego wymeldowania, jeżeli opuścił miejsce swojego zamieszkania co najmniej 2 miesiące temu. Nadto organ gminy wydaje na wniosek (...)

 • Właściwość prokuratury

  Prezydentowi Miasta X prowadzi inny Prokurator tej samej Prokuratury, to czy jednak w takiej sytuacji zasadny jest wniosek o wyłączenie całej Prokuratury Rejonowej w X celem przekazania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymeldowanie na wniosek prokuratury

  Witam ...mam pytanie , kiedy prokuratura wnosi o wymeldowanie z miejsca pobytu stalego ? w jakich przypadkach ? i w jakim celu ? bardzo prosze o odpowiedz (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane