Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość prokuratury

  Prezydentowi Miasta X prowadzi inny Prokurator tej samej Prokuratury, to czy jednak w takiej sytuacji zasadny jest wniosek o wyłączenie całej Prokuratury Rejonowej w X celem przekazania (...)

 • Naprawienie szkody w postępowaniu karnym

  Otrzymałem jako pokrzywdzony akt oskarżenia z art. 286 kk oraz dołączony został wniosek prokuratury na zasadzie art. 335 kpk do dobrowolnego poddania sie karze na 2 lata pozbawienia (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  możliwość zaliczenia otrzymanych alimentów na poczet zaległości alimentacyjnych jakie już istniały, pomimo że mąż na przekazie zaznaczył, iż mają one być zaliczone jako nowe alimenty. (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie na wniosek prokuratury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie na wniosek prokuratury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Oszustwo a tryby ścigania przestępstw

  wniosek lub z oskarżenia prywatnego, przy danym przestępstwie winien znaleźć się stosowny zapis określający tryb ścigania (np. „przestępstwo ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego”, (...)

 • Decyzja o wymeldowaniu

  Kiedy może zostać wydana decyzja o wymeldowaniu? Podstawą do wymeldowania jest art. 15 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Zgodnie z jej ust. 2. Organ gminy wydaje na wniosek strony

 • Kiedy lekarz jest obowiązany wezwać Policję w związku z wykonywanymi czynnościami zawodowymi?

  ściganych na wniosek, których katalog jest zamknięty i do których przykładowo zaliczamy takie przestępstwa jak: - uszkodzenie ciała lub wywołanie choroby trwającej dłużej niż (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  okoliczności, ani też nie przesądzamy, czy dany wniosek zostanie uwzględniony – leży to bowiem w gestii sądu). Zawieszenie postępowania natomiast, w związku z innym postępowaniem, jest możliwe, (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego

  postępowanie w całości lub części na wniosek: jeżeli tego zażąda wierzyciel; jednakże w sprawach, w których egzekucję wszczęto z urzędu lub na żądanie uprawnionego organu, (...)

 • Jak i gdzie złożyć reklamację telekomunikacyjną?

  . M. Kasprzaka 18/20, 01-211 WARSZAWA   Osobiście można składać jedynie skargę na funkcjonowanie Urzędu. Aby wnieść skargę na Operatora lub rozpocząć postępowanie mediacyjne - (...)

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań

  Niektóre z przestępstw są ścigane przez prokuratury (później sądy) na wniosek pokrzywdzonego. W niektórych sytuacjach zdarza się też, że od ścigania tych przestępstw, na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymeldowanie na wniosek prokuratury

  Witam ...mam pytanie , kiedy prokuratura wnosi o wymeldowanie z miejsca pobytu stalego ? w jakich przypadkach ? i w jakim celu ? bardzo prosze o odpowiedz (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane