Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  , to: czas trwania małżeństwa matki dziecka z ojczymem lub macochą, wiek dziecka, porównanie sytuacji majątkowej ojczyma lub macochy z sytuacją krewnych dziecka, których (...)

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica

  powinna zwrócić się z tym do sądu rodzinnego? Jeśli tak, to czy ma to być wniosek o wydanie przez sąd zgody na wyrobienie tymczasowego dowodu osobistego czy sądowej zgody na wyjazd dziecka? (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  lub wstrzymał jego wykonanie albo dłużnik złożył zabezpieczenie konieczne według orzeczenia sądowego do zwolnienia go od egzekucji. Art. 820[1]. § 1. Sąd zawiesza postępowanie na (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę

  okoliczności, orzec przysposobienie mimo braku zgody rodziców, których zdolność do czynności prawnych jest ograniczona, jeżeli odmowa zgody na przysposobienie jest oczywiście sprzeczna z dobrem (...)

 • Nowe regulacje dotyczące trybu przyznawania świadczeń rodzinnych

  drugiego z rodziców dziecka lub2) odpis zupełny aktu urodzenia dziecka, w przypadku gdy ojciec dziecka jest nieznany;3) kopię odpisu wyroku sądu orzekającego o oddaleniu powództwa o ustalenie (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  zasądzone. Art. 59. Sąd zawiadamia prokuratora o każdej sprawie, w której udział jego uważa za potrzebny. Art. 60. § 1. Prokurator może wstąpić do postępowania w każdym (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka

  pytając o zgodę drugiego rodzica. Wyrażenie takiej zgody jest decyzją o sprawach istotnych dziecka. Zgoda taka musi być bezwarunkowa. Jest to bowiem zgoda tylko na wydanie dziecku paszportu. Jeżeli (...)

 • Czy możliwy jest rozwód za porozumieniem? - opinia prawna

  możliwe rozwiązanie małżeństwa za porozumieniem stron, bez składania pozwu, nawet takiego bez orzekania o winie? Po prostu oboje z żoną zgodnie oświadczamy, że nie chcemy nadal pozostawać (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  są niezbędne ze względu na rodzaj świadczenia.Uczestnictwo innych osób, w tym osób wykonujących zawód medyczny oraz studentów uczelni medycznych, wymaga Twojej zgody i zgody

 • Projekt ustawy o zmianie imienia i nazwiska uzgodniony!

  to stanowisko bez przeprowadzenia postępowania konkursowego.Projekt ustawy pozostawia bez zmian podstawową zasadę, zgodnie z którą czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego dokonuje (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane