Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna nieruchomości dla małoletniego

  ustawowego. Jednakże bez zgody przedstawiciela ustawowego małoletni powyżej 13 roku życia mogą m.in. przyjąć darowiznę nieobciążliwą. Darowizna obciążliwa to taka, gdy darczyńca wkłada (...)

 • Wypłata z rachunku bankowego małoletniego

  Czy na wypłacenie przez rodzica pieniędzy z rachunku bankowego należącego do dziecka poniżej 13 roku życia potrzebna jest zgoda sądu? Czy rodzice mogą wypłacić te pieniądze bez takiej zgody (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania dziecka

  zamieszkania dziecka przy matce, zmiana miejsca zamieszkania dziecka powinna być podjęta za zgoda i w porozumieniu z ojcem dziecka, który także ma prawo do sprawowania władzy rodzicielskiej. (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

  będzie w jego domu? Czy były mąż może wymagać tak częstego widywania dziecka jeśli zakłóca to życie prywatne matki? Co można zrobić, jeśli przy braku zgody matki na nocowanie (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym

  pobytu (nie zamieszkania) swoje i dziecka bez zgody ojca? Czy powódka może wystąpić (i w jakich okolicznościach) o ustalenie kontaktów pozwanego z dzieckiem w trakcie sprawy rozwodowej (...)

 • Traktowanie dzieci będzie monitorowane...

  samodzielnej egzystencji) albo skierowania do domu pomocy społecznej osoby bez jej zgody (konieczność opieki ze strony innych osób). Kiedy proponowane przepisy miałyby wejść w życie? Projekt (...)

 • Zarząd majątkiem darowanym małoletniemu

  władzą rodzicielską należy uznać za czynności wymagające zgody sądu opiekuńczego. Każda czynność przekraczająca zwykły zarząd a dotycząca majątku osoby pozostającej pod władzą rodzicielską, (...)

 • Instrumenty rynku pracy, czyli jak państwo wspiera finansowo bezrobotnych

  roku życia, bezrobotnych długotrwale lub kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka, bezrobotnych powyżej 50 roku życia, bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych, bez

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  wymeldowuje się osobę zmarłą?  Zgłoszenie zgonu dokonane w urzędzie stanu cywilnego, zgodnie z przepisami prawa o aktach stanu cywilnego, zastępuje wymeldowanie osoby zmarłej z miejsca pobytu (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania dzieci po rozwodzie

  sobie sprawy z całej sytuacji, wie tylko, że chce być z mamą. Czy jego żona po rozwodzie może bez jego zgody wyprowadzić się na 250 km od Warszawy, zabierając dzieci? Jakie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane