Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zarząd majątkiem darowanym małoletniemu

  władzą rodzicielską należy uznać za czynności wymagające zgody sądu opiekuńczego. Każda czynność przekraczająca zwykły zarząd a dotycząca majątku osoby pozostającej pod władzą rodzicielską, (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania dzieci po rozwodzie

  sobie sprawy z całej sytuacji, wie tylko, że chce być z mamą. Czy jego żona po rozwodzie może bez jego zgody wyprowadzić się na 250 km od Warszawy, zabierając dzieci? Jakie (...)

 • Wydanie paszportu rodzicom dziecka

  biurze, że nie wydadzą na paszport mi paszportu dziecka tylko na mój dowód lub kartkę mimo, że paszport leży u nich w szafie. Czy tak może być, że nie mogę otrzymać dziecka paszportu bez (...)

 • Opinia prawna na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona dóbr osobistych

  naruszenia. Pamiętaj, że: Powoływanie się na ochronę interesu społecznego nie uzasadnia naruszenia dobra osobistego i nie uchyla bezprawności tego czynu (np. umieszczenie wizerunku osoby bez jej (...)

 • Uprowadzenie dziecka przez rodzica

  terenie Francji bez mojej zgody. Poinformowałem pisemnie już urząd paszportowy, że nie wyrażam zgody na wyrobienie, jak i wpis do paszportu. Jutro faxem poinformuję o tym Ambasadę Polski (...)

 • Odebranie dziecka od osób nieuprawnionych

  W jakich przypadkach rodzice mogą wystąpić do sądu z wnioskiem o odebranie dziecka od osoby nieuprawnionej? Przebywanie dziecka w miejscu nie będącym jego miejscem zamieszkania wymaga (...)

 • Kiedy dokonane przez Ciebie czynności prawne stają się bezskuteczne, a kiedy nieważne?

  udziałem w przedmiocie spadku. Aby to uczynić musi mieć zgodę pozostałych spadkobierców. Jeżeli rozrządzi bez ich zgody to powstanie stan bezskuteczności względnej. Przypadkami powstania (...)

 • Prawa ojczyma

  nie dokonał następnie uznania tego dziecka, bądź nie doszło do sądowego ustalenia ojcostwa, to w świetle prawa ojciec biologiczny nie jest ojcem dziecka, tzn. nie ma nad nim władzy rodzicielskiej. (...)

 • Zgoda rodzica na uczęszczanie na religię

  i majątkiem dziecka oraz do wychowania dziecka. Władza rodzicielska powinna być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka i interes społeczny (a nie interes rodziców). W interesie (...)

 • Władza rodzicielska

  jego godności i praw. Władza rodzicielska powinna być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka i interes społeczny. Rodzice są przedstawicielami ustawowymi dziecka pozostającego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane