Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do współdecydowania o zdrowiu dziecka

  jest uzyskanie zgody jego przedstawiciela ustawowego, a gdy pacjent nie ma przedstawiciela lub gdy porozumienie się z nim jest niemożliwe - po uzyskaniu zgody sądu opiekuńczego. Przepisy (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym

  pobytu (nie zamieszkania) swoje i dziecka bez zgody ojca? Czy powódka może wystąpić (i w jakich okolicznościach) o ustalenie kontaktów pozwanego z dzieckiem w trakcie sprawy rozwodowej (...)

 • Wydanie paszportu rodzicom dziecka

  biurze, że nie wydadzą na paszport mi paszportu dziecka tylko na mój dowód lub kartkę mimo, że paszport leży u nich w szafie. Czy tak może być, że nie mogę otrzymać dziecka paszportu bez (...)

 • Opinia prawna na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarząd majątkiem darowanym małoletniemu

  władzą rodzicielską należy uznać za czynności wymagające zgody sądu opiekuńczego. Każda czynność przekraczająca zwykły zarząd a dotycząca majątku osoby pozostającej pod władzą rodzicielską, (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania dzieci po rozwodzie

  sobie sprawy z całej sytuacji, wie tylko, że chce być z mamą. Czy jego żona po rozwodzie może bez jego zgody wyprowadzić się na 250 km od Warszawy, zabierając dzieci? Jakie (...)

 • Instrumenty rynku pracy, czyli jak państwo wspiera finansowo bezrobotnych

  roku życia, bezrobotnych długotrwale lub kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka, bezrobotnych powyżej 50 roku życia, bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych, bez

 • Uprowadzenie dziecka przez rodzica

  terenie Francji bez mojej zgody. Poinformowałem pisemnie już urząd paszportowy, że nie wyrażam zgody na wyrobienie, jak i wpis do paszportu. Jutro faxem poinformuję o tym Ambasadę Polski (...)

 • Jak chronione są dobra osobiste każdej osoby?

  interesu społecznego nie uzasadnia naruszenia dobra osobistego i nie uchyla bezprawności tego czynu (np. umieszczenie wizerunku osoby bez jej zgody w celu promocji sprzedaży "cegiełek" na Dom (...)

 • Odebranie dziecka od osób nieuprawnionych

  W jakich przypadkach rodzice mogą wystąpić do sądu z wnioskiem o odebranie dziecka od osoby nieuprawnionej? Przebywanie dziecka w miejscu nie będącym jego miejscem zamieszkania wymaga (...)

 • Kiedy dokonane przez Ciebie czynności prawne stają się bezskuteczne, a kiedy nieważne?

  samo jest przy nieważności bezwzględnej.  Kiedy czynność jest bezskutecznie zawieszona? Jeśli określona czynność wymaga do swej ważności zgody osoby trzeciej, to dokonanie jej bez (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane