Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie prawa ma pacjent?

  są niezbędne ze względu na rodzaj świadczenia.Uczestnictwo innych osób, w tym osób wykonujących zawód medyczny oraz studentów uczelni medycznych, wymaga Twojej zgody i zgody

 • Projekt ustawy o zmianie imienia i nazwiska uzgodniony!

  to stanowisko bez przeprowadzenia postępowania konkursowego.Projekt ustawy pozostawia bez zmian podstawową zasadę, zgodnie z którą czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego dokonuje (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.

  małżeński i zmiany nazwiska na nazwisko męża – w takim wypadku, po odebraniu władzy rodzicielskiej ocjcu dziecka, Pani nowe nazwisko przechodzi na nazwisko dziecka bez konieczności (...)

 • Porada prawna na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymeldowanie dziecka bez jego zgody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak prawo chroni nabywcę usług turystycznych?

  ;Przedsiębiorca usług turystycznych, bez narażenia się na zarzut naruszenia art. 385[3] pkt 2 kc, nie może skutecznie zastrzec we wzorcu umowy, iż reklamacje w stosunku do ofert typu „last minute” (...)

 • Zarządzanie majątkiem dziecka

  majątku dziecka, wartość danego przedmiotu oraz szeroko pojęte dobro dziecka. W tym wypadku, nie mając bardziej szczegółowych danych dotyczących całości majątku dziecka, należy (...)

 • Darowizna nieruchomości dla małoletniego

  ustawowego. Jednakże bez zgody przedstawiciela ustawowego małoletni powyżej 13 roku życia mogą m.in. przyjąć darowiznę nieobciążliwą. Darowizna obciążliwa to taka, gdy darczyńca wkłada (...)

 • Wypłata z rachunku bankowego małoletniego

  Czy na wypłacenie przez rodzica pieniędzy z rachunku bankowego należącego do dziecka poniżej 13 roku życia potrzebna jest zgoda sądu? Czy rodzice mogą wypłacić te pieniądze bez takiej zgody (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania dziecka

  zamieszkania dziecka przy matce, zmiana miejsca zamieszkania dziecka powinna być podjęta za zgoda i w porozumieniu z ojcem dziecka, który także ma prawo do sprawowania władzy rodzicielskiej. (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

  będzie w jego domu? Czy były mąż może wymagać tak częstego widywania dziecka jeśli zakłóca to życie prywatne matki? Co można zrobić, jeśli przy braku zgody matki na nocowanie (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym

  pobytu (nie zamieszkania) swoje i dziecka bez zgody ojca? Czy powódka może wystąpić (i w jakich okolicznościach) o ustalenie kontaktów pozwanego z dzieckiem w trakcie sprawy rozwodowej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane