Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  , zrzeczenie się prawa użytkowania wieczystego, przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, wywłaszczenie prawa użytkowania wieczystego itp.  Kolejna zmiana (...)

 • Sposoby nabywania nieruchomości przeznaczonych na cele publiczne

  , jeżeli:sprzedaż nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego następuje na rzecz osób bliskich dla sprzedawcy;sprzedaż nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego następuje (...)

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a legalizacja samowoli budowlanej - opinia prawna

  roszczenie o wykup zajętej pod budowę działki przysługuje posiadaczowi jedynie wówczas, gdy miało miejsce samoistne posiadanie gruntu (tzn. posiadacz władał nieruchomością jak właściciel, (...)

 • Porada prawna na temat wykup uzytkowania wieczystego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykup uzytkowania wieczystego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do domku letniskowego na nieruchomości

  zapewne prawo użytkowania wieczystego). W przypadku prawa użytkowania wieczystego, budynek położony na gruncie będącym przedmiotem uzytkowania wieczystego stanowi odrębny od gruntu (...)

 • Jak tanio wykupić mieszkanie spółdzielcze?

  , poz. 873); Ustawa z dnia 12 października 1994 r. o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe (Dz. U. 1994 r., Nr 119, poz. 567, ze zm.)   wykup

 • Żądanie zniesienia współwłasności

  własność Skarbu Państwa lub gminy, prawa do nabycia własności garażu oraz użytkowania wieczystego gruntu niezbędnego realizacji uprawnień w ramach tzw. mienia zabużańskiego,  zwrotu działki (...)

 • Jak tanio wykupić mieszkanie spółdzielcze?

  ; wykup, mieszkania spółdzielcze, spółdzielnia mieszkaniowa, opłaty, czynsz, najemca, członek spółdzielni, osoba bliska, spłaty, wkład, umowa przeniesienia własności lokalu mieszkalnego, walne (...)

 • Zrzeczenie bez zgody

  Senat pracuje nad nowelizacją ustawy o gospodarce nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Zmiana dotyczy mozliwości zrzekania się prawa uzytkowania wieczystego tych nieruchomości. Do tej pory

 • Tani wykup mieszkań po Nowym Roku będzie się odbywał na nowych zasadach

  . W związku z tym można mieć uzasadnione wątpliwości czy wprowadzona regulacja została dostatecznie przemyślana. tani wykup mieszkań spółdzielczych, lokatorskie prawo do lokalu, spółdzielnia

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  ;wydatków na wykup obligacji, pomniejszonych o kwotę dyskonta,   24) wydatków związanych z nieruchomością w przypadku określonym w art. 13 ust. 2 pkt 2,   (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dlaczego muszę co roku

  płacic ponad 1000 zł z tytułu wieczystego uzytkowania mieszkania o własności wyodrebnionej?Wiem,że w nowych blokach(np.na Kabatach) kolega nie płaci (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane