Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  , wykroczenie lub wykroczenie skarbowe albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  , a sprawca uzyskał je w drodze czynu zabronionego jako przestępstwo lub wykroczenie.§ 3. Przepadku przedmiotów nie orzeka się także, jeżeli:1) orzeczenie jego byłoby niewspółmierne (...)

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  psem człowieka (wykroczenie z art. 108  k.w.) Złodziej, który kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych (wykroczenie (...)

 • Porada prawna na temat wykroczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykroczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  rozpoznania sprawy; 7) danych dotyczących uprzedniego skazania obwinionego za podobne przestępstwo lub wykroczenie, jeżeli oskarżyciel powołuje się na tę okoliczność. § 4. Do wniosku o ukaranie (...)

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  wykroczenie kary. Przedawnienie karalności oznacza, że po upływie określonego okresu czasowego, osoba, która popełniła wykroczenie nie może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej (...)

 • NSA o przedawnieniu zobowiązań podatkowych

  treść art. 70 § 6 pkt 1 O.p. nie odnosi się do stanu świadomości podatnika o wszczętym postępowaniu w sprawie o przestępstwo skarbowe (wykroczenie skarbowe), ale wskazuje na zawiadomienie podatnika (...)

 • PIT 2013. Niezłożenie zeznania podatkowego może być przestępstwem

  być uznane za przestępstwo czy wykroczenie skarbowe, jego społeczna szkodliwość musi być większa niż znikoma. To organ prowadzący postępowanie musi wykazać, na czym polega szkodliwość społeczna (...)

 • Wykroczenie popełnione przez pracownika spółki

  , która popełniła czyn zabroniony pod groźbą kary (w tym wypadku wykroczenie). Czynu mogła dopuścić się jedynie osoba fizyczna; nie jest możliwe aby spółka popełniła wykroczenie, (...)

 • Zmiany dla uczciwych obywateli?

  ogłoszenia nowelizacji ustawy. pogryzienie, kodeks wykroczeń, szczucie psem, wykroczenie, przestępstwo, kradzież, mandat, parkowanie, kara, złodziej

 • Idealny zbieg przestępstwa z wykroczeniem

  , nie podlegają środki karne w postaci: 1) nawiązki, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie

 • Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jakie konsekwencje?

  jednolity: Dz.U. z 2013 r., poz. 482, ze zm.). alkohol, pijany, narkotyki, kierujący, przestępstwo, wykroczenie, bezpieczny powrót, bezpieczny przejazd, jazda na podwójnym gazie, samochód, pojazd, (...)

 • Mandat z Państwowej Inspekcji Pracy

  inna wyznaczona do tego osoba. Tak więc, przykładowo, wykroczenie opisane w art. 281 kp może popełnić pracodawca lub osoba działająca w jego imieniu. (a więc również członek zarządu). Wykroczenie

 • Kradzież paliwa - wyrok nakazowy

  prawidłowe. kradzież, paliwo, wyrok, nakazowy, sprzeciw, postępowanie, wykroczenie, kara, grzywna, rozprawa

 • Sprawa prywatnoskargowa i o wykroczenia

  Czy, jeśli chodzi o wykroczenie popełniane przez oskarżonego, przeciwko któremu toczy się sprawa karna z oskarżenia prywatnego oskarżyciel może dołączyć wniosek o ukaranie za w/w wykroczenie (...)

 • Czas na wszczęcie postępowania przygotowawczego

  , wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, ale nie przez fałszywe oskarżenie, tylko poprzez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi. Dotyczy to tylko dowodów (...)

 • Nowelizacja Kodeksu wykroczeń dla uczciwych obywateli

  nieodpowiedzialny. Musimy prawem wymagać od właścicieli, by gwarantowali bezpieczeństwo swojemu otoczeniu" – zaznaczył minister Zbigniew Ziobro.     Kodeks wykroczeń, wykroczenie, (...)

 • Co grozi za pomawianie przedsiębiorstwa?

  konkurencji (tekst jednolity: Dz.U. 2003 r., Nr 153, poz. 1503, ze zmianiami) pomawianie przedsiębiorstwa, wykroczenie, nieuczciwa konkurencja, kara, nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja

  administracji oraz art. 100 ustawy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia). mandat, wykroczenie, fotoradar, egzekucja

 • Odwieszenie zawieszonej wyrokiem kary

  lub wykroczeniem podobnym do poprzednio popełnionego, decyzja o wykonaniu kary zależy od decyzji sądu, który bieże pod uwagę rodzaj i wagę naruszenia. zawieszenie, wykonania, kary, wykroczenie

 • Mandat z fotoradaru a ujawnienie kierującego

  prawdę (art. 9 §1 k.k., por. L. Tyszkiewicz [w:] O. Górniok (red.), Kodeks karny. Komentarz, wyd. II, Warszawa 2006). fotoradar, wykroczenie, mandat, ujawnienie, kierujący, zdjęcie, świadek

 • Kompetencje do składania wniosku o ukaranie

  Graniczna, wykroczenie, kompetencja, uprawnienie

 • Odpowiedzialność karna skarbowa

  skarbowa, dobrowolne poddanie się karze, mandat, wykroczenie skarbowe

 • Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości

  surowszych. karne, przestępstwo, wykroczenie, stan nietrzeźwości, samochód, prowadzenie po pijaku

 • Umowa o pracę - Co musisz wiedzieć o umowie o pracę?

  umowy o pracę powoduje, iż pracodawca lub osoba działająca w jego imieniu popełnia wykroczenie przeciwko prawom pracownika (art. 281 pkt 2 Kodeksu pracy). Za powyższe wykroczenie inspektor (...)

 • Zdjęcie z fotoradaru a ukaranie członka zarządu

  wykroczenie, lub wskazać osoby, które mogły kierować pojazdem danego dnia. Członek zarządu powinien więc wskazać, kto kierował pojazdem danego dnia, zgodnie z ewidencją pojazdu, jeśli taka (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykroczenie i kara w zawieszeniu.

  Moje pytanie jest następujące. Jeżeli posiadam wyrok w zawieszeniu w sprawie karnej sprzed 2 lat- dostałem zawiasy na 3 lata; i dopuściłem się (...)

 • Wykroczenie

  Mam problem z gościem, który oskarża mnie o zajechanie drogi i jazdę po wysepce. Jechał sam a teraz w pozwie figuruje świadek. Nie było żadnej (...)

 • Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

  Witam, mam pewno pytanie poniewaz kiedys zostalem skazany. Byl to wypadek samochodowy podczas ktorego prowadzilem i w ktorym zostali lekko podrapani koledzy. (...)

 • Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu (...)

 • wykroczenie skarbowe

  witam co to takiego wykroczenie skarbowe?? Czego to dotyczy? Czy taki mandat za wykroczenie skarbowe można dostać jak zwyczajny mandat od policji? Wykroczenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane