Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  , wykroczenie lub wykroczenie skarbowe albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  , a sprawca uzyskał je w drodze czynu zabronionego jako przestępstwo lub wykroczenie.§ 3. Przepadku przedmiotów nie orzeka się także, jeżeli:1) orzeczenie jego byłoby niewspółmierne (...)

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  psem człowieka (wykroczenie z art. 108  k.w.) Złodziej, który kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych (wykroczenie (...)

 • Porada prawna na temat wykroczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykroczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  rozpoznania sprawy; 7) danych dotyczących uprzedniego skazania obwinionego za podobne przestępstwo lub wykroczenie, jeżeli oskarżyciel powołuje się na tę okoliczność. § 4. Do wniosku o ukaranie (...)

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  upływie określonego okresu czasowego, osoba, która popełniła wykroczenie nie może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej za to wykroczenie. Przedawnienie karalności natomiast to brak (...)

 • PIT 2013. Niezłożenie zeznania podatkowego może być przestępstwem

  być uznane za przestępstwo czy wykroczenie skarbowe, jego społeczna szkodliwość musi być większa niż znikoma. To organ prowadzący postępowanie musi wykazać, na czym polega szkodliwość społeczna (...)

 • Wykroczenie popełnione przez pracownika spółki

  , która popełniła czyn zabroniony pod groźbą kary (w tym wypadku wykroczenie). Czynu mogła dopuścić się jedynie osoba fizyczna; nie jest możliwe aby spółka popełniła wykroczenie, (...)

 • Zmiany dla uczciwych obywateli?

  ogłoszenia nowelizacji ustawy. pogryzienie, kodeks wykroczeń, szczucie psem, wykroczenie, przestępstwo, kradzież, mandat, parkowanie, kara, złodziej

 • Idealny zbieg przestępstwa z wykroczeniem

  , nie podlegają środki karne w postaci: 1) nawiązki, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie

 • Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

  .); ustawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 r., poz. 482, ze zm.). alkohol, pijany, narkotyki, kierujący, przestępstwo, wykroczenie, bezpieczny powrót, bezpieczny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykroczenie i kara w zawieszeniu.

  Moje pytanie jest następujące. Jeżeli posiadam wyrok w zawieszeniu w sprawie karnej sprzed 2 lat- dostałem zawiasy na 3 lata; i dopuściłem się (...)

 • Wykroczenie

  Mam problem z gościem, który oskarża mnie o zajechanie drogi i jazdę po wysepce. Jechał sam a teraz w pozwie figuruje świadek. Nie było żadnej (...)

 • Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

  Witam, mam pewno pytanie poniewaz kiedys zostalem skazany. Byl to wypadek samochodowy podczas ktorego prowadzilem i w ktorym zostali lekko podrapani koledzy. (...)

 • Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu (...)

 • wykroczenie skarbowe

  witam co to takiego wykroczenie skarbowe?? Czego to dotyczy? Czy taki mandat za wykroczenie skarbowe można dostać jak zwyczajny mandat od policji? Wykroczenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane