Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek niezapłacony w terminie

  odstąpić od wymierzenia kary. wykroczenie karno skarbowe, odpowiedzialność, niezapłacenie podatku w terminie

 • Kodeks karny skarbowy

  przeciwko niej postępowania o ten czyn zabroniony. Art. 16a. Nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe, kto złożył prawnie skuteczną, w rozumieniu przepisów (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne

  przedawnienia biegnie dalej od dnia następującego po dniu prawomocnego zakończenia postępowania w sprawie o przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe.Zatem, jeśli w listopadzie 2009 r. (...)

 • Porada prawna na temat wykroczenie karno skarbowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykroczenie karno skarbowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje wystawienia nierzetelnej faktury - opinia prawna

  miernik wyższej staranności. Zgodnie z art. 62 § 5 w wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w art. 62 § 2 podlega karze grzywny za wkroczenie skarbowe. Przypadek mniejszej

 • Przedawnienie karalności wykroczenia skarbowego

  odpowiedzialności karno-skarbowej. przestępstwa skarbowe, wykroczenie skarbowe, przedawnienie, rachunek bankowy za granicą, przestępstwo, wykroczenie

 • Przyznanie się do popełnienia przestępstwa

  przestępstwo karno-skarbowe, tzn. jaki ma wpływ wielkość uszczuplenia na tą decyzję? Przepisy kodeksu karnego skarbowego przewidują klauzulę tzw. czynnego żalu. Jest ona zawarta w art. 16 (...)

 • Pełnomocnictwo w sprawie karnoskarbowej

  sprawach o wykroczenia skarbowe oskarżony może korzystać z pomocy jednego obrońcy. Obrońcą w sprawie o wykroczenie skarbowe może być przy tym także radca prawny. Upoważnienie do obrony (...)

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa

  kodeksu karnego skarbowego wykroczenie skarbowe jest to czyn zabroniony przez kodeks pod groźbą kary grzywny określonej kwotowo, jeżeli kwota uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności

 • Wszczęcie postępowania przez Urząd Skarbowy

  postępowanie okres ten wydłuża się o 5 lat. skarbowa, odpowiedzialność skarbowa, postępowanie podatkowe, postępowanie karno-skarbowe

 • Kodeks wykroczeń

  , wykroczenie lub wykroczenie skarbowe albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedaż na Allegro i kłopoty

  1. W 2004 r. za posrednictwem portalu Allegro sprzedałem 14 szt. nowych telefonow komorkowych. Telefony te kupowalem za 315 zł w Salonie (faktury VAT (...)

 • praca w policji a wyrok

  Mam taką sprawę, jeśli mam wykroczenie karno-skarbowe zakończone samoukaraniem mogę złożyć dokumenty do pracy w Policji ? czy to mnie dyskwalifikuje (...)

 • wykroczenie skarbowe

  witam co to takiego wykroczenie skarbowe?? Czego to dotyczy? Czy taki mandat za wykroczenie skarbowe można dostać jak zwyczajny mandat od policji? Wykroczenie (...)

 • Spóźnisz się z PIT ? Kara nawet do 27 720 zł. !!!

  Spóźnialski podatnik musi liczyć się z karą finansową za niedopełnienie obowiązku wynikające z ustawy o PIT. Grzywna za wykroczenie skarbowe (...)

 • zaświadczenie o nie karalności

  Cześć. Potrzebuje otrzymać zaświadczenie o niekaralności. Ile ono kosztuje. Studiuje resocjalizacje i mamy praktyki w więzieniu. Ale zastanawia mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane