Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  tym miejscem,podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  wykroczenia jest Policja, chyba że ustawa stanowi inaczej. § 2. W sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika określonych w Kodeksie pracy, w sprawach o wykroczenia określonych (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  art. 38 § 2, z zastrzeżeniem art. 37 § 2 3 oraz art. 38 § 3; 2) za wykroczenia skarbowe - w wypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie, biorąc pod uwagę charakter i

 • Porada prawna na temat wykroczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykroczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja

  , gdy: schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku (np. radar ręczny) lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność (...)

 • Czas na ukaranie mandatem i nałożenie punktów

  karne. Zakładając, że za popełnione wykroczenia w tym okresie nie otrzymał Pan punktów karnych przekraczających liczbę 24 (lub 20) to jeżeli przed upływem roku od dnia wykroczenia (...)

 • Czynny żal pozwala uniknąć konsekwencji karnych skarbowych

  dowodów przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego oraz przekazania sprawy do dalszego prowadzenia tym organom. Centralne Biuro Antykorupcyjne o wszczęciu postępowania przygotowawczego

 • Składanie wyjaśnień przez obwinionego

  każdy inny dowód w oparciu o regułę ich swobodnej oceny. Może to np. prowadzić do przypisania przez sąd sprawstwa osobie obwinionej o popełnienie wykroczenia. Zestawienie dowodów jakim jest odmowa

 • Zatrzymanie za grzywnę niekonstytucyjne

  osób przebywających jedynie czasowo na terytorium Polski, których tożsamość została ustalona, a którym zarzuca się popełnienie wykroczenia zagrożonego wyłącznie grzywną, stanowiło

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  ;Inspektorzy prowadzą postępowanie przygotowawcze, w trybie i na zasadach określonych w przepisach Kodeksu postępowania karnego, Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia i Kodeksu karnego skarbowego, (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  , funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy: schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, (...)

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  , poz. 930, ze zm.)   mandat, kara grzywny, nakładanie kary grzywny w drodze mandatu karnego, wykroczenia skarbowe, funkcjonariusze finansowych i niefinansowych organów postępowania przygotowawczego

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  popełnienia upłynął rok. Jeżeli jednak w okresie roku od dnia popełnienia wykroczenia wszczęto postępowanie w sprawie, karalność wykroczenia ulega przedawnieniu po upływie dwóch (...)

 • Postępowanie mandatowe - fotoradar

  dokumentów przedstawionych przez Policję w postępowaniu przed sądem. postępowanie, mandatowe, wykroczenia, mandat, fotoradar, termin, zapłata, wystawienie, sąd

 • Okres przedawnienia mandatów i grzywien

  profesjonalistę w zakresie prowadzonej przez niego działalności. W przypadku wszczęcia postępowania karnego skarbowego karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od zakończenia jednorocznego (...)

 • Przedawnienie karalności przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych

  uszczuplenie należności publicznoprawnej rozpoczyna się z końcem roku, w którym upłynął termin płatności tej należności. Jeżeli natomiast sprawca wykroczenia skarbowego dopuścił się (...)

 • Naruszenie obowiązku meldunkowego

  w postepowaniu oskarżyciela posiłkowego. wniosek o skazanie, wniosek, wykroczenie, postępowanie w sprawach o wykroczenia, postępowanie

 • Fotoradar a Straż Miejska

  2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie VI) ss. 432). Może to być zarówno data popełnienia wykroczenia, jak i data późniejsza (jak w Pana pytaniu). Innymi słowy, odczytanie zdjęć

 • Przekroczenie prędkości stwierdzone fotoradarem

  ;źniej niż w trzydzieści dni po popełnieniu wykroczenia. Dla punktu pierwszego przewidziano termin 14-dniowy. Warto przy tym zauważyć, iż terminy te są przewidziane dla sytuacji, w których (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu

  wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,  stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia (...)

 • Okres przedawnienia wykroczenia

  ciągu roku od popełnienia wykroczenia wszczęte zostało postępowanie przeciwko osobie, kara nie będzie mogła być na obwinionego nałożona, jeżeli od momentu popełnienia czynu miną dwa lata. Decydującym (...)

 • Straż Miejska - punkty karne

  nie może nastąpić po upływie 30 dni od daty ujawnienia czynu. Stwierdzenie wykroczenia za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego może polegać zarówno na ujawnieniu wykroczenia (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  popełnieniu wykroczenia, stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby (...)

 • Przywileje posłów. Co mają za darmo?

  Madejski, e-prawnik.pl poseł, senator, przywileje, wykroczenia, immunitet, przekroczenie prędkości, kredyt

 • Zakres regulacji kodeksu karnego skarbowego

  , 4) Żandarmeria Wojskowa - w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe popełnione przez osoby wskazane w ustawie. kodeks karny skarbowy, przestępstwo, wykroczenie, organ

 • Organizacja społeczna a status pokrzywdzonego

  ujawnianiu oraz ściganiu przestępstw i wykroczeń określonych w ustawie. organizacja społeczna, status pokrzywdzonego, pokrzywdzony, zwierzę, ochrona zwierząt, organizacja, wykroczenia, przestępstwo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • Sąd grodzki

  Potrzebuje w skrocie opisu jakimi sprawami zajmuje sie sad grodzki.? Listonosz przyniosł mi list polecony lecz nie bylo mnie w domu i nikt nie mogl go (...)

 • usiłowanie spożycia alkoholu

  Dostałem mandat od starzy miejskiej za "usiłowanie spożycia alkoholu w miejscu publicznym". Moje pytanie jest następujące: czy traktuje się to jako (...)

 • Straż gminna - jakie uprawnienia ?

  witajcie, mam pytanie dotyczące uprawnień straży gminnej. Gdzie w ogóle może ona działać i kontrolowac i dawać mandaty, tylko na obszarze danej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane