Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  tym miejscem,podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  wykroczenia jest Policja, chyba że ustawa stanowi inaczej. § 2. W sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika określonych w Kodeksie pracy, w sprawach o wykroczenia określonych (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  art. 38 § 2, z zastrzeżeniem art. 37 § 2 3 oraz art. 38 § 3; 2) za wykroczenia skarbowe - w wypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie, biorąc pod uwagę charakter i

 • Porada prawna na temat wykroczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykroczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja

  , gdy: schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku (np. radar ręczny) lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność (...)

 • Czas na ukaranie mandatem i nałożenie punktów

  karne. Zakładając, że za popełnione wykroczenia w tym okresie nie otrzymał Pan punktów karnych przekraczających liczbę 24 (lub 20) to jeżeli przed upływem roku od dnia wykroczenia (...)

 • Czynny żal pozwala uniknąć konsekwencji karnych skarbowych

  zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego oraz przekazania sprawy do dalszego prowadzenia tym organom. Centralne Biuro Antykorupcyjne o (...)

 • Składanie wyjaśnień przez obwinionego

  każdy inny dowód w oparciu o regułę ich swobodnej oceny. Może to np. prowadzić do przypisania przez sąd sprawstwa osobie obwinionej o popełnienie wykroczenia. Zestawienie dowodów jakim jest odmowa

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  ;Inspektorzy prowadzą postępowanie przygotowawcze, w trybie i na zasadach określonych w przepisach Kodeksu postępowania karnego, Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia i Kodeksu karnego skarbowego, (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  , funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy: schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, (...)

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  , poz. 930, ze zm.)   mandat, kara grzywny, nakładanie kary grzywny w drodze mandatu karnego, wykroczenia skarbowe, funkcjonariusze finansowych i niefinansowych organów postępowania przygotowawczego

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • Sąd grodzki

  Potrzebuje w skrocie opisu jakimi sprawami zajmuje sie sad grodzki.? Listonosz przyniosł mi list polecony lecz nie bylo mnie w domu i nikt nie mogl go (...)

 • usiłowanie spożycia alkoholu

  Dostałem mandat od starzy miejskiej za "usiłowanie spożycia alkoholu w miejscu publicznym". Moje pytanie jest następujące: czy traktuje się to jako (...)

 • Straż gminna - jakie uprawnienia ?

  witajcie, mam pytanie dotyczące uprawnień straży gminnej. Gdzie w ogóle może ona działać i kontrolowac i dawać mandaty, tylko na obszarze danej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane